Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

16 październik 2020 o 09:45

Gość napisał:

Jako wytwórca odpadów mamy lokalizację zakładów w różnych województwach. Stąd moje pytanie: czy składam sprawozdanie tylko do Marszałka tam gdzie mamy główną siedzibę (woj. śląskie) czy, tam gdzie są MPD czyli (śląskie i zachodnio-pomorskie)


do każdego województwa, w którym został wytworzony odpad
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

16 październik 2020 o 10:01

Sebastian napisał:

Witam, 
Chce złożyć sprawozdanie prowadząc warsztat samochodowy, podliczyłem sobie już wszystkiego odpady, natomiast pytanie gdzie mam je wpisać ? W dziale XI ?

Wytwórcy wypełniają dział 1 i 11.

F4odpowiedz

Seba

16 październik 2020 o 10:37

agnieszka napisał:


Sebastian napisał:


Witam, 
Chce złożyć sprawozdanie prowadząc warsztat samochodowy, podliczyłem sobie już wszystkiego odpady, natomiast pytanie gdzie mam je wpisać ? W dziale XI ?

Wytwórcy wypełniają dział 1 i 11.


Proszę o pomoc, prowadzę również warsztat samochodowy, do jakiego kodu odpadu mam zaliczyć paski miko, paski rozrządu, czujniki odległości, tuleje wahacza, świece zapłonowe i żarowe ? 




F4odpowiedz

Gość

16 październik 2020 o 10:51

Siedziba i 2 pozostałe miejsca prowadzenia działalności są zlokalizowane w tym samym województwie. W każdym z tych miejsc wytwarzane są odpady. Ile trzeba złożyć sprawozdań?. 1 z rozbiciem na MPD, czy osobno dla każdego MPD czyli 3?. Dziękuję za odpowiedź. 

F4odpowiedz

zyk

16 październik 2020 o 11:10

Witam wszystkich

Jakie dane wpisać w SPRAWOZDANIU O WYTWARZANYCH ODPADACH I O GOSPODAROWANIU ODPADAMI, w dziale III ?
Stany magazynowe z 2018/2019 ?

F4odpowiedz

Gość

16 październik 2020 o 11:12

Gość napisał:

Na konto jakiego urzędu (marszałkowskiego czy miasta) trzeba opłacić opłatę skarbową za pełnomocnictwo przy składaniu sprawozdania do marszałka ?


do maszałka
F4odpowiedz

Gośćówa

16 październik 2020 o 11:19

Gośćówa napisał:

Zaprzyjaźniona firma zarejestrowała się w 2019 do BDO. Oddawała w ubiegłym roku odpady budowlane (w ramach remontu siedziby, bo profil jej działalności jest inny), ale nie przypilnowała wystawienia KPO i transportujący wystawił je na siebie jako wytwarzającego. Część odpadów mogła zostać wytworzona przez firmy dokonujące remontów (ale nie jestem pewna jak to wyglądało). 
Czy ma ktoś pomysł jak postąpić w tej sytuacji? Sprawozdanie zerowe?
Można uznać, że firma nie była wytwórcą, a wynajem kontenera na odpady stanowił kompleksową usługę z wywiezieniem odpadów?

Ponawiam. Czy może ktoś coś podpowiedzieć? 
Pewnie sprawa byłaby prostsza gdyby w tym roku nic nie oddali - niestety są już KPO na 2020,

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

16 październik 2020 o 11:41

Gość napisał:

Siedziba i 2 pozostałe miejsca prowadzenia działalności są zlokalizowane w tym samym województwie. W każdym z tych miejsc wytwarzane są odpady. Ile trzeba złożyć sprawozdań?. 1 z rozbiciem na MPD, czy osobno dla każdego MPD czyli 3?. Dziękuję za odpowiedź. 


Jedno z rozbiciem na MPD.
F4odpowiedz

Gość

16 październik 2020 o 11:54

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:



Witam.

Czy przyjęcie złomu od firm to wytworzenie "poza instalacją" czy "pozostałe" ? A przyjęcie od osoby fizycznej np. rurki, pręty itp. Do jakiego wytworzenia to zakwalifikować ? Czas ucieka i nikt nic nie wie. Zawiłe i niejasne tabelki, zero pomocy z infolinii. 


Proszę specjalistów o pomoc, też nie jest to dla mnie jasne. 

to raczej zbieranie - od firm pozostałe ( czyli nie komunalne) natomiast od osoby fizycznej to zbieranie komunalne.





Czyli w sprawozdaniu mam mieć 2 pozycje z tym samym kodem z ilościami osobno dla firm i osobno dla os. prywatnych? 


F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

16 październik 2020 o 11:54

Seba napisał:


agnieszka napisał:




Sebastian napisał:



Witam, 
Chce złożyć sprawozdanie prowadząc warsztat samochodowy, podliczyłem sobie już wszystkiego odpady, natomiast pytanie gdzie mam je wpisać ? W dziale XI ?

Wytwórcy wypełniają dział 1 i 11.


Proszę o pomoc, prowadzę również warsztat samochodowy, do jakiego kodu odpadu mam zaliczyć paski miko, paski rozrządu, czujniki odległości, tuleje wahacza, świece zapłonowe i żarowe ? 








Jako odpady z warsztatu kwalifikują się pod grupę 16 01.. Paski pod kodem 160119, czujniki ,świece 160122, wahacze 160199. Mogę się mylić . Bo teraz co do przekazania odpadów, to przejmujący tak naprawdę decyduje pod jakim kodem przyjąć.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter