Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

15 październik 2020 o 13:51

agnieszka napisał:


Gość napisał:


Uczestniczyłem dzisiaj w szkoleniu BDO i nadal nie wiem czy jako wytwórca odpadów ma uzupełnić w dziale XIII tabelę 7?. Na szkoleniu nie można zadawać pytań, funkcja czatu niby jest ale i tak nikt nie odpowiada na te pytania.



Dział 13 tab 7 uzupełnia się jeśli na rok 2020 pozostały odpady do przetworzenia/unieszkodliwienia. Nie stan magazynowy odpadów wszystkich ,tylko te ,które musimy przetworzyć. Jeśli jesteś tylko wytwórcą ,to nie wypełniasz ,bo przecież nie przetwarzasz odpadów.

nawet jeśli jesteś wytwórcą a nie przekazałeś odpadów ( zostały na 2020) to tę tab. trzeba uzupełnić

F4odpowiedz

Gość

15 październik 2020 o 14:10

Jako wytwórca odpadów mamy lokalizację zakładów w różnych województwach. Stąd moje pytanie: czy składam sprawozdanie tylko do Marszałka tam gdzie mamy główną siedzibę (woj. śląskie) czy, tam gdzie są MPD czyli (śląskie i zachodnio-pomorskie)

F4odpowiedz

Gość

15 październik 2020 o 14:31

Gość napisał:

Jako wytwórca odpadów mamy lokalizację zakładów w różnych województwach. Stąd moje pytanie: czy składam sprawozdanie tylko do Marszałka tam gdzie mamy główną siedzibę (woj. śląskie) czy, tam gdzie są MPD czyli (śląskie i zachodnio-pomorskie)


Witam, sprawozdanie składa się ze względu na lokalizację MPD - sprawozdań będzie tyle w ilu województwach macie zakłady.
F4odpowiedz

Gość

15 październik 2020 o 14:58

Gość napisał:


agnieszka napisał:




Gość napisał:



Uczestniczyłem dzisiaj w szkoleniu BDO i nadal nie wiem czy jako wytwórca odpadów ma uzupełnić w dziale XIII tabelę 7?. Na szkoleniu nie można zadawać pytań, funkcja czatu niby jest ale i tak nikt nie odpowiada na te pytania.




Dział 13 tab 7 uzupełnia się jeśli na rok 2020 pozostały odpady do przetworzenia/unieszkodliwienia. Nie stan magazynowy odpadów wszystkich ,tylko te ,które musimy przetworzyć. Jeśli jesteś tylko wytwórcą ,to nie wypełniasz ,bo przecież nie przetwarzasz odpadów.



nawet jeśli jesteś wytwórcą a nie przekazałeś odpadów ( zostały na 2020) to tę tab. trzeba uzupełnić


Jedni piszą uzupełnić, inni nie.... Może jest tu na forum jakiś specjalista, który udzieli konkretnej odp.
F4odpowiedz

Gość

15 październik 2020 o 16:38

Gość napisał:


Gość napisał:




agnieszka napisał:






Gość napisał:




Uczestniczyłem dzisiaj w szkoleniu BDO i nadal nie wiem czy jako wytwórca odpadów ma uzupełnić w dziale XIII tabelę 7?. Na szkoleniu nie można zadawać pytań, funkcja czatu niby jest ale i tak nikt nie odpowiada na te pytania.





Dział 13 tab 7 uzupełnia się jeśli na rok 2020 pozostały odpady do przetworzenia/unieszkodliwienia. Nie stan magazynowy odpadów wszystkich ,tylko te ,które musimy przetworzyć. Jeśli jesteś tylko wytwórcą ,to nie wypełniasz ,bo przecież nie przetwarzasz odpadów.






nawet jeśli jesteś wytwórcą a nie przekazałeś odpadów ( zostały na 2020) to tę tab. trzeba uzupełnić




Jedni piszą uzupełnić, inni nie.... Może jest tu na forum jakiś specjalista, który udzieli konkretnej odp.
Specjaliści są, ale tutaj tylko odpowiedź ministerstwa/BDO może coś wnieść.
Argument o tym, że cały dział 13, w tym magazynowanie, wypełnia tylko przetwarzający odpady nie jest wystarczający.
Przecież dział 13 tabela 5. wypełnia też wytwórca odpadu, który przekazał go osobie fizycznej, np. palety.

F4odpowiedz

Gość

15 październik 2020 o 18:34

R.Jan napisał:

Witam, mam pytanie, czy jeżeli miałem zawieszoną działalność przez cały 2019 rok i co za tym idzie nie wytworzyłem żadnych odpadów, to mam złożyć papierowe sprawozdanie zerowe, czy nie mam obowiązku takiego sprawozdania składać. Pozdrawiam i liczę na pomoc.


Nie ma takiego obowiązku 
F4odpowiedz

Gość 2

15 październik 2020 o 21:39

Proszę o pomoc orientuje się ktoś odnośnie sprawozdania komunalnego? Mam taki pytanie jeżeli prowadzę skup złomu na terenie gminy i skupuję złom od osób fizycznych ale nie tylko z gminy również złom przywożą ludzie z miasta. To muszę złożyć sprawozdanie do Urzędu Gminy z wartościami, które były zakupione od osób fizycznych zamieszkujące gminę i sprawozdanie do Urzędu Miasta z wartościami, które były zakupione od osób fizycznych zamieszkujących miasto? Nadmieniam, iż firma ma miejsce i siedzibę zarejestrowaną tylko na terenie gminy. Bardzo proszę o pomoc. 

F4odpowiedz

BEATAMOD

15 październik 2020 o 22:08

Witam,
Wytwarzamy odpady, np 16 10 02 w oparciu o działalność w zakresie obiektów
liniowych i jak mam wyliczyć suchą masę? My podczas mycia zbiornika u klienta wytwarzamy odpad, transportujemy i oddajemy do odbiorcy. Czy to Odbiorca odpadu musi mi podać suchą masę, skąd mam ją wziąć?
F4odpowiedz

Gość

15 październik 2020 o 22:37

Witam
Od kilku dniu próbuje w sprawozdaniu wyprać miejsce prowadzenia działalności niestety nic nie mogę wybrać próbowałam początek nazwy, ulicy, miejscowości i nic sprawdziłam przeglądarkę mam prawidłową. Z informacji technicznej otrzymałam tylko odpowiedź proszę wprowadzić pierwszą literę nazwy i czekać aż system wybierze i to nie działa. Wiem że niektórym się udało czy może są jeszcze jakieś możliwości aby to przejść.

F4odpowiedz

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

15 październik 2020 o 23:30

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:






agnieszka napisał:








Gość napisał:





Uczestniczyłem dzisiaj w szkoleniu BDO i nadal nie wiem czy jako wytwórca odpadów ma uzupełnić w dziale XIII tabelę 7?. Na szkoleniu nie można zadawać pytań, funkcja czatu niby jest ale i tak nikt nie odpowiada na te pytania.






Dział 13 tab 7 uzupełnia się jeśli na rok 2020 pozostały odpady do przetworzenia/unieszkodliwienia. Nie stan magazynowy odpadów wszystkich ,tylko te ,które musimy przetworzyć. Jeśli jesteś tylko wytwórcą ,to nie wypełniasz ,bo przecież nie przetwarzasz odpadów.










nawet jeśli jesteś wytwórcą a nie przekazałeś odpadów ( zostały na 2020) to tę tab. trzeba uzupełnić







Jedni piszą uzupełnić, inni nie.... Może jest tu na forum jakiś specjalista, który udzieli konkretnej odp.
Specjaliści są, ale tutaj tylko odpowiedź ministerstwa/BDO może coś wnieść.
Argument o tym, że cały dział 13, w tym magazynowanie, wypełnia tylko przetwarzający odpady nie jest wystarczający.
Przecież dział 13 tabela 5. wypełnia też wytwórca odpadu, który przekazał go osobie fizycznej, np. palety.


Dział XIII dotyczy odpadów poddawanych odzyskowi lub unieszkodliwianiu - niekoniecznie znaczy to, że musimy być przetwarzającym te odpady. Tak jak zauważyłeś tabela 5 może dotyczyć wytwórców, więc równie dobrze 7 też. W przypisie jest napisane, że dotyczy odpadów, które nie zostały przetworzone lub przekazane innemu podmiotowi. Czyli dotyczy zbieraczy, wytwórców, przetwarzających. Na czacie z BDO powiedzieli mi, że dotyczy to wszystkich. Co prawda oni podają odpowiedzi różnej (często wątpliwej) jakości, ale tu niestety chyba się z nimi zgodzę. Jedyne co bardzo nie pasuje to ten cel magazynowania... Skąd my mamy to wiedzieć na 100%?


F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter