Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

05 marzec 2021 o 14:06

napisał:


napisał:




napisał:



Witam, 

proszę o potwierdzenie. W 2020 r. obowiązywały jeszcze papierowe KPO i KEO, jednak w przypadku jeżeli na każdym MPD wytwarzam mniej niż 5 ton odpadów innych niż niebezpieczne to jestem zwolniony z prowadzenia KEO i rozliczam jedynie wszystkie MPD w sprawozdaniu rocznym? 
Czy takie stworzone KEO mogę jedynie prowadzić dla siebie, jednak nie będą nigdy 'rozliczane' np. podczas kontroli?







Oczywiście można dla siebie prowadzić taką ewidencję. Spowoduje kontrolę nad wytwarzanymi przez siebie odpadami. Ta ew. nie musi być okazywana podczas kontroli jeśli nie ma Pan  obowiązku prowadzenia jej. 5 ton dotyczy wszystkich MPD nie na każde z osobna.





 
Ostatnio właśnie padło takie pytanie czy te 5 ton dotyczy całej firmy czy osobno kazdego MPD.. padła odpowiedz, ze kazdeo MPD... 



Limity dotyczą wytwórcy odpadów, a nie MPD. Dla rozwiania wątpliwości polecam zadzwonić do UM i dopytać.



F4odpowiedz

Gość

05 marzec 2021 o 14:34

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:



Witam,

proszę o potwierdzenie. W 2020 r. obowiązywały jeszcze papierowe KPO i KEO, jednak w przypadku jeżeli na każdym MPD wytwarzam mniej niż 5 ton odpadów innych niż niebezpieczne to jestem zwolniony z prowadzenia KEO i rozliczam jedynie wszystkie MPD w sprawozdaniu rocznym?
Czy takie stworzone KEO mogę jedynie prowadzić dla siebie, jednak nie będą nigdy 'rozliczane' np. podczas kontroli?









Oczywiście można dla siebie prowadzić taką ewidencję. Spowoduje kontrolę nad wytwarzanymi przez siebie odpadami. Ta ew. nie musi być okazywana podczas kontroli jeśli nie ma Pan obowiązku prowadzenia jej. 5 ton dotyczy wszystkich MPD nie na każde z osobna.









 
Ostatnio właśnie padło takie pytanie czy te 5 ton dotyczy całej firmy czy osobno kazdego MPD.. padła odpowiedz, ze kazdeo MPD...







Limity dotyczą wytwórcy odpadów, a nie MPD. Dla rozwiania wątpliwości polecam zadzwonić do UM i dopytać.










Nie zgodzę się, moim zdaniem dotyczą MPD , tak jak w przypadku pozwoleń, np. 1 Mg odpadów niebezpiecznych ma być w danym miejscu a nie na całą firmę.

F4odpowiedz

Gość

05 marzec 2021 o 22:45

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:








napisał:




Witam,

proszę o potwierdzenie. W 2020 r. obowiązywały jeszcze papierowe KPO i KEO, jednak w przypadku jeżeli na każdym MPD wytwarzam mniej niż 5 ton odpadów innych niż niebezpieczne to jestem zwolniony z prowadzenia KEO i rozliczam jedynie wszystkie MPD w sprawozdaniu rocznym?
Czy takie stworzone KEO mogę jedynie prowadzić dla siebie, jednak nie będą nigdy 'rozliczane' np. podczas kontroli?











Oczywiście można dla siebie prowadzić taką ewidencję. Spowoduje kontrolę nad wytwarzanymi przez siebie odpadami. Ta ew. nie musi być okazywana podczas kontroli jeśli nie ma Pan obowiązku prowadzenia jej. 5 ton dotyczy wszystkich MPD nie na każde z osobna.














 
Ostatnio właśnie padło takie pytanie czy te 5 ton dotyczy całej firmy czy osobno kazdego MPD.. padła odpowiedz, ze kazdeo MPD...












Limity dotyczą wytwórcy odpadów, a nie MPD. Dla rozwiania wątpliwości polecam zadzwonić do UM i dopytać.



















Nie zgodzę się, moim zdaniem dotyczą MPD , tak jak w przypadku pozwoleń, np. 1 Mg odpadów niebezpiecznych ma być w danym miejscu a nie na całą firmę.



Dotyczą całego podmiotu nie pojedynczego MPD. Pisałem pismo w tej sprawie z rozwianiem wątpliwości do Ministerstwa.

Tutaj odpowiedź:


"w odpowiedzi na pismo z dnia 16 października 2020 r. w sprawie zwolnienia
z obowiązku prowadzenia kart ewidencji odpadów (KEO), uprzejmie wyjaśniam, iż określona
w art. 71 ustawy o odpadach
ilość odpadów, dla których można prowadzić uproszczoną
ewidencję odpadów z zastosowaniem jedynie karty przekazania odpadów (KPO), dotyczy
całkowitej ilości odpadów wytworzonych w ciągu roku przez dany podmiot."




F4odpowiedz

Gość

06 marzec 2021 o 12:13


  • Co zrobić gdy nie wystawiono w 2020 r. karty ewidencji odpadów? czy można je zrobić w formie papierowej?


F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

08 marzec 2021 o 07:02

napisał:





  • Co zrobić gdy nie wystawiono w 2020 r. karty ewidencji odpadów? czy można je zrobić w formie papierowej?








Za 2020r można wystawić papierową wersję. W 2021r nie ma takiej możliwości.

F4odpowiedz

Gość

08 marzec 2021 o 07:28

napisał:


napisał:









  • Co zrobić gdy nie wystawiono w 2020 r. karty ewidencji odpadów? czy można je zrobić w formie papierowej?

















Za 2020r można wystawić papierową wersję. W 2021r nie ma takiej możliwości.



Dziekuje. Ale karty przekazania byly wystawione w bdo? Tylko recznie prowadzilam karty ewidencji i myslalam ze teraz je zrobie przed sprawozdaniem za odpady ale okazalo sie ze sie nie da. Masakra

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

08 marzec 2021 o 09:14

napisał:


napisał:




napisał:













  • Co zrobić gdy nie wystawiono w 2020 r. karty ewidencji odpadów? czy można je zrobić w formie papierowej?





























Za 2020r można wystawić papierową wersję. W 2021r nie ma takiej możliwości.






Dziekuje. Ale karty przekazania byly wystawione w bdo? Tylko recznie prowadzilam karty ewidencji i myslalam ze teraz je zrobie przed sprawozdaniem za odpady ale okazalo sie ze sie nie da. Masakra



KPO w systemie ,a KEO w wersji papierowej.  BDO nie dało nam  możliwości założyć ew.. Za 2021 już nie wolno prowadzić w wersji papierowej tylko elektronicznie.

F4odpowiedz

emka1017

Liczba postów: 3

Od: 05.03.2021

08 marzec 2021 o 15:21

Witam, czy ktoś mógłby pomóc mi z systemem BDO w przypadku firmy zajmującej się regranulacją tworzyw sztucznych. Otóż, odbierany przez nas odpad (15 01 02 oraz 19 12 04) jest mielony co jest procesem R12. Przemiał ten zostaje poddany procesowi regranulacji, co jest procesem R3. W momencie wytworzenia regranulatu, materiał traci miano odpadu. Jak pozbyć się tego ze stanu magazynowego w BDO? Czy na podstawie faktury sprzedaży gotowego regranulatu? Nie ma przy tym KPO, gdyż nie jest to już odpad.

F4odpowiedz

Gość

09 marzec 2021 o 08:07

Witam.

Przekazałem zużyty olej silnikowy. Nie handluję tym. To tylko odpad zbierany latami z wymiany olejów w maszynach. Czy wystarczy, że wystawiłem KPO czy muszę stworzyć jeszcze w ewidencji nową pozycję i tam zaciągnąć tę kartę ?

F4odpowiedz

Gość

09 marzec 2021 o 08:32

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:

















  • Co zrobić gdy nie wystawiono w 2020 r. karty ewidencji odpadów? czy można je zrobić w formie papierowej?












































Za 2020r można wystawić papierową wersję. W 2021r nie ma takiej możliwości.










Dziekuje. Ale karty przekazania byly wystawione w bdo? Tylko recznie prowadzilam karty ewidencji i myslalam ze teraz je zrobie przed sprawozdaniem za odpady ale okazalo sie ze sie nie da. Masakra






KPO w systemie ,a KEO w wersji papierowej.  BDO nie dało nam  możliwości założyć ew.. Za 2021 już nie wolno prowadzić w wersji papierowej tylko elektronicznie.



Jeśli zrobię KEO w wersji papierowej to co mam zrobić z kartą KPO, która będzie ciągle wisieć w systemie (gdy w 2021 r utworzyłam KEO dla tego kodu to cały czas mi się pokazuje ta karta z 2020r)?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter