Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

03 marzec 2021 o 08:20

napisał:

Witam. Jesteśmy firmą wytwarzającą odpad o kodzie ex 10 01 01 i przekazujemy go osobą fizycznym w bdo wpisuję go jako przekazane os. fiz. W związku z tym mam pytanie czy musimy jeszcze wypełniać papierowe KPO komu i na jakie cele przekazaliśmy odpad??



Przydałaby sie jakaś wewnętrzna ewidencja na potwierdzenie tych wpisów w BDO ale wymogu chyba nie ma 
F4odpowiedz

Gość

03 marzec 2021 o 08:21

ja z kolei mam pytanie, czy robiąc wpisy w KEO w zakładce "wytworzone" za każdym razem wpisujecie nawę instalacji ? 

F4odpowiedz

Gość

03 marzec 2021 o 09:23

napisał:

Cześć
Na podstawie jakich dokumentów należy zdefiniować kod procesu odzysku dla wypełnienia Załącznika VII (przy transgranicznym przemieszczaniu odpadów poza teren krajów UE). Kontrahent nie musi posiadać decyzji odpadowej.



Na końcu ustawy o odpadach jest Załącznika z procesami Recyklingu. Należy wybrać odpowiedni.
Ps. Wywożąc odpady poza Polskę,  tylko w części procesów R, można przetworzyć odpady poza granicą.
Odnośnie Decyzji- kontrahent przejmujący spoza Polski, musi spełniać szereg wytycznych, aby mógł przejąć i przetworzyć odpad z zagranicy. 
F4odpowiedz

Gość

03 marzec 2021 o 09:43

napisał:

Co w przypadku gdy ktoś popełnił błąd przy KEO i wprowadził KEO odpadu niebezpiecznego jako normalną kartę ewidencji ? Tj. wrzucił ewidencję odpadu niebezpiecznego nie do tej zakładki co trzeba ?



 Prowadzi Pani działalność w zakresie zbierania odpadów niebezepicznych czy dotyczy wytwórcy? Jeśli wytwórcy to zakładamy zwykłą KEO.
F4odpowiedz

Karolina_Rec

Liczba postów: 23

Od: 05.01.2021

03 marzec 2021 o 10:22

napisał:


napisał:


Cześć
Na podstawie jakich dokumentów należy zdefiniować kod procesu odzysku dla wypełnienia Załącznika VII (przy transgranicznym przemieszczaniu odpadów poza teren krajów UE). Kontrahent nie musi posiadać decyzji odpadowej.





Na końcu ustawy o odpadach jest Załącznika z procesami Recyklingu. Należy wybrać odpowiedni.
Ps. Wywożąc odpady poza Polskę, tylko w części procesów R, można przetworzyć odpady poza granicą.
Odnośnie Decyzji- kontrahent przejmujący spoza Polski, musi spełniać szereg wytycznych, aby mógł przejąć i przetworzyć odpad z zagranicy.


Dziękuję za odpowiedz
To znaczy, na przykład jeśli huta dokonuje recycling metali, musimy samodzielnie ustalić kod R12?
kontrahent przejmujący spoza Polski,  spełniać szereg wytycznych, aby mógł przejąć i przetworzyć odpad z zagranicy - w jakiej ustawie/konwencji wyznaczony ten szereg wytycznych?
F4odpowiedz

Karolina_Rec

Liczba postów: 23

Od: 05.01.2021

03 marzec 2021 o 10:22

napisał:


napisał:


Cześć
Na podstawie jakich dokumentów należy zdefiniować kod procesu odzysku dla wypełnienia Załącznika VII (przy transgranicznym przemieszczaniu odpadów poza teren krajów UE). Kontrahent nie musi posiadać decyzji odpadowej.





Na końcu ustawy o odpadach jest Załącznika z procesami Recyklingu. Należy wybrać odpowiedni.
Ps. Wywożąc odpady poza Polskę, tylko w części procesów R, można przetworzyć odpady poza granicą.
Odnośnie Decyzji- kontrahent przejmujący spoza Polski, musi spełniać szereg wytycznych, aby mógł przejąć i przetworzyć odpad z zagranicy.


Dziękuję za odpowiedz
To znaczy, na przykład jeśli huta dokonuje recycling metali, musimy samodzielnie ustalić kod R12?
kontrahent przejmujący spoza Polski,  spełniać szereg wytycznych, aby mógł przejąć i przetworzyć odpad z zagranicy - w jakiej ustawie/konwencji wyznaczony ten szereg wytycznych?
F4odpowiedz

Karolina_Rec

Liczba postów: 23

Od: 05.01.2021

03 marzec 2021 o 10:22

napisał:


napisał:


Cześć
Na podstawie jakich dokumentów należy zdefiniować kod procesu odzysku dla wypełnienia Załącznika VII (przy transgranicznym przemieszczaniu odpadów poza teren krajów UE). Kontrahent nie musi posiadać decyzji odpadowej.





Na końcu ustawy o odpadach jest Załącznika z procesami Recyklingu. Należy wybrać odpowiedni.
Ps. Wywożąc odpady poza Polskę, tylko w części procesów R, można przetworzyć odpady poza granicą.
Odnośnie Decyzji- kontrahent przejmujący spoza Polski, musi spełniać szereg wytycznych, aby mógł przejąć i przetworzyć odpad z zagranicy.


Dziękuję za odpowiedz
To znaczy, na przykład jeśli huta dokonuje recycling metali, musimy samodzielnie ustalić kod R12?
kontrahent przejmujący spoza Polski,  spełniać szereg wytycznych, aby mógł przejąć i przetworzyć odpad z zagranicy - w jakiej ustawie/konwencji wyznaczony ten szereg wytycznych?
F4odpowiedz

Gość

03 marzec 2021 o 10:34

napisał:


napisał:


Co w przypadku gdy ktoś popełnił błąd przy KEO i wprowadził KEO odpadu niebezpiecznego jako normalną kartę ewidencji ? Tj. wrzucił ewidencję odpadu niebezpiecznego nie do tej zakładki co trzeba ?





 Prowadzi Pani działalność w zakresie zbierania odpadów niebezepicznych czy dotyczy wytwórcy? Jeśli wytwórcy to zakładamy zwykłą KEO.



Jako wytwórca odpadów (warsztat).
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

03 marzec 2021 o 11:14

napisał:

ja z kolei mam pytanie, czy robiąc wpisy w KEO w zakładce "wytworzone" za każdym razem wpisujecie nawę instalacji ? 



Nie ma obowiązku pisania instalacji- Wpisuje sie dla siebie . Obowiązkowo trzeba wpisać w instalacji ,czy poza wytworzone. Ja wpisuję ,bo mam kilka instalacji.
F4odpowiedz

Gość

04 marzec 2021 o 07:32

Witam
Posiadam kod odpadu, którego nie mam w pozwoleniu  a mamy do oddania okolo 400 kg w ewidencji wpisuje ze wytworzone poza instalacja?
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter