Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

19 luty 2021 o 13:35

napisał:


napisał:




napisał:



Dzień dobry,

czyli limity dotyczące prowadzenia uproszczonej ewidencji dotyczą całej firmy, czy poszczególnych miejsc prowadzenia działalności?








poszczególnych miejsc prowadzenia działalności







Czy na pewno?



Uproszczona ew. dotyczy całej firmy bez podziału na MPD.

F4odpowiedz

Gość

19 luty 2021 o 16:12

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:




Dzień dobry,

czyli limity dotyczące prowadzenia uproszczonej ewidencji dotyczą całej firmy, czy poszczególnych miejsc prowadzenia działalności?










poszczególnych miejsc prowadzenia działalności












Czy na pewno?






Uproszczona ew. dotyczy całej firmy bez podziału na MPD.



Limity dotyczą wytwórcy a nie miejsca wytwarzanie 

F4odpowiedz

Gość

22 luty 2021 o 01:46

BDO podczas ewidencji odpadów w KEO dwa razy dodało tą samą kartę KPO.

Czy zdarzyło się komuś aby w KEO dwa razy pokazała się ta sama karta
przekazania odpadów KPO?

Miałem niezgodności BDO z stanem po zrobieniu ewidencji na 2021r. Po
sprawdzeniu okazało się że do systemu ewidencji KEO "przyjęte" dwa razy została zaciągnięta ta sama
KPO.

W ewidencji KPO ta karta, o tym numerze istnieje tylko jeden raz. Nie
była korygowana, czy poprawiania.

W ewidencji KEO jest wpisana dwa razy. Nie wiem czy ja ją zaciągnąłem,
czy system wprowadził dwa razy. Ale jest i jest dodawana do sumy odpadów.

Czy to oznacza, że przed zrobieniem sprawozdaniem, zawsze trzeba
sprawdzić wpisy wszystkich KPO w ewidencji aby wykluczyć takie błędy?

F4odpowiedz

Ania

Liczba postów: 39

Od: 30.01.2020

22 luty 2021 o 08:02

Witam,
Zbieramy odpady od mieszkańców Gminy, m.in. mamy w harmonogramie mobilny odbiór odpadów w postaci zużytego sprzętu elektronicznego.
Firma do której przekazujemy elektronikę, może takie odpady odbierać jedynie na KPO.
Czy odpady odebrane od mieszkańców Gminy możemy przekazać na KPO?

F4odpowiedz

Gość

22 luty 2021 o 10:42

Nieraz mi się zdarzyło, miałam dwa razy zaciągniętą KPO , nie wiem z czego to wynika czy z "hurtowego " zaciągania (często przy zaciaganiu kolejnej KPO w zestawieniu KPO do wybrania pojawia się ta przed chwilą zaciągnięta) albo system wariuje. 


napisał:



BDO podczas ewidencji odpadów w KEO dwa razy dodało tą samą kartę KPO.


Czy zdarzyło się komuś aby w KEO dwa razy pokazała się ta sama karta

przekazania odpadów KPO?


Miałem niezgodności BDO z stanem po zrobieniu ewidencji na 2021r. Po

sprawdzeniu okazało się że do systemu ewidencji KEO "przyjęte" dwa razy została zaciągnięta ta sama

KPO.


W ewidencji KPO ta karta, o tym numerze istnieje tylko jeden raz. Nie

była korygowana, czy poprawiania.


W ewidencji KEO jest wpisana dwa razy. Nie wiem czy ja ją zaciągnąłem,

czy system wprowadził dwa razy. Ale jest i jest dodawana do sumy odpadów.


Czy to oznacza, że przed zrobieniem sprawozdaniem, zawsze trzeba

sprawdzić wpisy wszystkich KPO w ewidencji aby wykluczyć takie błędy?





F4odpowiedz

Gość

22 luty 2021 o 13:50

Mi też się wiele razy zdarzyło się, że KPO są zdublowane. Przyjęte i przekazane.
 napisał:


Nieraz mi się zdarzyło, miałam dwa razy zaciągniętą KPO , nie wiem z czego to wynika czy z "hurtowego " zaciągania (często przy zaciaganiu kolejnej KPO w zestawieniu KPO do wybrania pojawia się ta przed chwilą zaciągnięta) albo system wariuje. 


napisał:






BDO podczas ewidencji odpadów w KEO dwa razy dodało tą samą kartę KPO.



Czy zdarzyło się komuś aby w KEO dwa razy pokazała się ta sama karta


przekazania odpadów KPO?




Miałem niezgodności BDO z stanem po zrobieniu ewidencji na 2021r. Po


sprawdzeniu okazało się że do systemu ewidencji KEO "przyjęte" dwa razy została zaciągnięta ta sama


KPO.




W ewidencji KPO ta karta, o tym numerze istnieje tylko jeden raz. Nie


była korygowana, czy poprawiania.




W ewidencji KEO jest wpisana dwa razy. Nie wiem czy ja ją zaciągnąłem,


czy system wprowadził dwa razy. Ale jest i jest dodawana do sumy odpadów.




Czy to oznacza, że przed zrobieniem sprawozdaniem, zawsze trzeba


sprawdzić wpisy wszystkich KPO w ewidencji aby wykluczyć takie błędy?













F4odpowiedz

Gość

22 luty 2021 o 16:30

napisał:



Witam,

Zbieramy odpady od mieszkańców Gminy, m.in. mamy w harmonogramie mobilny odbiór odpadów w postaci zużytego sprzętu elektronicznego.

Firma do której przekazujemy elektronikę, może takie odpady odbierać jedynie na KPO.

Czy odpady odebrane od mieszkańców Gminy możemy przekazać na KPO?





Odpady  komunalne  odbierane od mieszkańca przekazywane KPOK  do zbierającego lub przetwarzającego

F4odpowiedz

Gość

23 luty 2021 o 09:29

napisał:

Witam,
Czy spotkaliście się z taką sytuacją: Przekazujący wygenerował KPOK w trybie przekazania, bez wskazania gminy. Teraz ja nie mogę utworzyć KEOK na dobrą sprawę, bo nie mam informacji z jakiej gminy i jej obszaru jest ten odpad. Co zrobić w takiej sytuacji?



Wchodząc na dany odpad (daną gminę z ktorej faktycznie odpad pochodzi) w  KEOK zakladce "przekazane" powinna ta karta byc do zaciagniecia. Teoretycznie przy kazdej gminie i tym danym kodzie odpadu daloby sie ją zaciagnac, ale wiadomo- trzeba to zrobic rzetelnie i zgodnie z prawda.
F4odpowiedz

Gość

23 luty 2021 o 09:54

napisał:


AngeBDO napisał:


Dzień dobry, pytanie brzmi następująco: 
kartę ewidencji odpadów wystawiamy przed przekazaniem dla transportującego? Np. 
Dzisiaj wyjechał od nas pierwszy transport, powiedzmy o wadze 1.0000. W stanie magazynowym powinnam umieścić tę wagę 1.0000 a następnie jako przekazane? 
Czy należy najpierw utworzyć kartę ewidencji odpadów a następnie kartę przekazania? 



nie, BDO jest slepe na własna ewidencje... Spokojnie mozna zrobic sobie karte na odpowiednia ilość, a po potwierdzeniu odbioru wygenerowac KEO, stan magazynowy można sobie edytować. Obecnie może wyjechać odpad dla którego jeszcze nie jest stworzona karta ewidencji, stan magazynowy z 2019 mozna uzupełnić później


a czym jest ten stan magazynowy? Jaką masę tam wpisać?

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

23 luty 2021 o 10:39

napisał:


napisał:




AngeBDO napisał:



Dzień dobry, pytanie brzmi następująco: 
kartę ewidencji odpadów wystawiamy przed przekazaniem dla transportującego? Np. 
Dzisiaj wyjechał od nas pierwszy transport, powiedzmy o wadze 1.0000. W stanie magazynowym powinnam umieścić tę wagę 1.0000 a następnie jako przekazane? 
Czy należy najpierw utworzyć kartę ewidencji odpadów a następnie kartę przekazania? 




nie, BDO jest slepe na własna ewidencje... Spokojnie mozna zrobic sobie karte na odpowiednia ilość, a po potwierdzeniu odbioru wygenerowac KEO, stan magazynowy można sobie edytować. Obecnie może wyjechać odpad dla którego jeszcze nie jest stworzona karta ewidencji, stan magazynowy z 2019 mozna uzupełnić później





a czym jest ten stan magazynowy? Jaką masę tam wpisać?



Mozna wysłać odpad ,ale warto zaraz po tym utworzyć KEO.  Nie wiadomo kiedy przejmujący potwierdzi odpad, a będziemy spokojni ,że w razie kontroli jest utworzona karta na odpad, który przekazaliśmy. Stan magazynowy- odpady ,które pozostały za poprzedni rok(2020) . W 2020 roku przyjęliśmy/wytworzyliśmy 2,0 Mg i nic nie oddaliśmy- to stan wyniesie na 2021  -2,0Mg. Jeśli z 2019 r pozostały nam na 2020 odpady np.3,0Mg , przyjęliśmy w 2020 2,0Mg, to stan na 2021 - 5,0Mg. Jeśli coś przekazaliśmy ,to odejmujemy przekazane.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter