Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

09 marzec 2021 o 09:19

napisał:

Witam.

Przekazałem zużyty olej silnikowy. Nie handluję tym. To tylko odpad zbierany latami z wymiany olejów w maszynach. Czy wystarczy, że wystawiłem KPO czy muszę stworzyć jeszcze w ewidencji nową pozycję i tam zaciągnąć tę kartę ?


Jeśli olej wytworzono pod kodem 13 02 08* nie przekraczającej ilości 20 kg w ciągu roku - wystarczy KPO. Prowadzi się tzw. uproszczoną ew. na podstawie KPO. Jeżeli przekroczono limit należy założyć KEO.
Rozporządzenie ministra klimatu z dnia 23 grudnia 2019 r. w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów,
dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów. Obowiązuje od 1 stycznia 2020 roku.



F4odpowiedz

Gość

09 marzec 2021 o 09:51

Witam, czy posiadając wpis do rejestru działalności regulowanej, należy spełniać wszystkie wymogi zawarte w rozporządzeniu w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości? Dodam, że posiadamy zezwolenie na transport odpadów, a odpady każdego dnia są wywożone na wysypisko, czyli ich nie magazynujemy.  Jesteśmy firmą zajmującą się utrzymaniem terenów zieleni czyli koszeniem, garbieniem liści, opróżnianiem koszy parkowych itd. Niektóre wytyczne zawarte w rozporządzeniu są nam niepotrzebne, ponieważ nie jesteśmy firmą typowo odbierającą odpady od właścicieli nieruchomości. Jeżeli się zdarzy że nie spełnimy jakiegoś wymogu,  to czy w razie kontroli  można napisać odpowiednie oświadczenie czy będzie to groziło karą za niedostosowanie się do przepisów? Z góry dziękuje za pomoc 

F4odpowiedz

Gość

09 marzec 2021 o 10:11

napisał:

Witam.

Przekazałem zużyty olej silnikowy. Nie handluję tym. To tylko odpad zbierany latami z wymiany olejów w maszynach. Czy wystarczy, że wystawiłem KPO czy muszę stworzyć jeszcze w ewidencji nową pozycję i tam zaciągnąć tę kartę ?


Moim zdaniem należy stworzyć nową pozycję w ewidencji i zaciągnąć tą KPO, chyba że przekazał Pan nie więcej niż 0,02 Mg oleju o kodzie 13 02 08* (rozporządzenie w sprawie rodzajów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów. 
F4odpowiedz

Gość

09 marzec 2021 o 10:33

Dzień dobry,
czy jeśli jestem zarejestrowana w BDO, mam aktywne MPD, ale w 2020 r. nie oddałam przez BDO żadnego odpadu, to i tak muszę złożyć do 15 marca sprawozdanie  z wartościami "zerowymi"? Ewidencja jest pusta.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

09 marzec 2021 o 10:42

napisał:

Dzień dobry,
czy jeśli jestem zarejestrowana w BDO, mam aktywne MPD, ale w 2020 r. nie oddałam przez BDO żadnego odpadu, to i tak muszę złożyć do 15 marca sprawozdanie  z wartościami "zerowymi"? Ewidencja jest pusta.


Są różne interpretacje co do sprawozdań "0" przez urzędy. Najlepiej zadzwonić do swojego UM i dowiedzieć się jak oni to interpretują.

F4odpowiedz

Gość

09 marzec 2021 o 10:43

napisał:


Gość napisał: wybiera się żądany rok, przycisk szukaj i pokazuje ci wszystkie karty wystawione w systemie za dany rok 




agnieszka napisał:






Gość 1 napisał:




Mam pytanie. Złożylismy sprawozdanie roczne za 2019 rok w systemie BDO. W jaki sposób wydrukowac to złożone  sprawozdanie? Mamy kontrolę WIOS i oczekuja przedłozenia wszystkich kart przekazania odpwów, kart ewidencji odpadów i sprawozdań za 2020 r. Do wydrukowania KPO i KEO jest przycisk. To widzimy. Natomiast jak wydrukować sprawozdanie nie widzimy przycisku, nie widzimy sposobu. Swoja drogą, po co  ten system  jak i tak trzeba wszystko drukować kontrolującym. To powazny problem,  ponieważ wydruk 350 KPO + KEO trwał 2 dni. Dwie ryzy papieru, nie mówiąc o zuzytym tuszu.  W systemie mamy ponad 2 tys. kart. Nie wyobrazam sobie aby to wszystko teraz drukować i trzymać w archiwach. Jeli ktos wie jak wydrukować te złozone sprawozdania proszę o podpowiedz. 





Niestety nie można wydrukować sprawozdania. To dziwne, że WIOŚ  prosi o sprawozdanie zdając sobie sprawę z tego ,że nie ma takiej możliwości. KPO, czy KEO są dla nich widoczne ,bo przecież o to im chodziło. Ja też mam w tym roku 2,5 tyś. kart i  teraz wszystko drukować - masakra.






W ogóle, to ktos wie czy te wszystkie KPO, KEO pozostana w systemie na przyszłe lata, czy wraz z nowym rokiem bedzie reset systemu i wystawianie KPO rozpoczniemy od nr. 1 ? Nie widzimy zakładek do budowania archiwum.






Rozmawiałam dwa miesiące temu z pracownikiem WIOŚ- od nowego roku będzie nowa KEO na 2020r. Tak jak miało to miejsce do tej pory, dla każdego roku była nowa KEO.  Myślę, że raczej zachowają dane w postaci KPO i KEO, docelowo chcą połączyć KPO z JPK FV, więc dane będą musiały być gdzieś przechowywane/uzupełniane.



F4odpowiedz

Gość

09 marzec 2021 o 13:10

napisał:

Witam, czy ktoś mógłby pomóc mi z systemem BDO w przypadku firmy zajmującej się regranulacją tworzyw sztucznych. Otóż, odbierany przez nas odpad (15 01 02 oraz 19 12 04) jest mielony co jest procesem R12. Przemiał ten zostaje poddany procesowi regranulacji, co jest procesem R3. W momencie wytworzenia regranulatu, materiał traci miano odpadu. Jak pozbyć się tego ze stanu magazynowego w BDO? Czy na podstawie faktury sprzedaży gotowego regranulatu? Nie ma przy tym KPO, gdyż nie jest to już odpad.



W BDO należy zaznaczyć w zakładce przetworzone. Wówczas stan się zbilansuje.
F4odpowiedz

DM

Liczba postów: 4

Od: 03.03.2020

09 marzec 2021 o 13:44

Witam, przetwarzamy makulaturę - proces przetwarzania R12, czyli wymiana , co zaznaczyć jako "sposób gospodarowania", jeśli wysyłamy dalej makulaturę ?
Rec, Wtn, Ppu czy Ipod???

F4odpowiedz

MateuszZZO

09 marzec 2021 o 15:00


Witam, 


czy jeżeli przetwarzamy odpady ze zbiórki odpadów komunalnych od mieszkańców, następnie ewidencjonujemy przyjęcie wyłącznie na KEOK dla każdej z gmin, to czy później przetworzenie mogę zrobić na KEO ogólnie dla tego kodu? 


Czy firma, która zajmuje się budownictwem i produkuje w ciągu roku kilka-kilkanaście ton odpadów o kodzie 17 09 04, musi prowadzić ewidencję KEO? Czy tylko uproszczoną formę w postaci KPO?


F4odpowiedz

Gość

09 marzec 2021 o 15:26

Witam, mam pytanie. Urząd Gminy chce przekazać firmie zużyty sprzęt dokładnie komputery. Jaka jest procedura przekazania? czy my jako urząd musimy wystawić karte przekazania czy firma da nam jakieś potwierdzenie?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter