Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

23 marzec 2021 o 16:39

Firma jest wpisana do bdo. Prowadzi ewidencje i sklada sprawozdanie. Czy musi skladac sprawozdanie ze zużytych swietlówek, ktore wytwarza poniżej 50 kg? 

F4odpowiedz

Gość

23 marzec 2021 o 18:21

napisał:

Firma jest wpisana do bdo. Prowadzi ewidencje i sklada sprawozdanie. Czy musi skladac sprawozdanie ze zużytych swietlówek, ktore wytwarza poniżej 50 kg? 



Uproszczona ew.nie zwalnia ze sprawozdania.
F4odpowiedz

Gość

23 marzec 2021 o 20:21

napisał:


napisał:


Firma jest wpisana do bdo. Prowadzi ewidencje i sklada sprawozdanie. Czy musi skladac sprawozdanie ze zużytych swietlówek, ktore wytwarza poniżej 50 kg? 





Uproszczona ew.nie zwalnia ze sprawozdania.


Świetlówki poniżej 50 kg są zwolnione z ewidencji. Można oddać do PSZOK. 
F4odpowiedz

Gość

24 marzec 2021 o 14:03

Czy należy prowadzić ewidencje zużytych baterii- paluszków jeżeli uczelnia ma wpis do bdo? 

F4odpowiedz

Użytkownik usunięty przez Administratora

28 marzec 2021 o 19:36

Polecam kolejny film dotyczący szybkiego exportu danych z KPO w systemie BDO: https://youtu.be/CGuDThdcr8s

F4odpowiedz

Ola

29 marzec 2021 o 09:53

Mam pytanie odnośnie odpadów komunalnych. Mam 2 lokalizacje w BDO: siedzibę i bazę. Odpady przyjeżdżają wyłącznie na bazę i są tam zbierane a następnie przekazywane z bazy do dalszego zagospodarowania. W tym przypadku dodaję do KEOK wystawione KPOK w trybie "odbiór - przejęcie". A czy odebrane odpady powinnam dodawać na KEOK utworzonych dla siedziby w trybie "odbiór - przekazanie" czy mogę również dodawać je dla MPD baza? Wydaje mi się, że dla siedziby, ale proszę o podzielenie się spostrzeżeniami. 

F4odpowiedz

Gość

29 marzec 2021 o 10:14

Witam moje pytanie:
Jeśli przekazuje osobie fizycznej makulaturę wystawiam KEO czy muszę mieć jakieś potwierdzenie, że ta osoba to odebrała?

Z góry dziekuję za odpowiedź

F4odpowiedz

Gość

29 marzec 2021 o 11:19

Witam, jak założyć karte ewidencji w Bdo na odpad , który był wytworzony poza instalacja (odpady po remoncie,itp) Kodu nie ma na wytwarzanie zbieranie ani odzysk. Przy zakładaniu karty trzeba zaznaczyć czy w danym kodzie odpady są odzyskiwanie zbierane itp. A jak odpad ten był wytworzony poza instalacja? Co z tym fantem zrobić?

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

29 marzec 2021 o 11:32

napisał:


Witam moje pytanie:

Jeśli przekazuje osobie fizycznej makulaturę wystawiam KEO czy muszę mieć jakieś potwierdzenie, że ta osoba to odebrała?




Z góry dziekuję za odpowiedź






Tylko w KEO zaznacza się ,że odpad został przekazany zw.z prowadzenia ewidencji. Wpisuje się metodę odzysku R1 lub R11 i informację do czego będzie wykorzystane. Np. Do wykorzystania do przeprowadzek albo  jako paliwo


F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

29 marzec 2021 o 11:37

napisał:

Witam, jak założyć karte ewidencji w Bdo na odpad , który był wytworzony poza instalacja (odpady po remoncie,itp) Kodu nie ma na wytwarzanie zbieranie ani odzysk. Przy zakładaniu karty trzeba zaznaczyć czy w danym kodzie odpady są odzyskiwanie zbierane itp. A jak odpad ten był wytworzony poza instalacja? Co z tym fantem zrobić?


Zakładając nową KEO zaznacza się -wytwarzanie odpadów. Następnie w karcie wpisuje się ,że zostało wytworzone poza instalacjami.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter