Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

18 marzec 2021 o 14:02

Dzień dobry,
Firma produkcyjna wytwarza kilka rodzajów odpadów. Czy jeżeli jeden z kodów nie przekracza nigdy limitu obowiązku ewidencji, to czy ten konkretny kod można wyrzucić z BDO i np. przekazywać do odbioru za oświadczeniem, czy raczej trzymać kod i sprawozdawać małe ilości odpadu? Wpisałam do BDO wszystkie rodzaje odpadów produkcyjnych, ale nie wiem czy konieczne jest wpisywanie ich do sprawozdań.

Jak kontrola podchodzi do kwestii nierejestrowania wszystkich kodów w systemie.


F4odpowiedz

Gość

19 marzec 2021 o 12:22

Cześć, 
Co w przypadku gdy robimy porządki, i uzbierało nam się gdzieś ok 150-250kg elektrośmieci -> monitory, drukarki, myszki, klawiatury, telefony, etc etc. Odpady zostały wytworzone na przestrzeni kilkunastu lat. Firma odbierająca od nas te odpady wystawi nam KPO, natomiast co z KEO ? Rocznie mieścimy się w widełkach zwolnienia z prowadzenia ewidencji odpadów. 

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

20 marzec 2021 o 16:28

napisał:

Cześć, 
Co w przypadku gdy robimy porządki, i uzbierało nam się gdzieś ok 150-250kg elektrośmieci -> monitory, drukarki, myszki, klawiatury, telefony, etc etc. Odpady zostały wytworzone na przestrzeni kilkunastu lat. Firma odbierająca od nas te odpady wystawi nam KPO, natomiast co z KEO ? Rocznie mieścimy się w widełkach zwolnienia z prowadzenia ewidencji odpadów. 


Podstawą są KPO. Jeśli mieścicie się w limitach, to na podstawie kart sporządza się sprawozdanie. Tzw uproszczona ewidencja. 

F4odpowiedz

Agataaa

22 marzec 2021 o 13:26

Cześć Wszystkim :)
Pracuje w firmie odbierającej odpady przemysłowe.
Wprowadzając do ewidencji kod 150101 .
Nie zaciąga mi kilku kart które są już przyjęte potwierdzony transport itd. są w systemie ale nie pokazują się w ewidencji.
Co robić w tej sytuacji.?
Zdarzyło się to już komuś?

F4odpowiedz

Gość

22 marzec 2021 o 16:39

napisał:

Cześć Wszystkim :)
Pracuje w firmie odbierającej odpady przemysłowe.
Wprowadzając do ewidencji kod 150101 .
Nie zaciąga mi kilku kart które są już przyjęte potwierdzony transport itd. są w systemie ale nie pokazują się w ewidencji.
Co robić w tej sytuacji.?
Zdarzyło się to już komuś?



Zdarza się, że pokazuje ponownie KPO już umieszczone na ewidencji. 
A może to KPO już widnieje jako wykorzystane na ewidencji? W tym systemie wszystko jest możliwe
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

23 marzec 2021 o 09:00

Kochani ,też macie problem z BDO ? Mam Mozilla nie mogę się połączyć. W nocy miały być jakieś prace serwisowe, czyżby do tej pory  robią ?

F4odpowiedz

Gość

23 marzec 2021 o 10:53

napisał:

Kochani ,też macie problem z BDO ? Mam Mozilla nie mogę się połączyć. W nocy miały być jakieś prace serwisowe, czyżby do tej pory  robią ?



Ja dzisiaj wystawiłam 10 KPO i bez problemu zalogowałam się do BDO (Chrome) i wystawiłam te karty. 
F4odpowiedz

Gość

23 marzec 2021 o 12:22

Ktoś orientuje się z czym związane były prace serwisowe?.

F4odpowiedz

Gość1

23 marzec 2021 o 13:18

napisał:

Witam, czy ktoś mógłby pomóc mi z systemem BDO w przypadku firmy zajmującej się regranulacją tworzyw sztucznych. Otóż, odbierany przez nas odpad (15 01 02 oraz 19 12 04) jest mielony co jest procesem R12. Przemiał ten zostaje poddany procesowi regranulacji, co jest procesem R3. W momencie wytworzenia regranulatu, materiał traci miano odpadu. Jak pozbyć się tego ze stanu magazynowego w BDO? Czy na podstawie faktury sprzedaży gotowego regranulatu? Nie ma przy tym KPO, gdyż nie jest to już odpad.



Witam, w karcie Ewidencji w zakładce "Przetwarzane" należy wprowadzić przetworzenie w procesie R-odzysku (proces przetwarzania: R3). Przetworzenie powinno być wprowadzane systematyczne (przynajmniej kilka razy w miesiącu), gdyż system BDO nie pozwala się cofnąć wstecz i zawsze dodaje przetworzenie z datą bieżącą. Dlatego też należy się szczególnie pilnować na przełomie roku, aby to przetworzenie wprowadzić i wyjść z prawidłowymi stanami magazynowymi na koniec roku(przynajmniej jakiekolwiek, aby można je było później edytować i poprawić przetwarzane ilości).

F4odpowiedz

Gość

23 marzec 2021 o 13:28

napisał:

Kochani ,też macie problem z BDO ? Mam Mozilla nie mogę się połączyć. W nocy miały być jakieś prace serwisowe, czyżby do tej pory  robią ?


Witam, ja też miałam ten sam problem. Na komputerze stacjonarnym ciągle "wczytywanie"  a w laptopie bez problemu.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter