Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

26 luty 2021 o 12:03

napisał:


napisał:


Witam,
Czy spotkaliście się z taką sytuacją: Przekazujący wygenerował KPOK w trybie przekazania, bez wskazania gminy. Teraz ja nie mogę utworzyć KEOK na dobrą sprawę, bo nie mam informacji z jakiej gminy i jej obszaru jest ten odpad. Co zrobić w takiej sytuacji?





Wchodząc na dany odpad (daną gminę z ktorej faktycznie odpad pochodzi) w  KEOK zakladce "przekazane" powinna ta karta byc do zaciagniecia. Teoretycznie przy kazdej gminie i tym danym kodzie odpadu daloby sie ją zaciagnac, ale wiadomo- trzeba to zrobic rzetelnie i zgodnie z prawda.

 karty nie będzie widać w zakładce przekazane skoro my jestesmy przejmującym. Więc wchodzac w keok dla odpowiedniej gminy....tylko pytanie właśnie jakiej skoro nie mam tego w kpok.. 
F4odpowiedz

Gość

02 marzec 2021 o 08:21

Witam, czy jeżeli będę zbierać odpady o kodzie 20 03 07 ze zbiórki odpadów komunalnych od mieszkańców, następnie ewidencjnować przyjęcie wyłącznie na KEOK dla każdej z gmin, to czy później przetworzenie mogę zrobić na KEO ogólnie dla tego kodu? jeżeli i tak z tego kodu powstaną nowe kody odpadu, dla których muszę założyć karty ewidencji aby zaewidencjonować wytworzenie, a część odpadu o kodzie 20 03 07,będzie przekazywana do utylizacji i tak na KPO, bo firmy przetwarzające wymagają przekazania wyłącznie na KPO? Czy ktoś ma doświadczenie w tym zakresie?

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

02 marzec 2021 o 08:46

napisał:

Witam, czy jeżeli będę zbierać odpady o kodzie 20 03 07 ze zbiórki odpadów komunalnych od mieszkańców, następnie ewidencjnować przyjęcie wyłącznie na KEOK dla każdej z gmin, to czy później przetworzenie mogę zrobić na KEO ogólnie dla tego kodu? jeżeli i tak z tego kodu powstaną nowe kody odpadu, dla których muszę założyć karty ewidencji aby zaewidencjonować wytworzenie, a część odpadu o kodzie 20 03 07,będzie przekazywana do utylizacji i tak na KPO, bo firmy przetwarzające wymagają przekazania wyłącznie na KPO? Czy ktoś ma doświadczenie w tym zakresie?


Mozna przekazać na zwykłą kartę odpadów jak i założyć KEO dla przetworzonych odpadów. Po przetworzeniu zakładamy KPO i KEO.

F4odpowiedz

Gość

02 marzec 2021 o 09:06

napisał:


napisał:


Witam, czy jeżeli będę zbierać odpady o kodzie 20 03 07 ze zbiórki odpadów komunalnych od mieszkańców, następnie ewidencjnować przyjęcie wyłącznie na KEOK dla każdej z gmin, to czy później przetworzenie mogę zrobić na KEO ogólnie dla tego kodu? jeżeli i tak z tego kodu powstaną nowe kody odpadu, dla których muszę założyć karty ewidencji aby zaewidencjonować wytworzenie, a część odpadu o kodzie 20 03 07,będzie przekazywana do utylizacji i tak na KPO, bo firmy przetwarzające wymagają przekazania wyłącznie na KPO? Czy ktoś ma doświadczenie w tym zakresie?



Mozna przekazać na zwykłą kartę odpadów jak i założyć KEO dla przetworzonych odpadów. Po przetworzeniu zakładamy KPO i KEO.




Dziękuję serdecznie za odpowiedź, Pozdrawiam
F4odpowiedz

Gość

02 marzec 2021 o 09:54

Jak zaewidencjonować odpady wytworzone w latach poprzednich, które zostały wytworzone w danym roku, ale przekazane w kolejnym?
Powiedzmy że spółka wytworzyła 5Mg Żelaza i Stali w 2019 roku, w 2019 są KPO na 4,6 Mg, a w 2020 w lutym przekazano 1,2 Mg (z czego 0,8 z 2020 roku, a 0,4 z 2019) ?
Czy na KEO suma wytworzonych odpadów musi być równa przekazanym? Tj. Styczeń / Marzec / Maj wytworzenie odpowiednio 0,7 / 0,4 / 0,5 Mg danego odpadu i przy przekazanych muszą być te same wartości czy całość z danej KPO ? 

Jak wprowadzić do systemu odpady które zostały wytworzone w końcówce 2020r, ale są na nie jedynie KEO papierowe + część z nich została przekazana, a część jeszcze nie ?

Gdzie znajdę wzór papierowego sprawozdania o wytworzonych odpadach (po 2015 roku) ? 

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

02 marzec 2021 o 11:36

napisał:

Jak zaewidencjonować odpady wytworzone w latach poprzednich, które zostały wytworzone w danym roku, ale przekazane w kolejnym?
Powiedzmy że spółka wytworzyła 5Mg Żelaza i Stali w 2019 roku, w 2019 są KPO na 4,6 Mg, a w 2020 w lutym przekazano 1,2 Mg (z czego 0,8 z 2020 roku, a 0,4 z 2019) ?
Czy na KEO suma wytworzonych odpadów musi być równa przekazanym? Tj. Styczeń / Marzec / Maj wytworzenie odpowiednio 0,7 / 0,4 / 0,5 Mg danego odpadu i przy przekazanych muszą być te same wartości czy całość z danej KPO ? 

Jak wprowadzić do systemu odpady które zostały wytworzone w końcówce 2020r, ale są na nie jedynie KEO papierowe + część z nich została przekazana, a część jeszcze nie ?

Gdzie znajdę wzór papierowego sprawozdania o wytworzonych odpadach (po 2015 roku) ? 


Przekazując odpad nie musimy na KPO wpisywać poszczególnych wytworzeń. Wpisujemy tyle ile przekazujemy np. 0,350, czy 1,100, czy 0,100, a reszta pozostaje do następnego przekazania. Jeśli wytworzyliśmy 1,200 i przekazujemy 1,200 ,to na KPO wpisujemy całą masę- 1,200. KEO założone w wersji papierowej nie da się wprowadzić do systemu BDO- muszą pozostać w takiej wersji. W 2021r zakładamy nowe KEO ze stanem magazynowym z 2020r. i już na tych kartach w systemie przekazujemy/ wytwarzamy. W razie kontroli okazujemy wersję papierową i wpisy z wytworzenia. Pamiętamy ,że z tych kart papierowych musimy się rozliczyć do sprawozdania.

F4odpowiedz

MateuszZZO

02 marzec 2021 o 13:58

napisał:


napisał:


Witam, czy jeżeli będę zbierać odpady o kodzie 20 03 07 ze zbiórki odpadów komunalnych od mieszkańców, następnie ewidencjnować przyjęcie wyłącznie na KEOK dla każdej z gmin, to czy później przetworzenie mogę zrobić na KEO ogólnie dla tego kodu? jeżeli i tak z tego kodu powstaną nowe kody odpadu, dla których muszę założyć karty ewidencji aby zaewidencjonować wytworzenie, a część odpadu o kodzie 20 03 07,będzie przekazywana do utylizacji i tak na KPO, bo firmy przetwarzające wymagają przekazania wyłącznie na KPO? Czy ktoś ma doświadczenie w tym zakresie?



Mozna przekazać na zwykłą kartę odpadów jak i założyć KEO dla przetworzonych odpadów. Po przetworzeniu zakładamy KPO i KEO.



Można rozszerzyć tą wypowiedź? Czy dobrze rozumiem, że jeżeli przyjmowałem od kilku gmin odpady wielkogabarytowe to mam utworzyć kartę KPOK przekazanie czy chodzi o inne "przekazanie"? Chciałbym oszczędzić trochę pracy pracownikowi i wprowadzić trochę przejrzystości.
Z góry dziękuję
Pozdrawiam

F4odpowiedz

Gość

02 marzec 2021 o 14:02

Co w przypadku gdy ktoś popełnił błąd przy KEO i wprowadził KEO odpadu niebezpiecznego jako normalną kartę ewidencji ? Tj. wrzucił ewidencję odpadu niebezpiecznego nie do tej zakładki co trzeba ?

F4odpowiedz

Karolina_Rec

Liczba postów: 23

Od: 05.01.2021

02 marzec 2021 o 15:40

Cześć
Na podstawie jakich dokumentów należy zdefiniować kod procesu odzysku dla wypełnienia Załącznika VII (przy transgranicznym przemieszczaniu odpadów poza teren krajów UE). Kontrahent nie musi posiadać decyzji odpadowej.

F4odpowiedz

Gość

03 marzec 2021 o 07:37

Witam. Jesteśmy firmą wytwarzającą odpad o kodzie ex 10 01 01 i przekazujemy go osobą fizycznym w bdo wpisuję go jako przekazane os. fiz. W związku z tym mam pytanie czy musimy jeszcze wypełniać papierowe KPO komu i na jakie cele przekazaliśmy odpad??

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter