Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

09 marzec 2021 o 18:12

napisał:

Witam, mam pytanie. Urząd Gminy chce przekazać firmie zużyty sprzęt dokładnie komputery. Jaka jest procedura przekazania? czy my jako urząd musimy wystawić karte przekazania czy firma da nam jakieś potwierdzenie?



Jak każdego  wytwórcy zobowiązanego do prowadzenia ewidencji- karta przekazania wystawiona wytwórcę i potwierdzana przez uprawionego przyjmującego 
F4odpowiedz

Gość

16 marzec 2021 o 07:09

Witam, mam pytanie czy ktoś z Państwa posiada instalację do produkcji paliw, jak również kieruje balast do deponowania na składowisku? Moje pytanie dotyczy ewidencji. Chodzi o zakładkę przetworzone. 19 12 12 kierowane jest do instalacji produkcji paliw gdzie powstaje 19 12 10 oraz znowu 19 12 12. Następnie 19 12 12 kierowane jest na składowisko. Dostałam informację, że w zakładce przetworzone masa odpadów o kodzie 19 12 12 kierowana na instalację paliw powinna być pomniejszona o ilość 19 12 12, która wyjechała z paliw na składowisko, jednocześnie masa wytworzonych powinna stanowić masę kierowaną na instalację prod. paliw, pomniejszoną o to co wyjechało z paliw? Jak odbywa się to u Państwa ?

F4odpowiedz

Gość

16 marzec 2021 o 07:43

Witam
Mam pytanie jesteśmy firmą, która wytwarza kilka kodów odpadów. Kilka dni temu mieliśmy do oddania odpad 120101 ( wióry stalowe około 400 kg) , pierwszy raz nigdy wcześniej nie oddawaliśmy czegoś takiego. Mam pytanie czy jeśli nie mamy w pozwoleniu tego odpadu mogę go po prostu oddać, czy najpierw muszę zgłosić?? Zajmuje się bdo od teraz i nie wszystko ogarynam.

Z góry dziękuję za pomoc.

F4odpowiedz

Gość

16 marzec 2021 o 08:09

Witam,

mam pytanie czy Państwo przekazywali Gminie lub innej jednostce administracyjnej odpad w postaci np. gleby ?

Czy przekazujecie na podstawie Karty Przekazania Odpadu czy na oświadczenie ?

F4odpowiedz

Gość

16 marzec 2021 o 15:26

Dzień dobry. Jak można pozbyć sie zużytych baterii na uczelni? Koniecznie trzeba oddać firmie wystawiając kpo?  

F4odpowiedz

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

17 marzec 2021 o 09:53

napisał:

Dzień dobry. Jak można pozbyć sie zużytych baterii na uczelni? Koniecznie trzeba oddać firmie wystawiając kpo?  



Można przekazać tak zwanemu "nieprofesjonalnie zbierającemu odpadu", czyli np. wrzucić do specjalnego pojemnika w sklepie. W takim przypadku należałoby to ująć na karcie ewidencji odpadów - jako przekazanie Posiadaczowi odpadów zwolnionemu z obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów.

F4odpowiedz

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

17 marzec 2021 o 09:58

napisał:



Witam

Mam pytanie jesteśmy firmą, która wytwarza kilka kodów odpadów. Kilka dni temu mieliśmy do oddania odpad 120101 ( wióry stalowe około 400 kg) , pierwszy raz nigdy wcześniej nie oddawaliśmy czegoś takiego. Mam pytanie czy jeśli nie mamy w pozwoleniu tego odpadu mogę go po prostu oddać, czy najpierw muszę zgłosić?? Zajmuje się bdo od teraz i nie wszystko ogarynam.




Z góry dziękuję za pomoc.






Jeśli odpad jest wytwarzany w instalacji (np. linia produkcyjna), to jeśli nie przekroczysz rocznie 5000 ton odpadów innych niż niebezpieczne (np. ten odpad 12 01 01), to nie jest wymagane pozwolenie na wytwarzanie odpadów. Jeśli odpady są spoza instalacji - to w ogóle nie jest wymagane pozwolenie.
Inna kwestią jest posiadanie wpisu w dziale XII BDO (wytwórca odpadów obowiązany do prowadzenia ewidencji). Tam powinny być wpisane odpady, które dany podmiot  wytwarza (w lub poza instalacją). Jeśli nie mieliście tam podanego tego kodu, to należałoby złożyć wniosek aktualizacyjny.
F4odpowiedz

Gość

17 marzec 2021 o 10:58

napisał:



Witam, przetwarzamy makulaturę - proces przetwarzania R12, czyli wymiana , co zaznaczyć jako "sposób gospodarowania", jeśli wysyłamy dalej makulaturę ?

Rec, Wtn, Ppu czy Ipod???







Witam, przetwarzamy makulaturę - proces przetwarzania
R12, czyli wymiana , co zaznaczyć jako "sposób gospodarowania", jeśli
wysyłamy dalej makulaturę ?
Rec, Wtn, Ppu czy Ipod???





F4odpowiedz

Gość

17 marzec 2021 o 21:38

napisał:


napisał:


Dzień dobry. Jak można pozbyć sie zużytych baterii na uczelni? Koniecznie trzeba oddać firmie wystawiając kpo?  





Można przekazać tak zwanemu "nieprofesjonalnie zbierającemu odpadu", czyli np. wrzucić do specjalnego pojemnika w sklepie. W takim przypadku należałoby to ująć na karcie ewidencji odpadów - jako przekazanie Posiadaczowi odpadów zwolnionemu z obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów.



Tylko wtedy nie ma żadnego dowodu na pozbycie się bateri. Do 20 kg nie zakłada się karty ewidencji. 

F4odpowiedz

Użytkownik usunięty przez Administratora

17 marzec 2021 o 22:24

Skuteczne prowadzenie ewidencji BDO nie jest możliwe bez bazowania na danych zawartych w KPO. Z najnowszego filmu dowiesz się, jak ułatwić sobie pracę z systemem i wyeksportować dane do excela:
https://www.youtube.com/watch?v=wxSSCyC4EIM



F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter