Baner eko soft 2023 bdo

Wniosek aktualizacyjny w BDO

Założony przez eNeN 21 styczeń 2020 o 14:09

Gość

13 sierpień 2020 o 22:09

Witam, z poziomu konta użytkownika podrzędnego sporządziłam wniosek roboczy. Czy użytkownik główny będzie widział go logując się na swoje parametry w celu jego wysłania?. Zgodnie z tym co przeczytałam na stronie BDO, tak powinno być, ale czy w rzeczywistości tak jest?. Z góry dziękuję za odp.

F4odpowiedz

Gość

17 sierpień 2020 o 14:53

Gość napisał:

Witam, z poziomu konta użytkownika podrzędnego sporządziłam wniosek roboczy. Czy użytkownik główny będzie widział go logując się na swoje parametry w celu jego wysłania?. Zgodnie z tym co przeczytałam na stronie BDO, tak powinno być, ale czy w rzeczywistości tak jest?. Z góry dziękuję za odp.


System nie pokazuje informacji o wygenerowanym wniosku aktualizacyjnym. W związku z tym jeśli użytkownik sporządzi wniosek aktualizacyjny (który nie został rozpatrzony), natomiast inny użytkownik będzie chciał złożyć kolejny, wówczas system zablokuje taką możliwość.
F4odpowiedz

Gość

20 sierpień 2020 o 08:35

Odbiorca odpadów zakwalifikował nam je jako 20 03 07 Odpady wielkogabarytowe (grupa: Inne odpady komunalne) Czy należy aktualizować BDO o tę grupę?
Wg infolinii nie trzeba zgłaszać i ewidencjonować odpadów komunalnych, ale w ROZPORZĄDZENIU MINISTRA KLIMATU z dn. 23 grudnia 2019 r.
w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów ta grupa nie jest uwzględniona. Jak to jest w końcu?

F4odpowiedz

Gość

31 sierpień 2020 o 13:18

Witam, dodałem nowe miejsce prowadzenia działalności i chciałem złożyć wniosek aktualizacyjny, ale pokazuje,że nie można, bo jest nie rozpatrzony inny wniosek???
Mogę działać w tym miejscu czy czekać na aktualizację ???Proszę o pomoc

F4odpowiedz

Gość

02 wrzesień 2020 o 09:48

Gość napisał:

Witam, z poziomu konta użytkownika podrzędnego sporządziłam wniosek roboczy. Czy użytkownik główny będzie widział go logując się na swoje parametry w celu jego wysłania?. Zgodnie z tym co przeczytałam na stronie BDO, tak powinno być, ale czy w rzeczywistości tak jest?. Z góry dziękuję za odp.


Tak, będzie widoczne
F4odpowiedz

Gość

03 wrzesień 2020 o 08:05

TaM napisał:

Składając formularz rejestrowy - podawane były kody odpadów - dział XII. NIestety w BDO - tabela pusta, nie mam ujętego żadnego kodu. Nie mam pojęcia dlaczego nie ma tych kodów Taka sytuacja jest we wszystkich trzech firmach, które zgłaszałam. Czy sprawdzaliście swoje wpisy w rejestrze pod względem poprawnosci zapisu w tabelach? Czy powinnam złozyc wniosek aktualizacyjny i jeszcze raz podać te kody?


Mam to samo, chcąc zaktualizować dane w BDO (chciałam usunąć dział VII) okazało się, że wszystkie tabele są puste, w tym dział XII. Zastanawiam się nad aktualizacją i wpisaniem kodów już tylko w dziale XII. Czy Pani złożyła wniosek aktualizacyjny?
F4odpowiedz

Gość

06 wrzesień 2020 o 09:33

Dzień dobry,
Proszę o pomoc: jeżeli spółka z siedzibą w Wielkopolsce prowadzi działalność budowlaną również na ternie w województwa dolnośląskiego ( buduje mieszkania w trzech miejscowościach ), proszę o informację, czy prawidłowo postąpiłem nadając każdej z trzech budów  oddzielne  "miejsce prowadzenie działalności" ? 

F4odpowiedz

Gość

07 wrzesień 2020 o 07:55

Gość napisał:

Dzień dobry,
Proszę o pomoc: jeżeli spółka z siedzibą w Wielkopolsce prowadzi działalność budowlaną również na ternie w województwa dolnośląskiego ( buduje mieszkania w trzech miejscowościach ), proszę o informację, czy prawidłowo postąpiłem nadając każdej z trzech budów oddzielne "miejsce prowadzenie działalności" ?


To zależy. Standardowo ewidencję odpadów dla budowy prowadzi się w BDO w ramach normalnego oddziału (zazwyczaj siedziby), zaznaczając przy wytwarzaniu i przekazywaniu odpadów opcje "w ramach świadczenia usług", z wyborem gminy i najlepiej w komentarzu z adresem budowy.
Osobne miejsce prowadzenia działalności byłyby w przypadku, gdy na daną budowę zostało wydane np. zezwolenie na odzysk odpadów poza instalacjami.
F4odpowiedz

Gość

07 wrzesień 2020 o 10:31

Witam,

Z
uwagi na dodanie nowego miejsca prowadzenia
działalności musiałam złożyć wniosek aktualizacyjny. Po zalogowania
się do systemu BDO z poziomu użytkownika głównego za pośrednictwem
Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej przygotowałam wniosek aktualizacyjny. Wniosku ostatecznie nie wysłałam tylko zapisałam, wtedy widoczny był jako wniosek roboczy, jednak po ponownym zalogowaniu wniosek
zniknął, jednocześnie blokując do dnia dzisiejszego możliwość utworzenia nowego
wniosku aktualizacyjnego. Poprzedni wniosek nie jest widoczny ani w zakładce „wnioski
robocze”, ani „wnioski złożone”. Wniosek nie wpłynął także do Urzędu Marszałkowskiego.
Podczas próby utworzenia nowego wniosku aktualizacyjnego, wyświetla się komunikat
o treści: „Istnieje niewysłany wniosek aktualizacyjny”.


F4odpowiedz

Gość

07 wrzesień 2020 o 14:18

Gość napisał:



Witam,





Z

uwagi na dodanie nowego miejsca prowadzenia

działalności musiałam złożyć wniosek aktualizacyjny. Po zalogowania

się do systemu BDO z poziomu użytkownika głównego za pośrednictwem

Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej przygotowałam wniosek aktualizacyjny. Wniosku ostatecznie nie wysłałam tylko zapisałam, wtedy widoczny był jako wniosek roboczy, jednak po ponownym zalogowaniu wniosek

zniknął, jednocześnie blokując do dnia dzisiejszego możliwość utworzenia nowego

wniosku aktualizacyjnego. Poprzedni wniosek nie jest widoczny ani w zakładce „wnioski

robocze”, ani „wnioski złożone”. Wniosek nie wpłynął także do Urzędu Marszałkowskiego.

Podczas próby utworzenia nowego wniosku aktualizacyjnego, wyświetla się komunikat

o treści: „Istnieje niewysłany wniosek aktualizacyjny”.





Witam, proszę sprawdzić czy wniosek został wygenerowany przez osobę na konto której ostatecznie odbywa się logowanie. System nie udostępnia podglądu do wygenerowanych wniosków, a właśnie blokuje możliwość sporządzenia kolejnego. Może to wynikać z logowania na różne konta użytkowników.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter