Baner eko soft 2023 bdo

Wniosek aktualizacyjny w BDO

Założony przez eNeN 21 styczeń 2020 o 14:09

Gość

06 maj 2020 o 13:15

Gość napisał:

Czy opłacając pełnomocnictwo (dla BDO) należy tytułem w opłacie wpisać konkretną osobę, na którą ono jest wystawione, czy po prostu "opłata za pełnomocnictwo" ?


Zawsze w opłacie skarbowej jest opłata imienna, bo inaczej mógłbyś "podpiąć" pod tą samą opłatę 10 pełnomocnictw.
F4odpowiedz

Gość

08 maj 2020 o 09:31

Gość napisał:


Mara004 napisał:




Gość napisał:



Od lutego mamy problem z złożeniem wniosku aktualizacyjnego.
W styczniu zrobiliśmy próbny wniosek aktualizacyjny. Ponieważ był nie potrzebny został usunięty.
Następnie od lutego próbujemy zrobić aktualizację przez dodanie trzech nowych kodów do transportu odpadów.
Po wybraniu opcji wniosek aktualizacyjny wyskakuje nam informacja, że nie ma możliwości złożenia nowego wniosku bo inny wniosek oczekuje na zatwierdzenie.
W systemie nie widać, żadnego wniosku oczekującego. W wnioskach złożonych wyskakuje tylko wniosek rejestracyjny z lipca 2019r. Nie składaliśmy, ani nikt w naszym imieniu nie składał wniosku aktualizacyjnego.
Dzwoniliśmy do Ministerstwa - odsyłają nas do Marszałka. Dzwoniliśmy do Marszałka  - odsyłają nas do Ministerstwa - i tak już kilka razy. 
Czy ktoś spotkał się z takim problemem i wie jak go rozwiązać.


Miałam taki problem, u mnie okazało się, że inny użytkownik wysłał wniosek ze swojego konta.

Nie widziałam i nie widzę tego wniosku. 

Nie ma innego użytkownika. próbowaliśmy też z innego komputera i ten sam efekt.





Słyszałem, że w przypadku braku reakcji należy wysłać zażalenie pisemne pocztą do Marszałka. Czy ktoś próbował tej drogi lub wie jak takie pismo powinno wyglądać.
Baza dalej nie pozwala składać wniosku aktualizacyjnego.

F4odpowiedz

Gość

02 czerwiec 2020 o 11:18



Dzień dobry wszystkim ,
Mam pytanie odnośnie wniosku aktualizacyjnego ,potrzebuje złożyć wniosek o wydanie kolejnej decyzji ,nie wiem czy tak tez powinno się to odbywać jeśli nie to bardzo proszę mnie naprowadzić w jaki sposób mogę uzyskać kolejną decyzję ? . 

F4odpowiedz

Gość

02 czerwiec 2020 o 11:59

Gość napisał:



Dzień dobry wszystkim ,
Mam pytanie odnośnie wniosku aktualizacyjnego ,potrzebuje złożyć wniosek o wydanie kolejnej decyzji ,nie wiem czy tak tez powinno się to odbywać jeśli nie to bardzo proszę mnie naprowadzić w jaki sposób mogę uzyskać kolejną decyzję ? .
Jak złozyc wniosek aktualizacyjny na wytwarzanie odpadów ? 



F4odpowiedz

Asiajasia

Liczba postów: 5

Od: 02.07.2020

07 lipiec 2020 o 13:15

Brak kodu, akurat chodzi o 17 09 04, w dziale XII. Składając wniosek o wpis nie wpisałam tego kodu a okazało się, ze pod takim mam oddawać większosc moich odpadów... Co zrobić? Czy mogę wystawiać KPO i przekazywać odpady o kodzie 170904 i jednoczenie złożyć wniosek aktualizacyjny i niech się przetwarza. Czy może najpierw wniosek, poczekać aż się "przemieli" i dopiero oddawać odpady???

F4odpowiedz

Gość

07 lipiec 2020 o 13:38

Asiajasia napisał:

Brak kodu, akurat chodzi o 17 09 04, w dziale XII. Składając wniosek o wpis nie wpisałam tego kodu a okazało się, ze pod takim mam oddawać większosc moich odpadów... Co zrobić? Czy mogę wystawiać KPO i przekazywać odpady o kodzie 170904 i jednoczenie złożyć wniosek aktualizacyjny i niech się przetwarza. Czy może najpierw wniosek, poczekać aż się "przemieli" i dopiero oddawać odpady???


Jak masz zamiar czekać na "przemielenie" wniosku, to złóż od razu wniosek o otwarcie składowiska na terenie firmy :). A tak serio - urzędy (nadal) nie wyrabiają się z akceptacją wniosków, więc możesz czekać długo. Wystawiaj KPO, wysyłaj odpady i jednocześnie składaj wniosek. 
F4odpowiedz

Gość

05 sierpień 2020 o 14:35

Jak usunąć miejsce prowadzenia działalności? Jako gmina składając wniosek dodałam PSZOK, który prowadzi nam firma zewnętrzna i teraz nie wiem jak usunąć ten wpis, czy z poziomu wniosku aktualizacyjnego?

F4odpowiedz

MM

Liczba postów: 4

Od: 26.11.2019

07 sierpień 2020 o 07:58

Witam, mam pytanie dotyczące aktualizacji wniosku. W grudniu 2019 na prędce składałam wniosek o konto w BDO i wprowadziłam dane jakoby mój pracodawca był nie tylko wytwarzającym odpady ale również transportującym. Z tego co wiem jeżeli przewozimy swoje odpady nie musimy składać wniosku na transportującego, wystarczy wypełnić dział XII (Jeżeli się mylę bardzo proszę mnie poprawić jestem w tym nowa). Chciałabym zaktualizować wniosek usuwając dział o transporcie i zostawiając tylko dział XII. Czy ktoś wie jak to zrobić?

F4odpowiedz

Mara004

Liczba postów: 39

Od: 22.04.2020

07 sierpień 2020 o 15:26

MM napisał:

Witam, mam pytanie dotyczące aktualizacji wniosku. W grudniu 2019 na prędce składałam wniosek o konto w BDO i wprowadziłam dane jakoby mój pracodawca był nie tylko wytwarzającym odpady ale również transportującym. Z tego co wiem jeżeli przewozimy swoje odpady nie musimy składać wniosku na transportującego, wystarczy wypełnić dział XII (Jeżeli się mylę bardzo proszę mnie poprawić jestem w tym nowa). Chciałabym zaktualizować wniosek usuwając dział o transporcie i zostawiając tylko dział XII. Czy ktoś wie jak to zrobić?


Jako wytwórca możecie transportować swój odpad bez działu VII.Aby usunąć dział, należy złożyć wniosek aktualizacyjny :po wybraniu podmiotu: po lewej wnioski- opcje edycja, wypełniamy stronę- przechodzimy dalej- opcje tabele- na dział VII opcje usuń, cofnij- przejdź dalej - akceptacja oświadczenia i wysyłka. 
F4odpowiedz

TaM

10 sierpień 2020 o 10:37

Składając formularz rejestrowy - podawane były kody odpadów - dział XII. NIestety w BDO - tabela pusta, nie mam ujętego żadnego kodu. Nie mam pojęcia dlaczego nie ma tych kodów Taka sytuacja jest we wszystkich trzech firmach, które zgłaszałam. Czy sprawdzaliście swoje wpisy w rejestrze pod względem poprawnosci zapisu w tabelach? Czy powinnam złozyc wniosek aktualizacyjny i jeszcze raz podać te kody?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter