Baner eko soft 2023 bdo

Wniosek aktualizacyjny w BDO

Założony przez eNeN 21 styczeń 2020 o 14:09

Gość

04 listopad 2020 o 08:09

Witam, mam pytanie dotyczące wniosku aktualizacyjnego i działów XI i XII. W dziale XI mam wpisane decyzje które firma posiada, natomiast czy w dziale XII powinnam wpisać kody odpadów które są wytwarzane ale nie w instalacji i których nie ma w decyzji np. 17 04 02 lub 17 04 05?

F4odpowiedz

Gość

04 listopad 2020 o 09:53

Gość napisał:

Witam, mam pytanie dotyczące wniosku aktualizacyjnego i działów XI i XII. W dziale XI mam wpisane decyzje które firma posiada, natomiast czy w dziale XII powinnam wpisać kody odpadów które są wytwarzane ale nie w instalacji i których nie ma w decyzji np. 17 04 02 lub 17 04 05?


tak,  właśnie to jest dział dla  wytwórców odpadów poza instalacją
F4odpowiedz

Gość

05 listopad 2020 o 15:41

Gość napisał:


Gość napisał:




TaM napisał:



Składając formularz rejestrowy - podawane były kody odpadów - dział XII. NIestety w BDO - tabela pusta, nie mam ujętego żadnego kodu. Nie mam pojęcia dlaczego nie ma tych kodów Taka sytuacja jest we wszystkich trzech firmach, które zgłaszałam. Czy sprawdzaliście swoje wpisy w rejestrze pod względem poprawnosci zapisu w tabelach? Czy powinnam złozyc wniosek aktualizacyjny i jeszcze raz podać te kody?




Mam to samo, chcąc zaktualizować dane w BDO (chciałam usunąć dział VII) okazało się, że wszystkie tabele są puste, w tym dział XII. Zastanawiam się nad aktualizacją i wpisaniem kodów już tylko w dziale XII. Czy Pani złożyła wniosek aktualizacyjny?

Po długich poszukiwaniach informacji na ten temat , natknęłam się na artykuł https://www.biosystem.pl/wydane-30-lipca-2019/articles/czy-zaktualizowales-swoj-wpis-w-rejestrze-bdo...  Więc chyba nalezy złozyć wniosek aktualizacyjny i uzupełnić dział XII. Nie wiem tylko czy trzeba wpisywać wszystkie kody odpadów wytwarzanych czy tylko te niebezpieczne 








Trzeba wpisać wszystkie kody odpadów, które są wytwarzane, nie tylko niebezpieczne.
F4odpowiedz

Gość

06 listopad 2020 o 11:43

Gdzie mam załączyć pełnomocnictwo we wniosku aktualizacyjnym , jako inny dokument???

F4odpowiedz

Gość

12 listopad 2020 o 14:20

Witam,
mam pytanie. Jedno miejsce prowadzenia działalności nie zostało uwzględnione we wniosku rejestrowym.
Co dalej? Najpierw muszę dodać je sama, jako dodaj nowe miejsce prowadzenia działalności, a następnie w ciągu 30 dni muszę zgłosić je do Urzędu Marszałkowskiego w postaci wniosku aktualizacyjnego? Czy inaczej? Jak ta sytuacja wygląda?

F4odpowiedz

Gość

12 listopad 2020 o 16:51

Gość napisał:

Witam,
mam pytanie. Jedno miejsce prowadzenia działalności nie zostało uwzględnione we wniosku rejestrowym.
Co dalej? Najpierw muszę dodać je sama, jako dodaj nowe miejsce prowadzenia działalności, a następnie w ciągu 30 dni muszę zgłosić je do Urzędu Marszałkowskiego w postaci wniosku aktualizacyjnego? Czy inaczej? Jak ta sytuacja wygląda?

Właśnie tak. Obecnie możliwość  dodawania miejsc prowadzenia działalności ma tylko podmiot.

F4odpowiedz

Gość

23 listopad 2020 o 09:35

Witam, 
mam zrobić zmianę adresu prowadzenia działalności w BDO. Nie jestem głównym użytkownikiem, dlatego nie mogę dokonać tego sama. Poprosiłam o to właściwe osoby, natomiast one twierdzą, że do tego niezbędne jest posiadanie numeru ulicy i kodu pocztowego. Ja mam tylko numer działki.

F4odpowiedz

Gość

24 listopad 2020 o 09:27

Gość napisał:


Gość napisał:Wniosek złożony w lipcu a dopiero dziś wiadomość że wniosek cofnięty do korekty... szybko im to idzie..






witam serdecznie,








Złożyłam wniosek aktualizacyjny (dodałam kolejne miejsca prowadzenia działalność) Ile czau potraw aktualizacji? Czy mogę złożyć sprawozdanie z reklamówek jeżeli nie widnieją jeszcze miejsca prowadzenia działalności?














Mam podobną sytuację - wniosek aktualizacyjny złożony na początku lipca - do tej pory brak informacji o weryfikacji ( a rozumiem, że UM po weryfikacji wysyła jakieś potwierdzenie). Chciałam sporządzić sprawozdanie, ale system nie widzi miejsca prowadzenia działalności, które dodałam we wniosku aktualizacyjnym ( dla siedziby udało się bez problemu).



F4odpowiedz

Gość

24 listopad 2020 o 12:28

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:Wniosek złożony w lipcu a dopiero dziś wiadomość że wniosek cofnięty do korekty... szybko im to idzie..









witam serdecznie,













Złożyłam wniosek aktualizacyjny (dodałam kolejne miejsca prowadzenia działalność) Ile czau potraw aktualizacji? Czy mogę złożyć sprawozdanie z reklamówek jeżeli nie widnieją jeszcze miejsca prowadzenia działalności?























Mam podobną sytuację - wniosek aktualizacyjny złożony na początku lipca - do tej pory brak informacji o weryfikacji ( a rozumiem, że UM po weryfikacji wysyła jakieś potwierdzenie). Chciałam sporządzić sprawozdanie, ale system nie widzi miejsca prowadzenia działalności, które dodałam we wniosku aktualizacyjnym ( dla siedziby udało się bez problemu).







Ja złożyłam w maju i dopiero niedawno przyszło powiadomienie o akceptacji wniosku. 

F4odpowiedz

Gość

25 listopad 2020 o 07:21

Ja składałem wniosek aktualizacyjny dokładnie rok temu, pod koniec listopada 2020 roku jak można jeszcze było wysyłać papierowo, a aktualizacja i odpowiedź na skrzynke w BDO przyszła w I połowie kwietnia 2021 roku więc widać jak administracja jest "przygotowana" sprawną obsługe firm w zakresie BDO.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter