Baner eko soft 2023 bdo

Wniosek aktualizacyjny w BDO

Założony przez eNeN 21 styczeń 2020 o 14:09

Gość

10 marzec 2020 o 08:55

Gość napisał:


KatarzynaL napisał:









Witam,Moi drodzy jestem zarejestrowana w systemie BDO i jednocześnie posiadam numer rejestrowy ze względu na wytwarzanie odpadów powstających w wyniku działania firmy (na podstawie wydaje decyzji). To jest dla mnie zrozumiałe.Jednak proszę mi powiedzieć jeżeli:1. Chce przekazać puste tonery (ilość przekracza wielkości wskazane w Rozporządzeniu Ministra Klimatu z dnia 23 grudnia 2019r. w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów) muszę wystawić KPO. Jednak zanim wystawię taką kartę muszę zacząć od aktualizacji wniosku w dziale XII? W tym dziale mogę uwzględnić różne odpady, które będę przekazywać dalej, a które nie są związane z instalacją, np. wspomiane tonery, makulatura, plstik?2. Jeżeli puste tonery nie przekroczą ilości wskazanej w Rozporządzeniu to mogę je oddać bez wystawiania KPO?Proszę o pomoc.











Jeśli ilości nie przekraczają limitów z rozporządzenia, to nie trzeba wystawiać KPO. Jeśli są większe - to normalna ewidencja. Na aktualizację rejestru jest 30 dni, czyli można wytworzyć odpad, a potem zaktualizować rejestr.
30 dni jest tylko w teorii. Jeśli ktoś składa aktualizację to nie złoży następnej dopóki wcześniejsza nie zostanie zaakceptowana. Nawet jęli zrobi się wniosek próbny to i tak konto się blokuje.
My mamy tak konta pobiałkowane od początku stycznia i nic nie możemy zrobić.

F4odpowiedz

Gość

10 marzec 2020 o 19:33

Gość napisał:

Jesteśmy gminą prowadzącą PSZOK, w związku z czym musimy prowadzić ewidencję odpadów. Tak też jesteśmy zarejestrowani w BDO. Jako jednostka organizacji publicznej do BDO logujemy się przez moduł dla jap. Niestety wchodząc w zakładkę ewidencja odpadów nie można wystawić KEO. Nie ma też dostępu do wniosków aktualizacyjnych. Czy na forum jest ktoś kto ma ten sam problem? Pomocy!


Zajmuję się gospodarką odpadami. Jako gmina prowadzimy PSZOK. Mamy nadany numer rejestrowy z racji wysypiska odpadów, które zostało zamknięte decyzja Marszałka. Z tego, co wiem to BDO składa się z dwóch części: z rejestru (tam sporządzane są KEO i KPOK dla PSZOK) oraz z BDO dla JAP, gdzie będą odbierane sprawozdania od podmiotów odbierających odpady komunalne, punktów skupów oraz gdzie gminy będą sporządzały roczne sprawozdania do Marszałka z zakresu gospodarki odpadami. 
Państwa Gmina uzyskała numer rejestrowy dla PSZOK poprzez złożenie wniosku rejestracyjnego czy wniosku aktualizacyjnego ? Kto u Was jest użtownikiem głównym ? Dołączaliście do wniosku upoważnienie / pełnomocnictwo ? Uiszczaliście za nie opłatę skarbową ?
F4odpowiedz

Gość

11 marzec 2020 o 06:59

Gość napisał:


Gość napisał:




KatarzynaL napisał:













Witam,Moi drodzy jestem zarejestrowana w systemie BDO i jednocześnie posiadam numer rejestrowy ze względu na wytwarzanie odpadów powstających w wyniku działania firmy (na podstawie wydaje decyzji). To jest dla mnie zrozumiałe.Jednak proszę mi powiedzieć jeżeli:1. Chce przekazać puste tonery (ilość przekracza wielkości wskazane w Rozporządzeniu Ministra Klimatu z dnia 23 grudnia 2019r. w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów) muszę wystawić KPO. Jednak zanim wystawię taką kartę muszę zacząć od aktualizacji wniosku w dziale XII? W tym dziale mogę uwzględnić różne odpady, które będę przekazywać dalej, a które nie są związane z instalacją, np. wspomiane tonery, makulatura, plstik?2. Jeżeli puste tonery nie przekroczą ilości wskazanej w Rozporządzeniu to mogę je oddać bez wystawiania KPO?Proszę o pomoc.



















Jeśli ilości nie przekraczają limitów z rozporządzenia, to nie trzeba wystawiać KPO. Jeśli są większe - to normalna ewidencja. Na aktualizację rejestru jest 30 dni, czyli można wytworzyć odpad, a potem zaktualizować rejestr.
30 dni jest tylko w teorii. Jeśli ktoś składa aktualizację to nie złoży następnej dopóki wcześniejsza nie zostanie zaakceptowana. Nawet jęli zrobi się wniosek próbny to i tak konto się blokuje.
My mamy tak konta pobiałkowane od początku stycznia i nic nie możemy zrobić.



Warto jest zadzwonić do Urzędu Marszałkowskiego i powiedzieć jaka jest sytuacja i wtedy odrzucą wniosek aktualizacyjny i można zrobić korektę, a wtedy można wszystkie dodatkowe kody wpisać. Tak było w moim przypadku. 
F4odpowiedz

Gość

11 marzec 2020 o 19:29

Gość napisał:


Gość napisał:


Jesteśmy gminą prowadzącą PSZOK, w związku z czym musimy prowadzić ewidencję odpadów. Tak też jesteśmy zarejestrowani w BDO. Jako jednostka organizacji publicznej do BDO logujemy się przez moduł dla jap. Niestety wchodząc w zakładkę ewidencja odpadów nie można wystawić KEO. Nie ma też dostępu do wniosków aktualizacyjnych. Czy na forum jest ktoś kto ma ten sam problem? Pomocy!



Zajmuję się gospodarką odpadami. Jako gmina prowadzimy PSZOK. Mamy nadany numer rejestrowy z racji wysypiska odpadów, które zostało zamknięte decyzja Marszałka. Z tego, co wiem to BDO składa się z dwóch części: z rejestru (tam sporządzane są KEO i KPOK dla PSZOK) oraz z BDO dla JAP, gdzie będą odbierane sprawozdania od podmiotów odbierających odpady komunalne, punktów skupów oraz gdzie gminy będą sporządzały roczne sprawozdania do Marszałka z zakresu gospodarki odpadami. 
Państwa Gmina uzyskała numer rejestrowy dla PSZOK poprzez złożenie wniosku rejestracyjnego czy wniosku aktualizacyjnego ? Kto u Was jest użtownikiem głównym ? Dołączaliście do wniosku upoważnienie / pełnomocnictwo ? Uiszczaliście za nie opłatę skarbową Również jesteśmy gminą prowadzącą PSZOK. Nr rejestrowy uzyskaliśmy przez złożenie wniosku rejestracyjnego. Użytkownikiem głównym jestem ja - pracownik zajmujący się gospodarką odpadami. Skan upoważnienia wysłaliśmy w ub roku i o ile db pamiętam przez BDO. W ostatnim czasie wysylalam wniosek aktualizacyjny w związku z tym, że doszły nam nowe frakcje odpadów, które zbieramy w PSZOK. Żadnej opłaty nie uiszczaliśmy.
F4odpowiedz

Gość

12 marzec 2020 o 06:55

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:


A czy jeśli został złożony wniosek aktualizacyjny w związku ze zbieraniem nowych frakcji odpadów w PSZOK, to czy można wystawiać KPO z PSZOK przed zaakceptowaniem wniosku?



KatarzynaL napisał:

















Witam,Moi drodzy jestem zarejestrowana w systemie BDO i jednocześnie posiadam numer rejestrowy ze względu na wytwarzanie odpadów powstających w wyniku działania firmy (na podstawie wydaje decyzji). To jest dla mnie zrozumiałe.Jednak proszę mi powiedzieć jeżeli:1. Chce przekazać puste tonery (ilość przekracza wielkości wskazane w Rozporządzeniu Ministra Klimatu z dnia 23 grudnia 2019r. w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów) muszę wystawić KPO. Jednak zanim wystawię taką kartę muszę zacząć od aktualizacji wniosku w dziale XII? W tym dziale mogę uwzględnić różne odpady, które będę przekazywać dalej, a które nie są związane z instalacją, np. wspomiane tonery, makulatura, plstik?2. Jeżeli puste tonery nie przekroczą ilości wskazanej w Rozporządzeniu to mogę je oddać bez wystawiania KPO?Proszę o pomoc.





























Jeśli ilości nie przekraczają limitów z rozporządzenia, to nie trzeba wystawiać KPO. Jeśli są większe - to normalna ewidencja. Na aktualizację rejestru jest 30 dni, czyli można wytworzyć odpad, a potem zaktualizować rejestr.
30 dni jest tylko w teorii. Jeśli ktoś składa aktualizację to nie złoży następnej dopóki wcześniejsza nie zostanie zaakceptowana. Nawet jęli zrobi się wniosek próbny to i tak konto się blokuje.
My mamy tak konta pobiałkowane od początku stycznia i nic nie możemy zrobić.






Warto jest zadzwonić do Urzędu Marszałkowskiego i powiedzieć jaka jest sytuacja i wtedy odrzucą wniosek aktualizacyjny i można zrobić korektę, a wtedy można wszystkie dodatkowe kody wpisać. Tak było w moim przypadku. 


F4odpowiedz

Gość

16 marzec 2020 o 10:25

Kiedy potrzebne jest pełnomocnictwo ?
1. Jeżeli nie jestem w KRS, ale jestem użytkownikiem głównym i chcę złożyć wniosek aktualizacyjny, to potrzebuję pełnomocnictwo ?

2. Czy pełnomocnictwo wystarczy załączyć do wniosku w BDO, jako scan formularza podpisanego przez osobę z KRS ?
3. Czy podpisany formularz pełnomocnictwa trzeba gdzieś zgłosić, opłacić ?

F4odpowiedz

Gość

16 marzec 2020 o 12:39

Jako gmina prowadząca PSZOK robiliśmy aktualizację  wpisu, w związku z poszerzeniem katalogu odpadów przyjmowanych w PSZOK. Dodaliśmy też nowe miejsce prowadzenia działalności - tam gdzie faktycznie znajduje się PSZOK. Czy w związku z powyższym możemy tworzyć KEOK i KPOK przed rozpatrzeniem wniosku? Dodam, że do chwili obecnej jeszcze nic do bazy nie nanosiliśmy.

F4odpowiedz

Gość

18 marzec 2020 o 14:10

Może tak MK pochylilo by sie w stronę branży odpadowej w okresie zagrożenia spowodowanego wirusem i wydłużylo czas uzupelniania wniosków nie o 14 dni tylko o 30 dni.
Przecież nic nie idzie załatwić.
Urzedicy odseparowali sie od interesantów jak by byli lepszym sortem, a my my mamy ganiac po pocztach i innych instytucjach celem zebrania niezbednych dokumentów do uzupelnienia wniosków .
Jak MK było egoistyczne i nieprzychylne branży tak pozostało w tym ciezkim dla swiata okresie.

F4odpowiedz

Gość

19 marzec 2020 o 09:02

Czy opłacając pełnomocnictwo (dla BDO) należy tytułem w opłacie wpisać konkretną osobę, na którą ono jest wystawione, czy po prostu "opłata za pełnomocnictwo" ?

F4odpowiedz

Gość

21 marzec 2020 o 23:30

Czy dostając nową decyzję na zbieranie odpadów od Starostwa (która trzeba było zaktualizować i złożyć do 5marca) trzeba coś zgłaszać do urzędu marszałkowskiego czy w systemie bdo ? 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter