Baner eko soft 2023 bdo

Wniosek aktualizacyjny w BDO

Założony przez eNeN 21 styczeń 2020 o 14:09

Gość

01 październik 2020 o 06:53

Gość napisał:


TaM napisał:


Składając formularz rejestrowy - podawane były kody odpadów - dział XII. NIestety w BDO - tabela pusta, nie mam ujętego żadnego kodu. Nie mam pojęcia dlaczego nie ma tych kodów Taka sytuacja jest we wszystkich trzech firmach, które zgłaszałam. Czy sprawdzaliście swoje wpisy w rejestrze pod względem poprawnosci zapisu w tabelach? Czy powinnam złozyc wniosek aktualizacyjny i jeszcze raz podać te kody?



Mam to samo, chcąc zaktualizować dane w BDO (chciałam usunąć dział VII) okazało się, że wszystkie tabele są puste, w tym dział XII. Zastanawiam się nad aktualizacją i wpisaniem kodów już tylko w dziale XII. Czy Pani złożyła wniosek aktualizacyjny?

Po długich poszukiwaniach informacji na ten temat , natknęłam się na artykuł https://www.biosystem.pl/wydane-30-lipca-2019/articles/czy-zaktualizowales-swoj-wpis-w-rejestrze-bdo...  Więc chyba nalezy złozyć wniosek aktualizacyjny i uzupełnić dział XII. Nie wiem tylko czy trzeba wpisywać wszystkie kody odpadów wytwarzanych czy tylko te niebezpieczne 




F4odpowiedz

Gość

01 październik 2020 o 15:23

W działe XII wszystkie jakie się wytwarza

F4odpowiedz

Gość

09 październik 2020 o 12:57

Dzień dobry, Jestem w trakcie tworzenia wniosku aktualizacyjnego w związku z wydaniem decyzji na wytwarzanie i przetwarzanie odpadów. W miejscu w którym należy zaznaczyć rodzaj prowadzonej działalności objętej decyzją zaznaczyłam wytwarzanie i przetwarzanie, natomiast w rodzaju decyzji nie mogę zaznaczyć obu, ponieważ jest możliwość wyboru tylko jednego wariantu. W jaki sposób mam zaznaczyć oba rodzaje, tym bardziej, że dla wytwarzania i przetwarzania została wydana jedna decyzja?

F4odpowiedz

Gonia0078

Liczba postów: 37

Od: 06.11.2018

10 październik 2020 o 12:31

Witam. Jesteśmy prywatnym przedsiębiorstwem odbierającym odpady. Prowadzimy też pszok na podstawie zezwolenia na zbieranie. Czy my też musimy wypełnić wniosek aktualizacyjny na dział XIV? PAN W urzędzie Marszałkowskim powiedział nam że tak. Do kiedy należało wnioski na Pszok i rdr złożyć?  Co jeśli ktoś złożył jepo terminie albo wcale? 

F4odpowiedz

Gonia0078

Liczba postów: 37

Od: 06.11.2018

10 październik 2020 o 13:52

Mam też pytanie czy startując do przetargu nie mając takiego wpisu w bdo w zakresie rdr spełnia się warunki prawne, czy rdr bez wpisu w bdo jest ważny? 

F4odpowiedz

Gość

11 październik 2020 o 17:00

Gonia0078 napisał:

Witam. Jesteśmy prywatnym przedsiębiorstwem odbierającym odpady. Prowadzimy też pszok na podstawie zezwolenia na zbieranie. Czy my też musimy wypełnić wniosek aktualizacyjny na dział XIV? PAN W urzędzie Marszałkowskim powiedział nam że tak. Do kiedy należało wnioski na Pszok i rdr złożyć?  Co jeśli ktoś złożył jepo terminie albo wcale? 

Jeśli macie zezwolenie  na zbieranie w PSZOK to nie podlegacie  wpisowi  w dz. XIV tylko z urzędu w dziale XI

F4odpowiedz

Gość

12 październik 2020 o 21:01

Gonia0078 napisał:

Mam też pytanie czy startując do przetargu nie mając takiego wpisu w bdo w zakresie rdr spełnia się warunki prawne, czy rdr bez wpisu w bdo jest ważny? 


RDR jest  ważny ale nie wystarczający. Należy mieć oba.
F4odpowiedz

Gość

13 październik 2020 o 09:08

Witam, proszę o pomoc :)

Jest firma która posiad kilkanaście MPD.
we wniosku rejestrowym na firmę nie mam uzupełnionych żadnych Działów, natomiast w zgłoszeniach MPD jest oznaczony Dział VI tabela 7 - prowadzący jednostkę handlu detalicznego. Wytwarzamy odpady, prowadzimy ewidencję nie podlegającą obowiązkowi pozwolenia (...) to w tej sytuacji należy zaktualizować wnioski MPD o Dział XII ? 

I drugie pytanie czy wniosek rejestrowy również należy zaktualizować o oba działy ? 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

F4odpowiedz

Gość

19 październik 2020 o 21:22

Witam, proszę o pomoc
Przez pomyłkę wpisałam to samo miejsce prowadzenia działalności dwa razy.

Pod tym adresem jest tylko jedna firma kosmetyczna, niestety wpisu nie mogłam usunąć.

Czy jest jakiś sposób aby dokonać korekty, dezaktywacji?

Z góry dziękuję za pomoc.


F4odpowiedz

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

19 październik 2020 o 23:41

Gość napisał:



Witam, proszę o pomoc

Przez pomyłkę wpisałam to samo miejsce prowadzenia działalności dwa razy.




Pod tym adresem jest tylko jedna firma kosmetyczna, niestety wpisu nie mogłam usunąć.




Czy jest jakiś sposób aby dokonać korekty, dezaktywacji?




Z góry dziękuję za pomoc.






Tak - musisz złożyć wniosek aktualizacyjny i w oknie, w którym są wymienione MPD w opcjach wybrać Dezaktywacja.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter