Baner eko soft 2023 bdo

Wniosek aktualizacyjny w BDO

Założony przez eNeN 21 styczeń 2020 o 14:09

Karolina2

28 luty 2020 o 09:40

Gość napisał:

Witam,

Czy wie ktoś może jaka jest opłata za zmianę decyzji na zbieranie według nowych przepisów?


Zmiana decyzji jest bezpłatna. Przynajmniej u mnie w mieście
F4odpowiedz

Gość

28 luty 2020 o 10:37

A jak u innych ??? Zastanawiające ... zaś interpretacja urzędów ?

F4odpowiedz

Gość

28 luty 2020 o 11:22

Co Urząd to inna interpretacja, jak zwykle zresztą. To samo jest np. z zaświadczeniami o niekaralności, czy trzeba/czy nie trzeba dołączać do wydania/zmiany pozwoleń, które nie dotyczą odpadów

F4odpowiedz

Gość

28 luty 2020 o 12:15

Karolina2 napisał:


Gość napisał:


Witam,

Czy wie ktoś może jaka jest opłata za zmianę decyzji na zbieranie według nowych przepisów?



Zmiana decyzji jest bezpłatna. Przynajmniej u mnie w mieście


U mnie w mieście zmiana decyzji jest bezpłatna (można usunąć dowolne kody odpadów) chyba, że dodaje się nowe kody wtedy płaci się połowę stawki czyli 308,00zł
F4odpowiedz

Gość

28 luty 2020 o 18:59

Gość napisał:


Karolina2 napisał:




Gość napisał:


u mnie 616 zł
Czy ktoś wyliczał stawkę roszczeń dla 17 04 03 - Ołów , 16 06 01* - Baterie i akumulatory ołowiowe

Witam,

Czy wie ktoś może jaka jest opłata za zmianę decyzji na zbieranie według nowych przepisów?




Zmiana decyzji jest bezpłatna. Przynajmniej u mnie w mieście





U mnie w mieście zmiana decyzji jest bezpłatna (można usunąć dowolne kody odpadów) chyba, że dodaje się nowe kody wtedy płaci się połowę stawki czyli 308,00zł



F4odpowiedz

Gość

01 marzec 2020 o 21:51

Jesteśmy gminą prowadzącą PSZOK, w związku z czym musimy prowadzić ewidencję odpadów. Tak też jesteśmy zarejestrowani w BDO. Jako jednostka organizacji publicznej do BDO logujemy się przez moduł dla jap. Niestety wchodząc w zakładkę ewidencja odpadów nie można wystawić KEO. Nie ma też dostępu do wniosków aktualizacyjnych. Czy na forum jest ktoś kto ma ten sam problem? Pomocy!

F4odpowiedz

Gość

02 marzec 2020 o 09:39

Gość napisał:


Karolina2 napisał:




Gość napisał:



Witam,

Czy wie ktoś może jaka jest opłata za zmianę decyzji na zbieranie według nowych przepisów?




Zmiana decyzji jest bezpłatna. Przynajmniej u mnie w mieście





U mnie w mieście zmiana decyzji jest bezpłatna (można usunąć dowolne kody odpadów) chyba, że dodaje się nowe kody wtedy płaci się połowę stawki czyli 308,00zł

U nas 10 zł za wydanie innej decyzji. Dotyczy dostosowania i wykreślania odpadów lub doprecyzowania ich nazwy Ex.
Jakby chciał coś dodać to 308 zł.



F4odpowiedz

Gość

02 marzec 2020 o 11:52

Witam, firma zmieniła adres siedziby, w BDO jest stary adres i teraz potrzeba zmienić na nowy, jak to zrobić ?
Pozdrawiam

F4odpowiedz

KatarzynaL

Liczba postów: 19

Od: 27.01.2020

06 marzec 2020 o 14:43


Witam,Moi drodzy jestem zarejestrowana w systemie BDO i jednocześnie posiadam numer rejestrowy ze względu na wytwarzanie odpadów powstających w wyniku działania firmy (na podstawie wydaje decyzji). To jest dla mnie zrozumiałe.Jednak proszę mi powiedzieć jeżeli:1. Chce przekazać puste tonery (ilość przekracza wielkości wskazane w Rozporządzeniu Ministra Klimatu z dnia 23 grudnia 2019r. w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów) muszę wystawić KPO. Jednak zanim wystawię taką kartę muszę zacząć od aktualizacji wniosku w dziale XII? W tym dziale mogę uwzględnić różne odpady, które będę przekazywać dalej, a które nie są związane z instalacją, np. wspomiane tonery, makulatura, plstik?2. Jeżeli puste tonery nie przekroczą ilości wskazanej w Rozporządzeniu to mogę je oddać bez wystawiania KPO?Proszę o pomoc.

F4odpowiedz

Gość

09 marzec 2020 o 11:34

KatarzynaL napisał:





Witam,Moi drodzy jestem zarejestrowana w systemie BDO i jednocześnie posiadam numer rejestrowy ze względu na wytwarzanie odpadów powstających w wyniku działania firmy (na podstawie wydaje decyzji). To jest dla mnie zrozumiałe.Jednak proszę mi powiedzieć jeżeli:1. Chce przekazać puste tonery (ilość przekracza wielkości wskazane w Rozporządzeniu Ministra Klimatu z dnia 23 grudnia 2019r. w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów) muszę wystawić KPO. Jednak zanim wystawię taką kartę muszę zacząć od aktualizacji wniosku w dziale XII? W tym dziale mogę uwzględnić różne odpady, które będę przekazywać dalej, a które nie są związane z instalacją, np. wspomiane tonery, makulatura, plstik?2. Jeżeli puste tonery nie przekroczą ilości wskazanej w Rozporządzeniu to mogę je oddać bez wystawiania KPO?Proszę o pomoc.





Jeśli ilości nie przekraczają limitów z rozporządzenia, to nie trzeba wystawiać KPO. Jeśli są większe - to normalna ewidencja. Na aktualizację rejestru jest 30 dni, czyli można wytworzyć odpad, a potem zaktualizować rejestr.
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter