Ekosoft ewidencja odpadow bdo

Wniosek aktualizacyjny w BDO

Założony przez eNeN 21 styczeń 2020 o 14:09

agnieszka

Liczba postów: 587

Od: 19.03.2017

08 kwiecień 2022 o 13:42

napisał:

napisał:

Witam, we wrześniu 2021 roku wytworzyłam odpad o kodzie 170101. Została wystawiona KPO i w 2022 złożono sprawozdanie do BDO. Niestety nie złożyłam wniosku aktualizującego dział XII dotyczący wytworzenia "nowego" odpadu. Czy z tego tytułu grożą jakieś sankcje? Czy termin 30 dni od wystąpienia zmiany dotyczy także zmian w rodzaju wytworzonych odpadów?

Podłączę się pod pytanie :)

Aktualizacja dotyczy wszystkich odpadów tych wytworzonych również.

F4odpowiedz

alaalicja

Liczba postów: 7

Od: 23.02.2022

29 kwiecień 2022 o 14:43

Mam pytanie odnośnie wniosku aktualizacyjnego - transportujący odpady.

Czy po złożeniu wniosku aktualizacyjnego w systemie BDO (dodanie kodów transportowanych odpadów), skoro nie wymagane jest już pozwolenie na transport odpadów, można rozpocząć działalność transportu tych odpadów czy należy poczekać na jakąś odpowiedź ze strony Urzędu Marszałkowskiego?

F4odpowiedz

Gość

29 kwiecień 2022 o 19:22

napisał:

Mam pytanie odnośnie wniosku aktualizacyjnego - transportujący odpady.

Czy po złożeniu wniosku aktualizacyjnego w systemie BDO (dodanie kodów transportowanych odpadów), skoro nie wymagane jest już pozwolenie na transport odpadów, można rozpocząć działalność transportu tych odpadów czy należy poczekać na jakąś odpowiedź ze strony Urzędu Marszałkowskiego?

Można  transportować z chwilą  zaktualizowania wpisu.

F4odpowiedz

Gość

13 czerwiec 2022 o 11:11

Ze względu na zlikwidowanie działalności polegającej na zbieraniu i przetwarzaniu odpadów dostaliśmy decyzję o wygaśnięciu zezwolenia właśnie na zbieranie i przetwarzanie odpadów. Niestety minęło 30 dni od otrzymania w/w decyzji i wniosek aktualizacyjny nie został jeszcze złożony. Czy z tego tytułu grożą jakieś sankcje?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter