Baner eko soft 2023 bdo

Wniosek aktualizacyjny w BDO

Założony przez eNeN 21 styczeń 2020 o 14:09

Gość

19 październik 2023 o 08:14

napisał:


napisał:


To radzę do nich zadzwonić, bo przecież oni wiedzą co kto ma źle i powinni takiej informacji udzielić 





Zawsze mogą odczytać co podmiot otrzymał w wezwaniu.


Zadzwoniłam do UM i znam już powód. Dziękuję bardzo za pomoc!!
F4odpowiedz

Gość

19 listopad 2023 o 18:59

Firma posiada dwie działki. 
Na działce 1 jest siedziba spółki na działce 2 zakład przetwarzania odpadów.
Zmienił się adres spółki ponieważ na działce 2 powstał budynek gdzie zarejestrowano
siedzibę. W BDO nie ma możliwości poprawy adresu więc należy zamknąć miejsce
prowadzenia działalności na działce 2 i otworzyć pod nowym adresem na działce 2
kolejne miejsce (absurd – ale wyjścia nie ma). Na działce 2 znajdują się odpady
do przetworzenia i nie mam możliwości z zejściem do zera w momencie zamknięcia
jednego miejsca prowadzenia działalności i otworzenia kolejnego. Jak przerzucić
te odpady ? rozumiem, że w grę wchodzi KPO – ale co w niej wpisać ? jaki środek
transportu skoro odpady nie będą transportowane bo to ciągle ten sam plac? Myślę , że należało by to jakoś w uwagach opisać?

Poproszę o radę.

F4odpowiedz

Gość

27 listopad 2023 o 16:17

Dzień dobry,

Czy w DZIALE XII. (WYTWÓRCA ODPADÓW ZOBOWIĄZANY DO PROWADZENIA EWIDENCJI ODPADÓW NIEPODLEGAJĄCYCH OBOWIĄZKOWI UZYSKANIA POZWOLENIA NA WYTWARZANIE ODPADÓW ALBO POZWOLENIA ZINTEGROWANEGO) należy we wniosku aktualizacyjnym dodać kody odpadów, które nie powstają w wyniku prowadzeniu działalności w zakresie obiektów liniowych w rozumieniu art. 3 pkt 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane Dz. U. z 2019 r. poz. 1202, z późn. zm,) , działalność w zakresie usług o których mowa w art. 3 ust. 1 pkt 32 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach * ?
Chodzi tutaj o elektroodpady (tj. sprzęt komputerowy, drukarki itp.).

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

28 listopad 2023 o 14:31

napisał:

Dzień dobry,

Czy w DZIALE XII. (WYTWÓRCA ODPADÓW ZOBOWIĄZANY DO PROWADZENIA EWIDENCJI ODPADÓW NIEPODLEGAJĄCYCH OBOWIĄZKOWI UZYSKANIA POZWOLENIA NA WYTWARZANIE ODPADÓW ALBO POZWOLENIA ZINTEGROWANEGO) należy we wniosku aktualizacyjnym dodać kody odpadów, które nie powstają w wyniku prowadzeniu działalności w zakresie obiektów liniowych w rozumieniu art. 3 pkt 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane Dz. U. z 2019 r. poz. 1202, z późn. zm,) , działalność w zakresie usług o których mowa w art. 3 ust. 1 pkt 32 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach * ?
Chodzi tutaj o elektroodpady (tj. sprzęt komputerowy, drukarki itp.).


Wpisujemy kody odpadów ,które są wytwarzane poza instalacją ( odpady z usług, odpady ,które są wytwarzane w związku z prowadzeniem działalności) Jeżeli mieścimy się w limitach z rozporządzenia ,nie trzeba prowadzić KEO  i nie trzeba wniosku wypełniać w BDO .
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

28 listopad 2023 o 14:33

napisał:


napisał:


Dzień dobry,

Czy w DZIALE XII. (WYTWÓRCA ODPADÓW ZOBOWIĄZANY DO PROWADZENIA EWIDENCJI ODPADÓW NIEPODLEGAJĄCYCH OBOWIĄZKOWI UZYSKANIA POZWOLENIA NA WYTWARZANIE ODPADÓW ALBO POZWOLENIA ZINTEGROWANEGO) należy we wniosku aktualizacyjnym dodać kody odpadów, które nie powstają w wyniku prowadzeniu działalności w zakresie obiektów liniowych w rozumieniu art. 3 pkt 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane Dz. U. z 2019 r. poz. 1202, z późn. zm,) , działalność w zakresie usług o których mowa w art. 3 ust. 1 pkt 32 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach * ?
Chodzi tutaj o elektroodpady (tj. sprzęt komputerowy, drukarki itp.).



Wpisujemy kody odpadów ,które są wytwarzane poza instalacją ( odpady z usług, odpady ,które są wytwarzane w związku z prowadzeniem działalności) Jeżeli mieścimy się w limitach z rozporządzenia ,nie trzeba prowadzić KEO i nie trzeba wniosku wypełniać w BDO .


https://odpady-help.pl/forum/threads/wytworca-odpadow/posts?page=13


F4odpowiedz

Gość

04 grudzień 2023 o 14:52

napisał:

U mnie w zakładce wnioski złożone wisi nierozpatrzony wniosek aktualizacyjny już od lipca 2019. Teraz chciałam wysłać wniosek aktualizacyjny z uwagi na to, że przekroczyliśmy 10 t gruzu jeśli chodzi o wytwarzanie, więc jesteśmy zobligowani do ewidencji tego odpadu i musimy wysłać wniosek aktualizacyjny w ciągu 30 dni. Niestety czas mija, a nowego nie mogę wysłać, bo tamtej jest nierozpatrzony.



u mnie sytuacja podobna. co wtedy zrobić? urząd marszałkowski milczy
F4odpowiedz

Gość

04 grudzień 2023 o 17:34

napisał:


napisał:


U mnie w zakładce wnioski złożone wisi nierozpatrzony wniosek aktualizacyjny już od lipca 2019. Teraz chciałam wysłać wniosek aktualizacyjny z uwagi na to, że przekroczyliśmy 10 t gruzu jeśli chodzi o wytwarzanie, więc jesteśmy zobligowani do ewidencji tego odpadu i musimy wysłać wniosek aktualizacyjny w ciągu 30 dni. Niestety czas mija, a nowego nie mogę wysłać, bo tamtej jest nierozpatrzony.





u mnie sytuacja podobna. co wtedy zrobić? urząd marszałkowski milczy
Ciekawostka wnioski elektroniczne w systemie BDO składa się od końca grudnia 2019 r. Wcześniej składało się wnioski papierowe.







F4odpowiedz

Gość Reg-ces

04 grudzień 2023 o 22:34

Witam!
Chce się zarejestrować w BDO, prowadzę sprzedaż wysyłkową używanych części samochodowych.
Zajmuję się również elektryką pojazdową.
Jak mam uzupełnić tabelę rejestracyjną ? ps przelew rejestracyjny juz poszedł. 
Z góry dziękuję za pomoc. 
Pozdrawiam.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

05 grudzień 2023 o 10:29

napisał:


napisał:


U mnie w zakładce wnioski złożone wisi nierozpatrzony wniosek aktualizacyjny już od lipca 2019. Teraz chciałam wysłać wniosek aktualizacyjny z uwagi na to, że przekroczyliśmy 10 t gruzu jeśli chodzi o wytwarzanie, więc jesteśmy zobligowani do ewidencji tego odpadu i musimy wysłać wniosek aktualizacyjny w ciągu 30 dni. Niestety czas mija, a nowego nie mogę wysłać, bo tamtej jest nierozpatrzony.





u mnie sytuacja podobna. co wtedy zrobić? urząd marszałkowski milczy



Trzeba dzwonić i upominać się .
F4odpowiedz

Gość

05 grudzień 2023 o 10:36

napisał:


napisał:


Witam,
W sprawozdawczości jako wytwórca odpadów czy powinnam złożyć zerowe sprawozdanie za 2021r. ? gdzie jest opcja zaznaczenia, że jest to zerowe sprawozdanie ? nie mogę tego znaleźć. 
W poprzednich latach z tego co pamiętam był obowiązek złożenia zerowego bdo a jak jest teraz ?
Dziękuję. 



Nie ma i nie było takiego obowiązku - składania  sprawozdania "zerowego". Nie ma możliwości  zaznaczenie że to sprawozdanie  zerowe.  Można dołączyć oświadczenie o nie wytworzeniu odpadów 



Można w dziale XI jako odpady w instalacji i poza instalacją zaznaczyć nie, plus oświadczenie, że jest to sprawozdanie zerowe

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter