Baner eko soft 2023 bdo

Wniosek aktualizacyjny w BDO

Założony przez eNeN 21 styczeń 2020 o 14:09

Anna B

24 sierpień 2022 o 10:00

Dzień dobry
Nasza firma znieniła nazwę. Zmienił sie też NIP i REGON. Adres i działalność pozostała ta sama . Czy musimy wniosek w BDO aktualizować czy złożyć nowy wniosek rejestracyjny.
Proszę o pomoc.
 Z góry dziękuję 

F4odpowiedz

Gość

24 sierpień 2022 o 11:11

napisał:

Dzień dobry
Nasza firma znieniła nazwę. Zmienił sie też NIP i REGON. Adres i działalność pozostała ta sama . Czy musimy wniosek w BDO aktualizować czy złożyć nowy wniosek rejestracyjny.
Proszę o pomoc.
 Z góry dziękuję 



Nowy NIP = rejestracja nowego podmiotu w BDO. 
F4odpowiedz

Anna B

24 sierpień 2022 o 21:55

Dziękuję.

F4odpowiedz

Anna B

25 sierpień 2022 o 13:00

Witam 
Będziemy wyrejestrowywać firmę z BDO , /zmiana nazwy i NIP/ ,czy mam złożyć sprawozdanie o wytwarzaniu odpadów przed wyrejestrowaniem ? Co z odpadami ,  które pozostały i przejdą na nową  firmę , którą będziemy rejestrować w BDO ? Jak to należy zrobić ?. Proszę o pomoc ?
Z góry dziękuję.

F4odpowiedz

GOŚĆ

13 wrzesień 2022 o 12:30

Witam.
firma posiada 2 miejsca prowadzenia działalności i na oba decyzje na zbieranie złomu i papieru. Niedawno nabyła nieruchomość. Na to miejsce firma nie posiada jeszcze żadnej decyzji. Obecnie trwają prace remontowe i budowa nowych magazynów, na które w przyszłości będzie składać wniosek o wydanie decyzji. W którym momencie należy wpisać to MPD do BDO? Gdy zakończą się prace budowlane czy od razu?

F4odpowiedz

Gość

20 wrzesień 2022 o 09:01

Firma zmieniła nazwę, pozostałe dane (NIP, regon, adres) pozostały bez zmian.
Dane zostały zaktualizowane w CEIDG, w BDO nadal są stare dane.
W jaki sposób można zmienić dane? 
Poprzez wniosek aktualizacyjny nie można zmienić nazwy...

F4odpowiedz

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

20 wrzesień 2022 o 09:23

napisał:

Firma zmieniła nazwę, pozostałe dane (NIP, regon, adres) pozostały bez zmian.
Dane zostały zaktualizowane w CEIDG, w BDO nadal są stare dane.
W jaki sposób można zmienić dane? 
Poprzez wniosek aktualizacyjny nie można zmienić nazwy...



We wniosku aktualizacyjnym można zmienić nazwę firmy - nie można zmienić NIPu. Musisz to zrobić w danych identyfikacyjnych podmiotu, zaraz na pierwszej stronie wniosku.

F4odpowiedz

Gość

20 wrzesień 2022 o 14:54

napisał:


napisał:


Firma zmieniła nazwę, pozostałe dane (NIP, regon, adres) pozostały bez zmian.
Dane zostały zaktualizowane w CEIDG, w BDO nadal są stare dane.
W jaki sposób można zmienić dane?
Poprzez wniosek aktualizacyjny nie można zmienić nazwy...





We wniosku aktualizacyjnym można zmienić nazwę firmy - nie można zmienić NIPu. Musisz to zrobić w danych identyfikacyjnych podmiotu, zaraz na pierwszej stronie wniosku.



Dokładnie tak. Firma w której pracuję zmieniła nazwę i forme prawna (ze spółki jawnej stała się spółką z o.o.), pozostałe dane tj. adres, NIP, REGON [pozostały bez zmian. Zmianę w BDO wprowadziłam za pomocą wniosku aktualizacyjnego. W sprawie tej zwróciłam sie do BDO , ponizej część odpowiedzi:
,,Dzień dobry, Jeżeli
numer NIP nie ulega zmianie, nie zmieni się również numer BDO.
Konieczne będzie jednak złożenie wniosku aktualizacyjnego,
uwzględniającego zmiany (np. nową nazwę)"

 


F4odpowiedz

Gość

27 wrzesień 2022 o 08:56

napisał:


napisał:




napisał:



Firma zmieniła nazwę, pozostałe dane (NIP, regon, adres) pozostały bez zmian.
Dane zostały zaktualizowane w CEIDG, w BDO nadal są stare dane.
W jaki sposób można zmienić dane?
Poprzez wniosek aktualizacyjny nie można zmienić nazwy...







We wniosku aktualizacyjnym można zmienić nazwę firmy - nie można zmienić NIPu. Musisz to zrobić w danych identyfikacyjnych podmiotu, zaraz na pierwszej stronie wniosku.






Dokładnie tak. Firma w której pracuję zmieniła nazwę i forme prawna (ze spółki jawnej stała się spółką z o.o.), pozostałe dane tj. adres, NIP, REGON [pozostały bez zmian. Zmianę w BDO wprowadziłam za pomocą wniosku aktualizacyjnego. W sprawie tej zwróciłam sie do BDO , ponizej część odpowiedzi:
,,Dzień dobry, Jeżeli

numer NIP nie ulega zmianie, nie zmieni się również numer BDO.

Konieczne będzie jednak złożenie wniosku aktualizacyjnego,

uwzględniającego zmiany (np. nową nazwę)"

 

Dziękuję za pomoc, udało się. Przy poprzednich próbach zmiany nie było możliwości zmiany - system blokował dodawanie, zmianę w tym wierszu.



F4odpowiedz

Gość

04 październik 2023 o 13:38

Witam,

Czy ktoś wie, gdzie mogę znaleźć informację dlaczego zwrócono wniosek aktualizacyjny do korekty? Nie wiem gdzie wprowadzać zmiany (cofnęłam już do wniosku roboczego).

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter