Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

nakretka

13 październik 2020 o 08:30

Prowadzę mały zakład wulkanizacyjny (mazowsze). Mam wpis do BDO. W roku 2019 nie przekazywałem żadnych odpadów. Czy musze robić sprawozdane zerowe.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 716

Od: 19.03.2017

13 październik 2020 o 08:33

nakretka napisał:

Prowadzę mały zakład wulkanizacyjny (mazowsze). Mam wpis do BDO. W roku 2019 nie przekazywałem żadnych odpadów. Czy musze robić sprawozdane zerowe.

Był już poruszany ten temat wcześniej. Jeśli nie było wytworzenia,przyjęcia  ani żadnego przekazania ,to nie robi się sprawozdania.

F4odpowiedz

Gość

13 październik 2020 o 08:36

Gość napisał:


Gość napisał:




Lp.Numer miejsca prowadzenia działalnosci Nazwa miejsca prowadzenia działalności Adres miejsca prowadzenia działalności Nazwa Gminy Pozycja uzupełniona





w miejscu pozycja uzupełniona w XI rozdziale winno być zielony ptaszek a u mnie nie ma
co moze robie zle?





Wcześniej już zostało to wyjaśnione. Nawet jeśli masz wszystko wypełnione ptaszek się nie pojawi. Były tu informacje, że dzwonili do Urzędu Marszałkowskiego i tak mówili. Ja wysłałem sprawozdanie bez tego ptaszka i zobaczymy co będzie. Printscreeny sobie zrobiłem co wypełniłem, bo po wysłaniu sprawka nie masz podglądu co się wysyła.


ok, dziekuje za odpowiedz , dołaczam rowniez pełnomocnictwo i wysyłam , dzieki za podpowiedz aby robic screeny :)

F4odpowiedz

agnieszkaN

Liczba postów: 15

Od: 12.10.2020

13 październik 2020 o 08:48

odpady ( 170101) - kostka, krawęzniki i inne ( po rozbiórce) wrzucamy na magazyn, czy mam je uwzględnić w  dziale XII , tab.7- magazynowane odpady? czy to nie o takie magazynowanie chodzi ? 

F4odpowiedz

agnieszkaN

Liczba postów: 15

Od: 12.10.2020

13 październik 2020 o 08:49

agnieszkaN napisał:

odpady ( 170101) - kostka, krawęzniki i inne ( po rozbiórce) wrzucamy na magazyn, czy mam je uwzględnić w  dziale XII , tab.7- magazynowane odpady? czy to nie o takie magazynowanie chodzi ? 


chodzi o magazyn odpadów /towarów używanych 
F4odpowiedz

Łukasz

Liczba postów: 5

Od: 24.01.2020

13 październik 2020 o 08:51

Witam, jeżeli w sprawozdaniu podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości wykazałem odebrane odpady ZSEiE to czy w sprawozdaniu o wytworzonych odpadach i gospodarce odpadami w dziale IX też musze je uwzględnić?

F4odpowiedz

Gość

13 październik 2020 o 09:03

agnieszka napisał:


nakretka napisał:


Prowadzę mały zakład wulkanizacyjny (mazowsze). Mam wpis do BDO. W roku 2019 nie przekazywałem żadnych odpadów. Czy musze robić sprawozdane zerowe.

Był już poruszany ten temat wcześniej. Jeśli nie było wytworzenia,przyjęcia  ani żadnego przekazania ,to nie robi się sprawozdania.



DZIĘKUJE BADZO ! ŻYCZE MIŁEGO DNIA!

F4odpowiedz

Gość

13 październik 2020 o 09:15

Dzień dobry,

mam trzy pytania:
1. Mój mąż prowadzi wulkanizację. Jedyny odpad który wytwarza to zużyte opony samochodowe, które odbierane są przez firmę     która się w tym spacjalizuje. Rozumiem ze w dziale XII mam uwzględnić tyle te ilości które w 2019 przekazaliśmy firmie?
2. Czy jeśli prowadzi ta firmę w domu rodzinnym i nie ma podpisanej żadnej umowy na wynajem, tym samym nie ma osobnych liczników dla ścieków itd. to czy dla tego mam zrobić sprawozdanie zerowe?
3. kolega męża prowadzi z kolei diagnostykę komputerowa, czyli żadnych odpadów nie wytwarza. Mamy tutaj tez zrobić sorawozdzanie zerowe?

F4odpowiedz

Gość

13 październik 2020 o 09:37

gość napisał:

Dzień dobry, w zakładzie, który prowadzi działalność w zakresie odzysku, zbierania i transportu odpadów przyjmujemy odpady o kodzie 20 01 39 - tworzywa sztuczne. Poddawane są one procesowi R12, a następnie R3. Robiąc sprawozdanie w BDO w dziale XII tab. 1 wpisałam kod i masę odpadów i zaznaczyłam strumień odpadów jako komunalny - no bo to grupa 20. Przy zapisie danych wyskakuje mi komunikat "Podany identyfikator informacji o zebranych odpadach nie istnieje lub nie posiadasz uprawnień do wykonania tej akcji". Nie wiem dlaczego tak się dzieje, bo w każdym innym miejscu zaznaczałam, że to odpady komunalne i nic się nie działo. A może powinnam je wpisać w sprawozdaniu komunalnym tak jak odpady 15 01 02? Tylko co mam wpisać  w dziale XII? Wszystkie pozostałe odpady, a te pominąć? Mimo, że w innych działach wpisywałam te odpady? Proszę o pomoc :)

Czy mógłby mi ktoś pomóc?
F4odpowiedz

Gość

13 październik 2020 o 09:41

Gość napisał:


Gość napisał:




Lp.Numer miejsca prowadzenia działalnosci Nazwa miejsca prowadzenia działalności Adres miejsca prowadzenia działalności Nazwa Gminy Pozycja uzupełniona





w miejscu pozycja uzupełniona w XI rozdziale winno być zielony ptaszek a u mnie nie ma
co moze robie zle?





Wcześniej już zostało to wyjaśnione. Nawet jeśli masz wszystko wypełnione ptaszek się nie pojawi. Były tu informacje, że dzwonili do Urzędu Marszałkowskiego i tak mówili. Ja wysłałem sprawozdanie bez tego ptaszka i zobaczymy co będzie. Printscreeny sobie zrobiłem co wypełniłem, bo po wysłaniu sprawka nie masz podglądu co się wysyła.

zadzwoniłam i zapytałam , pani odpowiedziała ze jeśli brak ptaszka to ma tak być ptaszek pokazuje sie tylko im
 u nas jest niewidoczny 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter