Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

14 październik 2020 o 14:21

Eugeniusz BDO napisał:


Gość napisał:






Gość18 wrzesień 2020 o 12:39



Gość napisał:



Witam.


Czy wytwórca odpadów poza działem XI w sprawozdaniu rocznym ,wypełnia


też dział XIII, Podpunkt 7 o stanie magazynowym na 31.12. ?



podłączam się do pytania





Ktoś coś odpowie?









Zgodnie z informacją uzyskaną na czacie BDO - ta tabela dotyczy wszystkich - również wytwórców odpadów. A skąd masz wiedzieć na jaki proces idzie Twoj odpad? Cytat z odpowiedzi: "Proszę zapytać przejmującego..."


Twórcy BDO i udzielający tam odpowiedzi nie znają przepisów.
Proszę o podstawę prawną, która mówi o umieszczaniu w sprawozdaniu informacji jak w dziale XIII tabela VII.
Proszę o podstawę prawną, która mówi o umieszczaniu w sprawozdaniu informacji jak w dziale II.
Nawet Urząd Marszałkowski nie zna odpowiedzi....



F4odpowiedz

Gość

14 październik 2020 o 14:38

Przecież tam pisze, że należy podać masę odpadów na koniec 2019 roku, która nie została przekazana do odbiorcy odpadów. Jeśli wszystko przekazaliśmy to nie sporządza się tabeli...

F4odpowiedz

Gość

14 październik 2020 o 14:47

Witam, 
jakie działy musi wypełnić wytwórca odpadów?. Czy tylko I i XI?. Czy jeszcze jakiś?. Przeczytałam wcześniejsze komentarze i już zwątpiłam. 
Warto uczestniczyć w szkoleniu dot.sprawozdawczości na stronie BDO?. 
Z góry dziękuję za odp.

F4odpowiedz

Gość

14 październik 2020 o 15:26

Przecież tam pisze, że należy podać masę odpadów na koniec 2019 roku,
która nie została przekazana do odbiorcy odpadów. Jeśli wszystko
przekazaliśmy to nie sporządza się tabeli... (dot. działu XIII, tabela 7)

F4odpowiedz

Gość

14 październik 2020 o 15:35

Gość napisał:

Witam, 
jakie działy musi wypełnić wytwórca odpadów?. Czy tylko I i XI?. Czy jeszcze jakiś?. Przeczytałam wcześniejsze komentarze i już zwątpiłam. 
Warto uczestniczyć w szkoleniu dot.sprawozdawczości na stronie BDO?. 
Z góry dziękuję za odp.


Jestem zdania, że oprócz tych działów ewentualnie dział XIII o przekazaniu osobom fizycznym (jeżeli takowe było). 
F4odpowiedz

Gość

14 październik 2020 o 15:59

Gość napisał:


Gość napisał:


Witam,
jakie działy musi wypełnić wytwórca odpadów?. Czy tylko I i XI?. Czy jeszcze jakiś?. Przeczytałam wcześniejsze komentarze i już zwątpiłam.
Warto uczestniczyć w szkoleniu dot.sprawozdawczości na stronie BDO?.
Z góry dziękuję za odp.



Jestem zdania, że oprócz tych działów ewentualnie dział XIII o przekazaniu osobom fizycznym (jeżeli takowe było).

Warto uczestniczyć w szkoleniach chociaż często mają problemy techniczne ale zawsze czegoś się można dowiedzieć i zobaczyć na żywo jak funkcjonuje system poza tym warto przejrzeć  FILMY – KROK PO KROKU SYSTEM BDO https://bdo.mos.gov.pl/instrukcje-krok-po-kroku-system-bdo/  mi pomogły w kilku kwestiach
F4odpowiedz

Gość

14 październik 2020 o 16:44

Gość napisał:


Eugeniusz BDO napisał:




Gość napisał:




A gdzie w ogóle jest podstawa prawna KPO czy KEO w BDO, jak były karty papierowe , był wzor ogłoszony rozporządzeniem i za prowadzenie niegodne ze wzorem można było dostać karę, nawet za brak REGONU na KPO. A teraz?
Słuszne uwagi o podstawie prawnej działu II , ja nie wypełniam tabeli VII w dziale XIII, moim zdaniem to dotyczy prowadzących odzysk. 



Gość18 wrzesień 2020 o 12:39




Gość napisał:




Witam.



Czy wytwórca odpadów poza działem XI w sprawozdaniu rocznym ,wypełnia



też dział XIII, Podpunkt 7 o stanie magazynowym na 31.12. ?




podłączam się do pytania







Ktoś coś odpowie?
















Zgodnie z informacją uzyskaną na czacie BDO - ta tabela dotyczy wszystkich - również wytwórców odpadów. A skąd masz wiedzieć na jaki proces idzie Twoj odpad? Cytat z odpowiedzi: "Proszę zapytać przejmującego..."





Twórcy BDO i udzielający tam odpowiedzi nie znają przepisów.

Proszę o podstawę prawną, która mówi o umieszczaniu w sprawozdaniu informacji jak w dziale XIII tabela VII.

Proszę o podstawę prawną, która mówi o umieszczaniu w sprawozdaniu informacji jak w dziale II.

Nawet Urząd Marszałkowski nie zna odpowiedzi....










F4odpowiedz

Gość

14 październik 2020 o 17:49

Gość napisał:


Gość1 napisał:




Witam,
Czy jak jestem użytkownikiem głównym w BDO i


posiadam Pełnomocnictwo od Zarządu do bazy BDO a muszę złożyć


kilkanaście sprawozdań z odpadów komunalnych do różnych gmin to jestem


zobowiązana opłacić w każdej gminie pełnomocnictwo czy też nie? Nie


jestem w KRS Spółki.





na czym stanęło?

Mnie gminy wzywają o uzupełnienie sprawozdań o pełnomocnictwo i opłatę do każdej z osobna




To nie jest jedno pełnomocnictwo do czynności ? 


F4odpowiedz

Gość

14 październik 2020 o 17:49

agnieszkaN napisał:


agnieszkaN napisał:




Gość napisał:



Jak wprowadzić datę rozpoczęcia działalności od razu z klawiatury żeby nie trzeba było korzystać ze strzałek wstecz i przeklikiwać miesiąc po miesiącu? U mnie ta funkcja nie działa.




nie da się, trzeba wybrać z kalendarza 

Kliknij dwa razy w rok !!!


w jednym okienku są dni, w drugim miesiące a w trzecim lata. nie trzeba "lecieć" miesiącami przez kilka lat wstecz :) 


F4odpowiedz

Gość

14 październik 2020 o 17:55

GośćMonia napisał:


Łukasz napisał:


Witam, jeżeli w sprawozdaniu podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości wykazałem odebrane odpady ZSEiE to czy w sprawozdaniu o wytworzonych odpadach i gospodarce odpadami w dziale IX też musze je uwzględnić?



tez chciałabym wiedzieć, ktoś coś?


Niestety w ustawie o odpadach jest lapsus prawny dotyczący sprawozdań odbierających odpady. Sam odbiór nie powinien być przedmiotem składania sprawozdania io odpadach, ale zbierenie raczej tak. Problem jest jeszcze taki, że ustawa o zużytym sprzęcie zakłada, że zbierający sprzet przekazuje go do zakładu przetwarzania, a tak w 90 % przypadków nie jest. Sprawozdanie mówi o sprzęcie przekazanym do zakładu, a co jak zbierający przekazuje drugiemu zbierającemu ? Podobnie jest przy zbieraniu baterii. W naszym ustawodawstwie dochodzimy do ściany, jedno wyklucza się z drugim !  
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter