Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Kamila H.

Liczba postów: 24

Od: 02.01.2019

12 październik 2020 o 12:51

Gość napisał:


Kamila H. napisał:



Gość napisał:


W końcu załadował, udało sie wypełnić sprawozdanie, ale jest problem z wysłaniem. Status w przetwarzaniu, zmienia się na robocze...


U mnie zakładka otwarta od rana, dalej ładuje :) Może do 31 października się zdąży załadować. A może nie ;)

hej moze mi pomoc?
 co onzacza w instalacji lub poza instalacja
 mam dział 11


Nie ładuje mi się to sprawozdanie, więc nie mam jak podejrzeć, czego dokładnie dotyczy dział XI, ale oznacza to odpady wytworzone w instalacji lub poza instalacja, np.:

  • instalacją może być mieszarka, tokarka itp. czyli jakieś urządzenie - odpady pochodzące z tych urządzeń to odpady z instalacji

  • poza instalacją to na przykład odpady z czyszczenia i zamiatania placu



F4odpowiedz

Gość

12 październik 2020 o 12:55

Witam. Jaką datę rozpoczęcia działalności powinna wpisać gmina wypełniająca sprawozdanie z oczyszczalni ścieków??

F4odpowiedz

agnieszkaN

Liczba postów: 15

Od: 12.10.2020

12 październik 2020 o 13:22

proszę o pomoc ! jak to jest : wypełniając informacje o wytworzonych i zebranych odpadach trzeba dodać miejsca . tylko co to są za miejsca ? 

F4odpowiedz

Kamila H.

Liczba postów: 24

Od: 02.01.2019

12 październik 2020 o 13:29

agnieszkaN napisał:

proszę o pomoc ! jak to jest : wypełniając informacje o wytworzonych i zebranych odpadach trzeba dodać miejsca . tylko co to są za miejsca ? 


Prawdopodobnie chodzi o Miejsca Prowadzenia Działalności - MPD. Podawane bodajże podczas rejestracji w BDO.
F4odpowiedz

agnieszkaN

Liczba postów: 15

Od: 12.10.2020

12 październik 2020 o 13:32

Kamila H. napisał:


agnieszkaN napisał:


proszę o pomoc ! jak to jest : wypełniając informacje o wytworzonych i zebranych odpadach trzeba dodać miejsca . tylko co to są za miejsca ? 



Prawdopodobnie chodzi o Miejsca Prowadzenia Działalności - MPD. Podawane bodajże podczas rejestracji w BDO.


i w każdej tabeli mam dodawać to samo miejsce ? 
F4odpowiedz

Gość

12 październik 2020 o 13:37

Gość napisał:

Witam.

Czy przyjęcie złomu od firm to wytworzenie "poza instalacją" czy "pozostałe" ? A przyjęcie od osoby fizycznej np. rurki, pręty itp. Do jakiego wytworzenia to zakwalifikować ? Czas ucieka i nikt nic nie wie. Zawiłe i niejasne tabelki, zero pomocy z infolinii. 


to raczej zbieranie - od firm pozostałe ( czyli nie komunalne) natomiast od osoby fizycznej to zbieranie komunalne.
F4odpowiedz

Kamila H.

Liczba postów: 24

Od: 02.01.2019

12 październik 2020 o 13:44

agnieszkaN napisał:


Kamila H. napisał:




agnieszkaN napisał:



proszę o pomoc ! jak to jest : wypełniając informacje o wytworzonych i zebranych odpadach trzeba dodać miejsca . tylko co to są za miejsca ? 




Prawdopodobnie chodzi o Miejsca Prowadzenia Działalności - MPD. Podawane bodajże podczas rejestracji w BDO.





i w każdej tabeli mam dodawać to samo miejsce ? 
Jeśli posiadacie jedno miejsce prowadzenia działalności, to tak. Niestety system nie zaciąga tego w sposób automatyczny i każdorazowo MPD trzeba wprowadzać "z palca". Jeśli z kolei posiadacie kilka MPD, wtedy uzupełniacie sprawozdanie zgodnie z tym, co odpowiada danemu MPD, wszystko tez niestety należy wprowadzić ręcznie.

F4odpowiedz

Gość

12 październik 2020 o 13:44


bardzo Ci dziekuje za pomoc 
jestem juz w domu 
i wiem jak to ugryść :)


Kamila H. napisał:


Gość napisał:




Kamila H. napisał:





Gość napisał:



W końcu załadował, udało sie wypełnić sprawozdanie, ale jest problem z wysłaniem. Status w przetwarzaniu, zmienia się na robocze...



U mnie zakładka otwarta od rana, dalej ładuje :) Może do 31 października się zdąży załadować. A może nie ;)


hej moze mi pomoc?
 co onzacza w instalacji lub poza instalacja
 mam dział 11





Nie ładuje mi się to sprawozdanie, więc nie mam jak podejrzeć, czego dokładnie dotyczy dział XI, ale oznacza to odpady wytworzone w instalacji lub poza instalacja, np.:



  • instalacją może być mieszarka, tokarka itp. czyli jakieś urządzenie - odpady pochodzące z tych urządzeń to odpady z instalacji


  • poza instalacją to na przykład odpady z czyszczenia i zamiatania placu












F4odpowiedz

Anka M

12 październik 2020 o 13:46

Witam u mnie to samo nie mogę wpisać MPD i w związku z tym od 2 godzin stoję w miejscu...Kto nam zapłaci za ten zmarnowany czas??? Mam dość tej cyfryzacji PL

F4odpowiedz

Gość

12 październik 2020 o 13:52

Gość napisał:


Kamila H. napisał:




Gość napisał:



Dzien dobry, czy ktos ma rowniez problem z zaladowaniem sie karty sprawozdania -sprawozdanie o wytworzonych odpadach.. Probowalem na dwoch przegladarkach i ciagle laduje.




Tak, u mnie również występuje ten problem i to od kilku dni. Sama jeszcze nie sprawdzałam, jak wygląda to na innej przeglądarce, korzystam z Mozilli.





U mnie również ten sam problem, cały czas się ładuje.

U mnie to samo...już brak mi sił na tą pseudo cyfryzaję
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter