Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

11 październik 2020 o 21:50

Gość napisał:



Witam,




dlaczego po dodaniu miejsca prowadzenia działalności w Dział XI Tabela 1. Informacja o wytworzonych odpadach, nie zaznacza się diagram pod "Pozycja uzupełniona"?








Bo ta funkcja (jak wiele innych) jeszcze nie działa :). Wydaje mi się, że działa w dziale VIII, a nie w pozostałych.
F4odpowiedz

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

11 październik 2020 o 21:55

Magdalena Anna napisał:

Dzień dobry! Mam problem w sprawozdaniu o wytworzonych odpadach, w dziale XI(informacja o wytworzonych odpadach): jak dodać kolejne gminy, w których wytwarzamy odpady w ramach usług, pod jedno i to samo miejsce działalności, jakim jest nasza siedziba? 
Widzę tylko jedno rozwiązanie poprzez opcję: "dodaj miejsce działalności" - wybieram za każdym razem  siedzibę,  po zaznaczeniu  checkboxa  dodaję kolejną gminę - czy mam rację? Tylko to wygląda tak, jakbyśmy mieli wiele miejsc prowadzenia działalności. Czy nie popełniam błędu? Pozdrawiam!


Według mnie robisz to tak jak należy - pamiętaj tylko, żeby to były gminy z tego województwa do którego się sprawozdajesz.
F4odpowiedz

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

11 październik 2020 o 21:56

Gość 1 napisał:

Witam,
proszę o informację prowadzimy skup złomu zrobiłam sprawozdanie za rok 2019 sprawozdawczość o wytworzonych odpadach i o gospodarowaniu odpadami nie wysłałam od razu tylko zapisałam a teraz jak wchodzę w sprawozdanie to mam opcję: edycja i usuń nie ma złóż sprawozdanie co w takiej sytuacji? czy muszę usunąć te sprawozdanie i na nowo je utworzyć? co w takiej sytuacji? Proszę o pomoc 


To znaczy, że pewnie nie jesteś użytkownikiem głównym. Tylko główny może złożyć sprawozdanie.
F4odpowiedz

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

11 październik 2020 o 22:11

Gość 123 napisał:

Witam serdecznie,
proszę o pomoc czy ktoś mi wytłumaczy sprawozdanie komunalne? Chodzi mi co mam ująć w działach II- V ?
w dziale II mam wpisać wszystko co zebrałam od osób fizycznych każdy kod osobno tak?
czy w dziale III INFORMACJA O SPOSOBIE ZAGOSPODAROWANIA ZEBRANYCH ODPADÓW KOMUNALNYCH jaki kod wpisać?
Sposób zagospodarowania zebranych odpadów komunalnych chodzi mi o kody złomu
150104 czy tu mam wybrać R13?
170405 czy tu mam wybrać R 12?
170401 czy tu mam wybrać R4?
170402 czy tu mam wybrać R12?
nadmienię, iż my skupujemy złom i dalej go sprzedajemy
a my w swojej decyzji mamy informację na terenie zakładu prowadzony jest proces odzysku R12- wymiana odpadów w celu poddania ich któremukolwiek z procesów wymienionych w pozycji R1-R11
błagam pomóżcie mi czy ja w dziale III mogę wybrać tylko R co mamy w decyzji??
czy w dziale DZIAŁ IV TABELA A: INFORMACJA O ZEBRANYCH I MAGAZYNOWANYCH ODPADACH KOMUNALNYCH mam ująć te kody co w dziale II ale masę tyko tą która została niesprzedana???
DZIAŁ V TABELA A. INFORMACJA O MASIE ODPADÓW KOMUNALNYCH PRZYGOTOWANYCH DO PONOWNEGO UŻYCIA I PODDANYCH RECYKLINGOWI czy tu mam ująć tylko kod 150104 ?? czy znowu powinnam ująć wszystkie??? 
Błagam pomocy będzie ktoś tak dobry i mi pomoże ???
 






Tak, w dziale II podajesz wszystkie odpady (z podziałem na kody), które zebrałaś o osób fizycznych w 2019 roku.

Dział III - tu podajesz ostateczny sposób zagospodarowania - w przypadku złomy to będzie R4, bo ostatecznie to wszystko trafia do huty. Cały problem w tym, że trzeba też podać adres tej instalacji - pytanie czy jesteś w stanie takie dane uzyskać.

Tak, w dziale IV podajesz te kody i masy, które zebrałaś, ale nie przekazałaś dalej.
Dział V - najlepiej spytaj w Twoim urzędzie marszałkowskim jakie kody oni chcą tu widzieć. Niektóre urzędy chcą tylko 15 01 04, inne akceptują też 17tki.



F4odpowiedz

Gość

12 październik 2020 o 00:32

Dzien dobry, czy ktos ma rowniez problem z zaladowaniem sie karty sprawozdania -sprawozdanie o wytworzonych odpadach.. Probowalem na dwoch przegladarkach i ciagle laduje.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 716

Od: 19.03.2017

12 październik 2020 o 07:56

agnieszka napisał:


agnieszka napisał:






Witam,


  Prowadząc usługę czyszczenia separatorów w innym województwie niż siedziba , muszę uzupełnić dział 1 i 11. Czy w dziale 1 wpisuje swoje instalacje ?









Czy oprócz danych w dziale I o firmie muszą być wpisane instalacje do sprawozdania dla Marszałka gdzie była wykonana usługa ?


Mogę prosić o pomoc :-)

F4odpowiedz

Kamila H.

Liczba postów: 24

Od: 02.01.2019

12 październik 2020 o 08:20

Dzień dobry, od kilku dni moduł sprawozdania o wytwarzanych odpadach i gospodarowaniu odpadami nie chce mi się ładować - cały czas kręci się kółeczko wczytywania. Czy może ktoś z Państwa spotkał się z podobnym problemem? Ciekawa jestem czy występuje to tylko u mnie, czy może u większej liczby użytkowników.

F4odpowiedz

Kamila H.

Liczba postów: 24

Od: 02.01.2019

12 październik 2020 o 08:22

Gość napisał:

Dzien dobry, czy ktos ma rowniez problem z zaladowaniem sie karty sprawozdania -sprawozdanie o wytworzonych odpadach.. Probowalem na dwoch przegladarkach i ciagle laduje.


Tak, u mnie również występuje ten problem i to od kilku dni. Sama jeszcze nie sprawdzałam, jak wygląda to na innej przeglądarce, korzystam z Mozilli.
F4odpowiedz

Gość

12 październik 2020 o 08:22

Gość napisał:

Dzien dobry, czy ktos ma rowniez problem z zaladowaniem sie karty sprawozdania -sprawozdanie o wytworzonych odpadach.. Probowalem na dwoch przegladarkach i ciagle laduje.


Również mam problem, pojawia się komunikat  "wystąpił błąd serwera"
F4odpowiedz

Gość

12 październik 2020 o 08:47

Witam,
niech mi ktoś pomoże, bo pierwszy raz w życiu muszę zrobić sprawozdanie i nie wiem jak się do tego zabrać :(  Jesteśmy przedsiębiorstwem komunalnym, mamy siedzibę i 1 miejsce prowadzenia działalności (firma posiada też oczyszczalnię ścieków, ale nie dodali jeszcze tego miejsca w BDO) - odbieramy odpady od mieszkańców i firm na terenie 5 gmin, prowadzimy też PSZOK (zbieramy gabaryty, elektro, szkło, papier itp. podstawowe odpady komunalne) w MPD dla 2 z tych gmin. Składałam sprawozdanie z PSZOKu i z odbioru odpadów komunalnych. I jeszcze muszę złożyć sprawozdanie o gospodarowaniu odpadami, ale zupełnie nie wiem które działy muszę wypełnić i co w nich wpisać :(
Proszę pomóżcie!

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter