Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

14 październik 2020 o 12:14

Witam, jeżeli ktoś uzyskał wpis w BDO w tym roku i nie posiadał odpadów w 2019 , czy musi składać sprawozdanie zerowe za wytworzone odpady i o gospodarowaniu odpadami? Firma prosperuje na rynku od kilku lat ale sprawozdania nigdy nie składała, ponieważ nie posiadała kart przekazania odpadów. 

F4odpowiedz

Gość

14 październik 2020 o 12:14

Witam, jeżeli ktoś uzyskał wpis w BDO w tym roku i nie posiadał odpadów w 2019 , czy musi składać sprawozdanie zerowe za wytworzone odpady i o gospodarowaniu odpadami? Firma prosperuje na rynku od kilku lat ale sprawozdania nigdy nie składała, ponieważ nie posiadała kart przekazania odpadów. 

F4odpowiedz

Gość

14 październik 2020 o 12:22

19 08 05 - ustabilizowane komunalne osady ściekowe, jaki to strumień odpadów wg bdo?

F4odpowiedz

Gość

14 październik 2020 o 12:36

Gość napisał:

Witam, jeżeli ktoś uzyskał wpis w BDO w tym roku i nie posiadał odpadów w 2019 , czy musi składać sprawozdanie zerowe za wytworzone odpady i o gospodarowaniu odpadami? Firma prosperuje na rynku od kilku lat ale sprawozdania nigdy nie składała, ponieważ nie posiadała kart przekazania odpadów. 


W takim wypadku się nie składa
F4odpowiedz

Gość

14 październik 2020 o 12:39

Gość napisał:

19 08 05 - ustabilizowane komunalne osady ściekowe, jaki to strumień odpadów wg bdo?


Nie ma czegoś takiego, jak wg BDO - oni nie są od interpretacji :)
To nie jest odpad komunalny, mimo że ma "komunalne" w nazwie.
F4odpowiedz

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

14 październik 2020 o 12:40

Gość napisał:


GośćMonia napisał:




Łukasz napisał:



Witam, jeżeli w sprawozdaniu podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości wykazałem odebrane odpady ZSEiE to czy w sprawozdaniu o wytworzonych odpadach i gospodarce odpadami w dziale IX też musze je uwzględnić?




tez chciałabym wiedzieć, ktoś coś?





podpinam sie pod pytanie. Ktoś coś wie ?
Jeżeli odbierałeś, to moim zdaniem nie. Jeśli prowadzisz zbieranie (nie na PSZOK) i masz decyzje na zbieranie ZSEiE to wydaje mi się, że zarówno w dziale IX jaki i XII musisz się wpisać.

F4odpowiedz

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

14 październik 2020 o 12:42

agnieszka napisał:


agnieszkaN napisał:




agnieszka napisał:






agnieszkaN napisał:




czy można usunąć MPD w dziale I , tab 1 ? niby usuwam a ona dalej tam jest 

Ja też próbuje i nie da się.







usunęłam cale sprawozdanie i wprowadziłam od nowa :)




Tak mozna ,ale ja prawie skończyłam wprowadzać dane więc usunięcie całego nie wchodzi w grę :-)


Chyba musisz najpierw usunąć instalacje, jesli była dodana. Ewentualnie spróbowałbym usunąć to MPD z innych działów, w których było wykorzystane. To chyba działa jak z KEO - musisz usunąć wszystkie wpisy, żeby usunąć całą kartę.

F4odpowiedz

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

14 październik 2020 o 12:43

Gość napisał:

Jak zidentyfikować strumień odpadów? Czy grupa "pozostałe" to wszystkie odpady poza grupą odpadów komunalnych 20?


Pozostałe to "niekomunalne" - możesz mieć np. 15tki komunalne - wtedy jest  opcja Komunalne inne niż z grupy 20.
F4odpowiedz

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

14 październik 2020 o 12:44

Gość napisał:



Gość18 wrzesień 2020 o 12:39


Gość napisał:


Witam.

Czy wytwórca odpadów poza działem XI w sprawozdaniu rocznym ,wypełnia

też dział XIII, Podpunkt 7 o stanie magazynowym na 31.12. ?


podłączam się do pytania



Ktoś coś odpowie?




Zgodnie z informacją uzyskaną na czacie BDO - ta tabela dotyczy wszystkich - również wytwórców odpadów. A skąd masz wiedzieć na jaki proces idzie Twoj odpad? Cytat z odpowiedzi: "Proszę zapytać przejmującego..."

F4odpowiedz

lena

14 październik 2020 o 13:56

Gość napisał:

19 08 05 - ustabilizowane komunalne osady ściekowe, jaki to strumień odpadów wg bdo?


ja wpisałam inny....
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter