Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

agnieszkaN

Liczba postów: 15

Od: 12.10.2020

12 październik 2020 o 14:01

Kamila H. napisał:


agnieszkaN napisał:




Kamila H. napisał:






agnieszkaN napisał:


MPD mamy jedno, ale miejsc, gdzie wytwarzamy odpady ( place budowy) - to kilka 

proszę o pomoc ! jak to jest : wypełniając informacje o wytworzonych i zebranych odpadach trzeba dodać miejsca . tylko co to są za miejsca ? 





Prawdopodobnie chodzi o Miejsca Prowadzenia Działalności - MPD. Podawane bodajże podczas rejestracji w BDO.









i w każdej tabeli mam dodawać to samo miejsce ? 
Jeśli posiadacie jedno miejsce prowadzenia działalności, to tak. Niestety system nie zaciąga tego w sposób automatyczny i każdorazowo MPD trzeba wprowadzać "z palca". Jeśli z kolei posiadacie kilka MPD, wtedy uzupełniacie sprawozdanie zgodnie z tym, co odpowiada danemu MPD, wszystko tez niestety należy wprowadzić ręcznie.




F4odpowiedz

agnieszkaN

Liczba postów: 15

Od: 12.10.2020

12 październik 2020 o 14:03

Kamila H. napisał:
MPD jendo, ale miesc wytwarzania odpadów9 Placów budowy) to kilka 


agnieszkaN napisał:




Kamila H. napisał:






agnieszkaN napisał:




proszę o pomoc ! jak to jest : wypełniając informacje o wytworzonych i zebranych odpadach trzeba dodać miejsca . tylko co to są za miejsca ? 





Prawdopodobnie chodzi o Miejsca Prowadzenia Działalności - MPD. Podawane bodajże podczas rejestracji w BDO.









i w każdej tabeli mam dodawać to samo miejsce ? 
Jeśli posiadacie jedno miejsce prowadzenia działalności, to tak. Niestety system nie zaciąga tego w sposób automatyczny i każdorazowo MPD trzeba wprowadzać "z palca". Jeśli z kolei posiadacie kilka MPD, wtedy uzupełniacie sprawozdanie zgodnie z tym, co odpowiada danemu MPD, wszystko tez niestety należy wprowadzić ręcznie.




F4odpowiedz

Kamila H.

Liczba postów: 24

Od: 02.01.2019

12 październik 2020 o 14:10

agnieszkaN napisał:


Kamila H. napisał:
MPD jendo, ale miesc wytwarzania odpadów9 Placów budowy) to kilka 




agnieszkaN napisał:






Kamila H. napisał:








agnieszkaN napisał:





proszę o pomoc ! jak to jest : wypełniając informacje o wytworzonych i zebranych odpadach trzeba dodać miejsca . tylko co to są za miejsca ? 






Prawdopodobnie chodzi o Miejsca Prowadzenia Działalności - MPD. Podawane bodajże podczas rejestracji w BDO.














i w każdej tabeli mam dodawać to samo miejsce ? 
Jeśli posiadacie jedno miejsce prowadzenia działalności, to tak. Niestety system nie zaciąga tego w sposób automatyczny i każdorazowo MPD trzeba wprowadzać "z palca". Jeśli z kolei posiadacie kilka MPD, wtedy uzupełniacie sprawozdanie zgodnie z tym, co odpowiada danemu MPD, wszystko tez niestety należy wprowadzić ręcznie.









Oj to niestety nie pomogę. Wygląda na to, że wytwarzacie odpady na zasadzie usługi (jest gdzieś tam taka opcja do wyboru przy tworzeniu KPO), a w tym niestety nie jestem biegła i nie wiem, jak ten typ działalności powinien się spowiadać przy sprawozdaniu :(
F4odpowiedz

Gość

12 październik 2020 o 14:10

Dział XI Tabela 1. Informacja o wytworzonych odpadach


Lista miejsc  Dodaj miejsce


Lp.Numer miejsca prowadzenia działalnosci Nazwa miejsca prowadzenia działalności Adres miejsca prowadzenia działalności Nazwa GminyPozycja uzupełniona


w miejscu pozycja uzupełniona w XI rozdziale winno być zielony ptaszek a u mnie nie ma co moze robic zle?





Kamila H. napisał:


Gość napisał:




Kamila H. napisał:





Gość napisał:



W końcu załadował, udało sie wypełnić sprawozdanie, ale jest problem z wysłaniem. Status w przetwarzaniu, zmienia się na robocze...



U mnie zakładka otwarta od rana, dalej ładuje :) Może do 31 października się zdąży załadować. A może nie ;)


hej moze mi pomoc?
 co onzacza w instalacji lub poza instalacja
 mam dział 11





Nie ładuje mi się to sprawozdanie, więc nie mam jak podejrzeć, czego dokładnie dotyczy dział XI, ale oznacza to odpady wytworzone w instalacji lub poza instalacja, np.:



  • instalacją może być mieszarka, tokarka itp. czyli jakieś urządzenie - odpady pochodzące z tych urządzeń to odpady z instalacji


  • poza instalacją to na przykład odpady z czyszczenia i zamiatania placu












F4odpowiedz

Gość

12 październik 2020 o 14:26

Lp.Numer miejsca prowadzenia działalnosci Nazwa miejsca prowadzenia działalności Adres miejsca prowadzenia działalności Nazwa Gminy Pozycja uzupełniona

w miejscu pozycja uzupełniona w XI rozdziale winno być zielony ptaszek a u mnie nie ma
co moze robie zle?
F4odpowiedz

Gość

12 październik 2020 o 14:49

Gość napisał:


Lp.Numer miejsca prowadzenia działalnosci Nazwa miejsca prowadzenia działalności Adres miejsca prowadzenia działalności Nazwa Gminy Pozycja uzupełniona



w miejscu pozycja uzupełniona w XI rozdziale winno być zielony ptaszek a u mnie nie ma
co moze robie zle?


Wcześniej już zostało to wyjaśnione. Nawet jeśli masz wszystko wypełnione ptaszek się nie pojawi. Były tu informacje, że dzwonili do Urzędu Marszałkowskiego i tak mówili. Ja wysłałem sprawozdanie bez tego ptaszka i zobaczymy co będzie. Printscreeny sobie zrobiłem co wypełniłem, bo po wysłaniu sprawka nie masz podglądu co się wysyła.
F4odpowiedz

Gość

12 październik 2020 o 14:49

Gość napisał:


Lp.Numer miejsca prowadzenia działalnosci Nazwa miejsca prowadzenia działalności Adres miejsca prowadzenia działalności Nazwa Gminy Pozycja uzupełniona



w miejscu pozycja uzupełniona w XI rozdziale winno być zielony ptaszek a u mnie nie ma
co moze robie zle?


Wcześniej już zostało to wyjaśnione. Nawet jeśli masz wszystko wypełnione ptaszek się nie pojawi. Były tu informacje, że dzwonili do Urzędu Marszałkowskiego i tak mówili. Ja wysłałem sprawozdanie bez tego ptaszka i zobaczymy co będzie. Printscreeny sobie zrobiłem co wypełniłem, bo po wysłaniu sprawka nie masz podglądu co się wysyła.
F4odpowiedz

Gość

12 październik 2020 o 19:39

Gość napisał:


Gość napisał:


Witam.

Czy przyjęcie złomu od firm to wytworzenie "poza instalacją" czy "pozostałe" ? A przyjęcie od osoby fizycznej np. rurki, pręty itp. Do jakiego wytworzenia to zakwalifikować ? Czas ucieka i nikt nic nie wie. Zawiłe i niejasne tabelki, zero pomocy z infolinii. 



to raczej zbieranie - od firm pozostałe ( czyli nie komunalne) natomiast od osoby fizycznej to zbieranie komunalne.


Czyli w sprawozdaniu mam mieć 2 pozycje z tym samym kodem z ilościami osobno dla firm i osobno dla os. prywatnych? 
F4odpowiedz

ala

13 październik 2020 o 08:10

Jak mam nazwać instalację wytwarzania odpadów, gdy odpady tj. 160416 zużyty toner wytwarzany jest przez drukarkę w biurze??

F4odpowiedz

gość

13 październik 2020 o 08:18

Dzień dobry, w zakładzie, który prowadzi działalność w zakresie odzysku, zbierania i transportu odpadów przyjmujemy odpady o kodzie 20 01 39 - tworzywa sztuczne. Poddawane są one procesowi R12, a następnie R3. Robiąc sprawozdanie w BDO w dziale XII tab. 1 wpisałam kod i masę odpadów i zaznaczyłam strumień odpadów jako komunalny - no bo to grupa 20. Przy zapisie danych wyskakuje mi komunikat "Podany identyfikator informacji o zebranych odpadach nie istnieje lub nie posiadasz uprawnień do wykonania tej akcji". Nie wiem dlaczego tak się dzieje, bo w każdym innym miejscu zaznaczałam, że to odpady komunalne i nic się nie działo. A może powinnam je wpisać w sprawozdaniu komunalnym tak jak odpady 15 01 02? Tylko co mam wpisać  w dziale XII? Wszystkie pozostałe odpady, a te pominąć? Mimo, że w innych działach wpisywałam te odpady? Proszę o pomoc :)

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter