Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

08 październik 2020 o 12:10

Gość napisał:

Witam. Bardzo proszę o informację, czy wypełniony poszczególny dział sprawozdania z wytworzonych odpadów i gospodarowania odpadami po zakończeniu edycji nie powinien zawierać informacji/rubryki, że zawiera informacje? Po uzupełnieniu poszczególnego działu wypieram opcję Cofnij. Gdy chcę do niego wrócić, np. w celu sprawdzenia danych mam tylko do wyboru Opcje i dalej przycisk +Dodaj.


Pole "Tabela zawiera dane" jeszcze w tym sprawozdaniu nie działa. Może do 31 października to poprawią :) W tej chwili przycisk Dodaj służy tez do Edycji.
F4odpowiedz

Gość

08 październik 2020 o 13:19

POMOCY!
NIECH MNIE KTOŚ PRZEPROWADZI PRZEZ EWIDENCJE- NIE MOGE ZROBIC EWIDENCJI W BDO.
ODBIOR - WSKAKUJA MI KARTY, JAK CHCE DLAEJ JE PRZEKAZAC JAKO PRZEKAZANE NIE POBIERA MI KART- ODZNACZALAM I ZAZNACZALAM CZY POBRANA W EWIDENCJI NA TAK I NA NIE, WPISYWALAM KONKRETNA DATE, NAWET NR KARTY NIC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NA INFOLINI MOWILA MI ZEBY, JESZCZE RAZ OBEJRZALA INSTRUKCJE, KOK PO KROKU TO ZROBILAM I NIC MI NIE WPADŁO W OKO ZEBY COS ZLE ROBIC, NIE MAM SIŁ :(

F4odpowiedz

Gość

08 październik 2020 o 13:35

Witam,

Moja firma raz w roku przekazuje zużyty sprzęt
elektroniczny, również wielkogabarytowe odpady
(meble) to złomowania. Jesteśmy zgłoszeni do BDO jako wytwórca odpadów
(dział XII). Pytanie który dział musimy wypełnić w sprawozdaniu za rok
2019, jeśli złomowaliśmy wtedy odpady wg. kodu 200307(był tam sprzęt i
meble razem). IX czy XI?

F4odpowiedz

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

08 październik 2020 o 13:55

Gość napisał:



POMOCY!

NIECH MNIE KTOŚ PRZEPROWADZI PRZEZ EWIDENCJE- NIE MOGE ZROBIC EWIDENCJI W BDO.

ODBIOR - WSKAKUJA MI KARTY, JAK CHCE DLAEJ JE PRZEKAZAC JAKO PRZEKAZANE NIE POBIERA MI KART- ODZNACZALAM I ZAZNACZALAM CZY POBRANA W EWIDENCJI NA TAK I NA NIE, WPISYWALAM KONKRETNA DATE, NAWET NR KARTY NIC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NA INFOLINI MOWILA MI ZEBY, JESZCZE RAZ OBEJRZALA INSTRUKCJE, KOK PO KROKU TO ZROBILAM I NIC MI NIE WPADŁO W OKO ZEBY COS ZLE ROBIC, NIE MAM SIŁ :(




Są dwa rodzaje KPOK - w trybie odbioru i w trybie przekazania. W zakładce Odbiór możesz zaczytać tylko KPOK wystawione w trybie odbioru. Przekazać możesz tylko KPOK w trybie przekazania. Może w tym tkwi problem?
Jak odbierasz odpady to wciągasz to na odbiór. Jeśli ten odpad przyjęłaś i chcesz przekazać dalej, to musisz zrobić nową KPOK - w trybie przekazania. Wtedy powinna być możliwa do zaciągnięcia w zakładce Przekazane.
Ewentualnie może to być też kwestia niezgodności (albo braku) gminy na KPOK - zaznacz gmina zgodna z ewidencją: NIE i zobacz czy coś Ci znajdzie.

F4odpowiedz

Gość

08 październik 2020 o 14:17

Witam,
Moja firma raz w roku przekazuje zużyty sprzęt
elektroniczny, również wielkogabarytowe odpady
(meble) to złomowania. Jesteśmy zgłoszeni do BDO jako wytwórca odpadów
(dział XII). Pytanie który dział musimy wypełnić w sprawozdaniu za rok
2019, jeśli złomowaliśmy wtedy odpady wg. kodu 200307(był tam sprzęt i
meble razem). IX czy XI?

F4odpowiedz

Ala291

08 październik 2020 o 14:21

Witam, czy ktoś mi pomoże jak zrobić sprawozdanie w BDO ? Jesteśmy firmą budowlaną z siedzibą w Rzeszowie ale pracujemy w galeriach w całej Polsce i tam też zamawiamy kontenery na odpady. Które działy mam uzupełnić ? Jak dodać galerie gdzie wyrzucamy odpady ? 

F4odpowiedz

Gość

08 październik 2020 o 15:02

Witam
W jednym zakładzie przetwarzamy odpady metodą R12, a potem metodą R3. W decyzji zezwalającej na prowadzenie działalności w zakresie odzysku, zbierania i transportu roczna ilość odpadów dopuszczona do przetwarzania podana jest osobno dla R12-2500Mg/rok i R3-2500Mg/rok. Tak samo moc przerobowa - jest osobna dla R12 i R3. Czy w sprawozdaniu o wytwarzanych odpadach w dziale III tab. 1 powinnam wpisać ilość dopuszczoną zsumowaną z tych dwóch metod czyli 5000Mg/rok czy wystarczy 2500? Czy z mocą przerobową jest tak samo? Zsumować czy wystarczy jak podam projektowaną moc dla jednego procesu?


F4odpowiedz

Gość

08 październik 2020 o 15:28

Jaka jest różnica między odpadem odebranym, a przyjętym?

F4odpowiedz

Mara004

Liczba postów: 39

Od: 22.04.2020

08 październik 2020 o 15:53

Daria napisał:

Dzień dobry, gdzie uzyskam informację, które działy są obowiązkowe do wypełnienia przez moją firmę?
Czy takiej informacji jest w stanie udzielić odpowiedni Urząd Marszałkowski?


Powinni udzielić, lub skorzystać z ankiety na BDO https://bdo.mos.gov.pl/ankieta/
F4odpowiedz

Gonia0078

Liczba postów: 37

Od: 06.11.2018

08 październik 2020 o 17:27

Witam
 Sprawozdanie o wytworzonych odpadach i gospodarowaniu odpadami. Jesteśmy przedsiębiorstwie odbierającym odpady komunalne mamy też pszok. Przekazałam gruz osobie fizycznej. Czy powinnam ta informacje podać w dziale XIII tabela 5 sprawozdania o wytworzonych odpadach...? Czy powinnam tez wypełniać tabele 7? Pan na infolinii bdo mówi że tak pani z urzędu Marszałkowskiego że nie. Już nie wiem co robić. Z góry dziękuję o pomoc 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter