Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

07 październik 2020 o 23:13

Gość napisał:

Witam,
Proszę o informację, jestem w BDO od 2020r. czy mam złożyc sprawozdanie za 2019r. ??? Jeżeli tak czy ma być one zerowe (nie mam za 2019r. żadnych kart w systemie BDO)?
Mam KPO papierowe za 2019r. Jak powinnam zrobić 
Ania


Karty w BDO są dopiero od początku 2020, więc wszyscy sprawozdajemy się za rok 2019 na podstawie KPO w wersji papierowej. Po prostu trzeba te dane "zebrać do kupy" i potem wprowadzić do sprawozdania.
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 716

Od: 19.03.2017

08 październik 2020 o 07:49

agnieszka napisał:



Witam,

  Prowadząc usługę czyszczenia separatorów w innym województwie niż siedziba , muszę uzupełnić dział 1 i 11. Czy w dziale 1 wpisuje swoje instalacje ?




Czy oprócz danych w dziale I o firmie muszą być wpisane instalacje do sprawozdania dla Marszałka gdzie była wykonana usługa ?

F4odpowiedz

Gość

08 październik 2020 o 09:18

Witam.

Jak to w końcu jest. Skupuję opakowania (puszki) od firm i osób fizycznych. Wszystko pod kodem 150104. Czy muszę osobno wprowadzać do sprawozdania ilości od firm i osobno od prywatnych ? Jaki strumień w każdym przypadku ?

F4odpowiedz

Gość

08 październik 2020 o 09:43

Gość napisał:



Witam,



posiadamy pozwolenie zintegrowane, które określa rodzaje odpadów oraz ich ilości, jakie możemy wytworzyć w ciągu roku. Dodatkowo powstaje u nas odpad o kodzie ex 10 01 10 (żużel). Ten rodzaj odpadu nie jest ujęty w pozwoleniu zintegrowanym. W którym dziale sprawozdania ująć ten odpad?




Odpad ten przekazywany jest rolnikom do zagospodarowania. Czy przekazanie powinno spełniać jakieś określone przepisy, czy wymagane są jakieś dokumenty.



Dziękuję






F4odpowiedz

Nastka

08 październik 2020 o 11:29

Hej, a czy w sprawozdaniu dla każdego kodu trzeba podawać masę suchą?

F4odpowiedz

Gość

08 październik 2020 o 11:30

Witam. Bardzo proszę o informację, czy wypełniony poszczególny dział sprawozdania z wytworzonych odpadów i gospodarowania odpadami po zakończeniu edycji nie powinien zawierać informacji/rubryki, że zawiera informacje? Po uzupełnieniu poszczególnego działu wypieram opcję Cofnij. Gdy chcę do niego wrócić, np. w celu sprawdzenia danych mam tylko do wyboru Opcje i dalej przycisk +Dodaj.

F4odpowiedz

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

08 październik 2020 o 12:03

Nastka napisał:

Hej, a czy w sprawozdaniu dla każdego kodu trzeba podawać masę suchą?


Nie, na górze sprawozdania, nad działem I jest spis kodów, których to dotyczy:
Katalog odpadów, dla których należy podać szacunkową zawartość suchej masy, w przypadku sporządzania działów III, IV, V, VI, VII, XI, XII, XIII.
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 716

Od: 19.03.2017

08 październik 2020 o 12:03

Nastka napisał:

Hej, a czy w sprawozdaniu dla każdego kodu trzeba podawać masę suchą?


Dla tych kodów  trzeba  https://rejestr-bdo.mos.gov.pl/files/katalog-odpadow.pdf

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 716

Od: 19.03.2017

08 październik 2020 o 12:08

Gość napisał:

Witam. Bardzo proszę o informację, czy wypełniony poszczególny dział sprawozdania z wytworzonych odpadów i gospodarowania odpadami po zakończeniu edycji nie powinien zawierać informacji/rubryki, że zawiera informacje? Po uzupełnieniu poszczególnego działu wypieram opcję Cofnij. Gdy chcę do niego wrócić, np. w celu sprawdzenia danych mam tylko do wyboru Opcje i dalej przycisk +Dodaj.

Jeśli dasz "dodaj" to nic nie zmieni. Będziesz na stronie gdzie były wpisane dane . W taki sposób tylko można sprawdzić co się tam znajduje. Tak jest przy każdym dziale. Spokojnie może kliknąć ,a na pewno nic się nie stanie.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 716

Od: 19.03.2017

08 październik 2020 o 12:08

Gość napisał:

Witam. Bardzo proszę o informację, czy wypełniony poszczególny dział sprawozdania z wytworzonych odpadów i gospodarowania odpadami po zakończeniu edycji nie powinien zawierać informacji/rubryki, że zawiera informacje? Po uzupełnieniu poszczególnego działu wypieram opcję Cofnij. Gdy chcę do niego wrócić, np. w celu sprawdzenia danych mam tylko do wyboru Opcje i dalej przycisk +Dodaj.

Jeśli dasz "dodaj" to nic nie zmieni. Będziesz na stronie gdzie były wpisane dane . W taki sposób tylko można sprawdzić co się tam znajduje. Tak jest przy każdym dziale. Spokojnie może kliknąć ,a na pewno nic się nie stanie.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter