Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

27 lipiec 2020 o 12:14

witam proszę o pomoc. My produkujemy odpady medyczne firma od nas odbiera. i gdzie mam wpisać kod i ilosc w sprawozdaniu za 2019?I co ma wybrać w dziale XIII?jaka utylizacja?śmieci sa przekazywane do spalarni


F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

27 lipiec 2020 o 12:49

Gość napisał:

witam proszę o pomoc. My produkujemy odpady medyczne firma od nas odbiera. i gdzie mam wpisać kod i ilosc w sprawozdaniu za 2019?I co ma wybrać w dziale XIII?jaka utylizacja?śmieci sa przekazywane do spalarni



https://bdo.mos.gov.pl/instrukcje-krok-po-kroku-system-bdo/ tu są filmiki ,pokazane jak wypełniać sprawozdania

F4odpowiedz

Gość

27 lipiec 2020 o 13:53

Czy w sprawozdaniu z odbioru w dziale VI, Tabela A "Informacja o masie odpadów przekazanych do przygotowania do ponownego użycia i recyklingu" podajemy tylko odpady papieru, szkła ,metali i plastiku czy również inne odpady przygotowane do ponownego użycia i recyklingu np. 200108, 200201 itd.?

Podobnie w Tabeli B podajemy poziomy recyklingu tylko dla surowców wtórnych? 

F4odpowiedz

Inferno

27 lipiec 2020 o 19:50

Proszę o pomoc.
Posiadamy instalację w jednym województwie, natomiast prowadzimy także czyszczenie separatorów we wszystkich pozostałych województwach.
To, że do każdego Marszałka Województwa muszę złożyć osobne sprawozdanie, to rzecz oczywista, ale ze szkolenia w webinarium dowiedziałem się, że aby była możliwość uzupełnienia innych działów ( w moim przypadku dział XII), należy w pierwszej kolejności uzupełnić dział I.
Jak niby mam to uczynić, skoro instalacje posiadamy jedynie w jednym województwie?

F4odpowiedz

Gość

28 lipiec 2020 o 09:20

dzień dobry

czy użytkownik podrzędny widzi złożone sprawozdanie z rok 2019? czy widzi go tylko użytkownik główny?

Z góry dziękuje :)

F4odpowiedz

Gość

28 lipiec 2020 o 09:31

Czyn w dziale XIII sprawozdania o zebranych odpadach można jako zagospodarowanie wpisać proces R12, tak jak w sprawozdaniu o odebranych do gminy ?

F4odpowiedz

Gość

28 lipiec 2020 o 10:09

Inferno napisał:



Proszę o pomoc.

Posiadamy instalację w jednym województwie, natomiast prowadzimy także czyszczenie separatorów we wszystkich pozostałych województwach.

To, że do każdego Marszałka Województwa muszę złożyć osobne sprawozdanie, to rzecz oczywista, ale ze szkolenia w webinarium dowiedziałem się, że aby była możliwość uzupełnienia innych działów ( w moim przypadku dział XII), należy w pierwszej kolejności uzupełnić dział I.

Jak niby mam to uczynić, skoro instalacje posiadamy jedynie w jednym województwie?




Chodziło mi oczywiście o dział XI.
F4odpowiedz

Gość

28 lipiec 2020 o 12:12

Gość napisał:

Czy w sprawozdaniu z odbioru w dziale VI, Tabela A "Informacja o masie odpadów przekazanych do przygotowania do ponownego użycia i recyklingu" podajemy tylko odpady papieru, szkła ,metali i plastiku czy również inne odpady przygotowane do ponownego użycia i recyklingu np. 200108, 200201 itd.?


Ktoś może pomóc? Czy budowlankę też wpisujemy w tabeli A w dziale VI?
F4odpowiedz

Gość

28 lipiec 2020 o 20:45

Gość napisał: Wydaje mi sie, że w dziale I trzeba wprowadzic KAŻDE miejsce prowadzenia działalności (podajac adres ) i następnie wypełnić dział XI dla każdego miejsca oddzielnie. Nie ma możliwości jak w papierowym sprawozdaniu wpisania ilości dla całej gminy. 


Inferno napisał:






Proszę o pomoc.


Posiadamy instalację w jednym województwie, natomiast prowadzimy także czyszczenie separatorów we wszystkich pozostałych województwach.


To, że do każdego Marszałka Województwa muszę złożyć osobne sprawozdanie, to rzecz oczywista, ale ze szkolenia w webinarium dowiedziałem się, że aby była możliwość uzupełnienia innych działów ( w moim przypadku dział XII), należy w pierwszej kolejności uzupełnić dział I.


Jak niby mam to uczynić, skoro instalacje posiadamy jedynie w jednym województwie?








Chodziło mi oczywiście o dział XI.



F4odpowiedz

Gość

29 lipiec 2020 o 14:23

Witam

Złożyłam sprawozdanie za 2019 w dniu 30.01.2020 zachowując pierwszy termin. Urząd Gminy niestety nie widzi mojego sprawozdania. Czy ktoś się już z tym spotkał? Czy wygenerowanie potwierdzenie UPO jest dla mnie zabezpieczeniem, że złożyłam sprawozdanie i nie zostaną naliczone kary? Proszę o podpowiedź co powinnam zrobić w tej sytuacji ?
I czy w związku z tym, że system BDO został przez ten czas udoskonalany powinnam złożyć korektę sprawozdania ? Z góry dziękuję :).

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter