Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

30 lipiec 2020 o 08:05

Gość napisał:



Witam



Złożyłam sprawozdanie za 2019 w dniu 30.01.2020 zachowując pierwszy termin. Urząd Gminy niestety nie widzi mojego sprawozdania. Czy ktoś się już z tym spotkał? Czy wygenerowanie potwierdzenie UPO jest dla mnie zabezpieczeniem, że złożyłam sprawozdanie i nie zostaną naliczone kary? Proszę o podpowiedź co powinnam zrobić w tej sytuacji ?

I czy w związku z tym, że system BDO został przez ten czas udoskonalany powinnam złożyć korektę sprawozdania ? Z góry dziękuję :).




U mnie gminy też nie widzą tych sprawozdań. Wysłałem im zrzuty ekranów. Wystarczyło.

F4odpowiedz

Gość

30 lipiec 2020 o 08:46

Dzień dobry,

chciałabym dowiedzieć się, jak sporządzić w BDO sprawozdanie za 2019 r. i uzupełnić K.P.O. , jeśli posiadam papierowe wersje K.P.O. z 2019 r., a w BDO nie można ich dodać z datą wstecz? 


F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 709

Od: 19.03.2017

30 lipiec 2020 o 09:11

Gość napisał:

Dzień dobry,

chciałabym dowiedzieć się, jak sporządzić w BDO sprawozdanie za 2019 r. i uzupełnić K.P.O. , jeśli posiadam papierowe wersje K.P.O. z 2019 r., a w BDO nie można ich dodać z datą wstecz? 



Do BDO nie wprowadza sie KPO za 2019 ,ponieważ BDO funkcjonuje od 2020r. Na podstawie kart ,czy ewidencji (2019)wprowadza się dane do BDO ,chyba ,że ma się program do ewidencji i jest zintegrowany z systemem BDO (API) .
F4odpowiedz

Gość

30 lipiec 2020 o 09:15

agnieszka napisał:


Gość napisał:


Dzień dobry,

chciałabym dowiedzieć się, jak sporządzić w BDO sprawozdanie za 2019 r. i uzupełnić K.P.O. , jeśli posiadam papierowe wersje K.P.O. z 2019 r., a w BDO nie można ich dodać z datą wstecz? 




Do BDO nie wprowadza sie KPO za 2019 ,ponieważ BDO funkcjonuje od 2020r. Na podstawie kart ,czy ewidencji (2019)wprowadza się dane do BDO ,chyba ,że ma się program do ewidencji i jest zintegrowany z systemem BDO (API) .

Dziękuję za odpowiedź. Czyli ewidencję, karty zostawiam papierowe, ale sprawozdanie za 2019 r. za wytworzenie tychże odpadów, sporządzam już elektronicznie? 

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 709

Od: 19.03.2017

30 lipiec 2020 o 10:48

Gość napisał:


agnieszka napisał:




Gość napisał:



Dzień dobry,

chciałabym dowiedzieć się, jak sporządzić w BDO sprawozdanie za 2019 r. i uzupełnić K.P.O. , jeśli posiadam papierowe wersje K.P.O. z 2019 r., a w BDO nie można ich dodać z datą wstecz? 





Do BDO nie wprowadza sie KPO za 2019 ,ponieważ BDO funkcjonuje od 2020r. Na podstawie kart ,czy ewidencji (2019)wprowadza się dane do BDO ,chyba ,że ma się program do ewidencji i jest zintegrowany z systemem BDO (API) .



Dziękuję za odpowiedź. Czyli ewidencję, karty zostawiam papierowe, ale sprawozdanie za 2019 r. za wytworzenie tychże odpadów, sporządzam już elektronicznie? 


Za 2019r tylko elektronicznie się sporządza (kart nie wprowadza się do BDO). Wszystkie dane za tamten rok muszą znaleźć się w systemie BDO. Jeśli prowadzi się ewidencję ,to cała musi być wpisana w sprawozdanie.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 709

Od: 19.03.2017

30 lipiec 2020 o 10:48

Gość napisał:


agnieszka napisał:




Gość napisał:



Dzień dobry,

chciałabym dowiedzieć się, jak sporządzić w BDO sprawozdanie za 2019 r. i uzupełnić K.P.O. , jeśli posiadam papierowe wersje K.P.O. z 2019 r., a w BDO nie można ich dodać z datą wstecz? 





Do BDO nie wprowadza sie KPO za 2019 ,ponieważ BDO funkcjonuje od 2020r. Na podstawie kart ,czy ewidencji (2019)wprowadza się dane do BDO ,chyba ,że ma się program do ewidencji i jest zintegrowany z systemem BDO (API) .



Dziękuję za odpowiedź. Czyli ewidencję, karty zostawiam papierowe, ale sprawozdanie za 2019 r. za wytworzenie tychże odpadów, sporządzam już elektronicznie? 


Za 2019r tylko elektronicznie się sporządza (kart nie wprowadza się do BDO). Wszystkie dane za tamten rok muszą znaleźć się w systemie BDO. Jeśli prowadzi się ewidencję ,to cała musi być wpisana w sprawozdanie.

F4odpowiedz

Gość

30 lipiec 2020 o 17:41

WITAM CZY FIRMA POSIADAJĄCA ZEZWOLENIE NA ZBIERANIE I MAGAZYNOWANIE ODPADÓW NIE KOMUNALNYCH MA OBOWIĄZEK SKŁADANIA SPRAWOZDANIA DO GMINY CZY TYLKO DO URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO . PROSZĘ O POMOC PODOBNO SĄ WYSOKIE KARY.

F4odpowiedz

Gość

31 lipiec 2020 o 08:04

Jest wypełniony


Dział I Tabela 1. Dane identyfikujące podmiot sporządzający sprawozdanie oraz zakres przekazywanych danych.

Dodane MPD -instalacje. Chcę teraz zrobić sprawozdanie:

Dział IX Tabela 1. Informacja o masie zebranego zużytego sprzętu i
przekazanego do prowadzącego zakład przetwarzania zużytego sprzętu.

Jestem zbierającym sprzęt ,a więc muszę wpisać siebie jako "Adres zakładu zbierającego zużyty sprzęt". Klikam -Nazwa zakładu i wyskakują mi dane z działu I. Ale w tych danych jest MPD łącznie z nazwą instalacji. Nie przetwarzam sprzętu ,to po co nazwa instalacji do zbierania sprzętu. Jak nie wypełnię działu I ,to nie wypełnię następnych związanych z przetwarzaniem ,bo potrzebna jest nazwa instalacji. Jak wypełnić sprawozdanie o sprzęcie ?










F4odpowiedz

Gość

31 lipiec 2020 o 09:27

Gość napisał:

WITAM CZY FIRMA POSIADAJĄCA ZEZWOLENIE NA ZBIERANIE I MAGAZYNOWANIE ODPADÓW NIE KOMUNALNYCH MA OBOWIĄZEK SKŁADANIA SPRAWOZDANIA DO GMINY CZY TYLKO DO URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO . PROSZĘ O POMOC PODOBNO SĄ WYSOKIE KARY.


PROSZĘ O PODPOWIEDZ MORZE KTOŚ COŚ WIE????????
F4odpowiedz

Gość

31 lipiec 2020 o 09:56

Witam,

W którym module w sprawozdawczości w BDO należy sporządzać sprawozdanie za 2019r. w przypadku Gminy??? Tak zwane sprawozdanie Wójta?
1 zakładka ...

2 zakładka........
3 zakładka.......

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter