Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

05 marzec 2020 o 12:36

Czy kartę przekazania odpadów za wywóz odpadów do SPOMERA ma wystawić SPOMER CZY Przedsiebiorstwo?

F4odpowiedz

Gość

05 marzec 2020 o 13:03

Przedsiębiorstwo przekazujące odpad

F4odpowiedz

Gość

05 marzec 2020 o 13:04

Witam
Mam pytanie o sprawozdanie za rok 2019. Przed BDO te tematy zlecaliśmy firmie zewnętrznej i oczywiście odbywało się to papierowe. Obecnie oczywiście jest to wszystko przez BDO  i pytanie czy nadal można to zlecić jakiejś firmie zewnętrznej czy musimy to wykonać obecnie w własnym zakresie???
Dodatkowo co ma na tym sprawozdaniu się znaleźć  ?? Czy to rzeczy na które jest wystawiana karta przekazania odpadów czy coś jeszcze?

F4odpowiedz

eNeN

Liczba postów: 5

Od: 28.11.2019

05 marzec 2020 o 13:52

Gość napisał:

Witam
Mam pytanie o sprawozdanie za rok 2019. Przed BDO te tematy zlecaliśmy firmie zewnętrznej i oczywiście odbywało się to papierowe. Obecnie oczywiście jest to wszystko przez BDO  i pytanie czy nadal można to zlecić jakiejś firmie zewnętrznej czy musimy to wykonać obecnie w własnym zakresie???
Dodatkowo co ma na tym sprawozdaniu się znaleźć  ?? Czy to rzeczy na które jest wystawiana karta przekazania odpadów czy coś jeszcze?

Rozumiem, że nie mówimy tu o odpadach komunalnych.
Możecie zlecić - musicie dać dostęp do BDO upoważnionej osobie + pełnomocnictwo (wzory gdzieś chodziły już po forum). 
Dotychczas sprawozdania robiło się na podstawie KPO/KEO. Niestety, na razie chyba nawet twórcy nie wiedzą, jak będzie wyglądało nowe sprawozdanie w bdo, więc czy czegoś - jak zwykle - nie naknocą, tego nikt nie wie.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 709

Od: 19.03.2017

05 marzec 2020 o 13:54

Gość napisał:

Witam
Mam pytanie o sprawozdanie za rok 2019. Przed BDO te tematy zlecaliśmy firmie zewnętrznej i oczywiście odbywało się to papierowe. Obecnie oczywiście jest to wszystko przez BDO  i pytanie czy nadal można to zlecić jakiejś firmie zewnętrznej czy musimy to wykonać obecnie w własnym zakresie???
Dodatkowo co ma na tym sprawozdaniu się znaleźć  ?? Czy to rzeczy na które jest wystawiana karta przekazania odpadów czy coś jeszcze?

Może robić ,to zew. firma jeśli ma od Was upoważnienie. Sprawozdanie niczym się nie będzie różniło od tego co było przed 2020r.  Info o wytwarzaniu, zbieraniu, przetwarzaniu ,instalacji itp.

F4odpowiedz

Gość

05 marzec 2020 o 21:25

własnie , upowaznienie czy pełnomocnictwo? Ponadto pełnomocnictwo papierowe czy potwierdzoen profilem zaufanym czy podpisem elektronicznym. Przecieżnapewno nie skan wysłany przez BDO a  papierowych już napewno nie można wysyłać. 

F4odpowiedz

Gość

12 marzec 2020 o 08:46

Proszę o informację, czy w  dziale V tabela "B" sprawozdania o odebranych odpadach komunalnych wpisując wielkość frakcji 0-80 oraz parametr AT, powinny się te dwie wielkości sumować, bo tak to wychodzi automatycznie  ?

F4odpowiedz

Gość

13 marzec 2020 o 06:32

Witam, nie sądzicie że przez zagrożenie epidemiologiczne w naszym kraju, mogliby znieść w komunalnych każdorazowe generowanie kpok tylko działać na zbiorowych kartach, pracownicy biurowi idą na zwolnienia, a jak będzie z kadrą fizycznych nie wiem, może być tak że nie będzie miał kto odbierać odpadów, chociaż niech odpuszcza to bdo, są inne problemy 

F4odpowiedz

Gość

13 marzec 2020 o 10:15

Witam prowadzę skup złomu chce zdać sprawozdanie do marszałka za rok 2019 lecz w BDO nie jest to możliwe to mam wykonać to papierowe i wysłać?

F4odpowiedz

Gość

13 marzec 2020 o 10:28

Gość napisał:

Witam prowadzę skup złomu chce zdać sprawozdanie do marszałka za rok 2019 lecz w BDO nie jest to możliwe to mam wykonać to papierowe i wysłać?


Nie - nie ma obowiązku składania sprawozdania "papierowo".  Termin składania sprawozdania z zakresu zbieranych odpadów do marszałka został przesunięty w tym roku wyjątkowo do 30 czerwca i ma być składane wyłącznie poprzez BDO. Więc teraz zostało czekać, aż udostępnią takie sprawozdanie w BDO.
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter