Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

31 styczeń 2020 o 17:08

Prezydent wczoraj podpisał ustawę weszła w życie dziś. Nie trzeba było robić sprawozdań

F4odpowiedz

Gość

31 styczeń 2020 o 18:38

Gość napisał:


Gość napisał:


Dzień dobry do kiedy gminy mają złożyć sprawozdanie do Urzędów Marszałkowskich skoro termin dla firm został przedłużony do 30.06?



Z tego co czytałam, to do końca sierpnia

Tak do końca sierpnia :))
F4odpowiedz

Gość

31 styczeń 2020 o 18:42

Gość napisał:

Ktoś wyżej napisał że gmina musi ukarać za niezłożone sprawozdanie... A co w przypadku jak prezydent podpisze w przyszłym tygodniu a zapisy będą takie że sprawozdania są do czerwca?... Ponadto przypominam że niektóre artykuły ustawy wchodzą 1 stycznia 2020 więc prawo działa wstecz... Więc jak ustawa zostanie klepnięta to gmina może naliczyć kary czy nie? 


Nie Gmina wtedy nie nalicza kar
F4odpowiedz

Gość

03 luty 2020 o 10:57

Czy ktoś ma podobny dylemat ? Wiem, że odpady odebrane trafiają na sprawozdanie do gminy o odebranych.

Jeżeli te odebrane trafiają na stację przeładunkową do momentu uzbierania większej ilości, to te ilości powinny trafić  też do sprawozdania o zebranych do gminy?

Czy te ilości się nie zdublują?

F4odpowiedz

Gość

03 luty 2020 o 14:34

w jaki sposób rozszerzyć sprawozdania za rok 2019?
muszę zrobić sprawozdanie ze sprzętu elektronicznego i jego odzysku, którego jak zwykle nie mam. są tylko sprawozdania komunalne, czy muszę szukać w innej zakładce? której nota bene, nie widzę?

F4odpowiedz

Gość

04 luty 2020 o 14:34

Gość napisał:



w jaki sposób rozszerzyć sprawozdania za rok 2019?

muszę zrobić sprawozdanie ze sprzętu elektronicznego i jego odzysku, którego jak zwykle nie mam. są tylko sprawozdania komunalne, czy muszę szukać w innej zakładce? której nota bene, nie widzę?





Nie ma jeszcze zakładki sprawozdania na "odpady" tylko na "odpady komunalne". Dlatego termin przesłania sprawozdań został wydłużony
F4odpowiedz

Gość

06 luty 2020 o 10:57

Witam, 
Mam kilkanaście miejsc prowadzenia działalności rozsianych po kilku województwach ( Siedziba firmy w innym np. w Gdańsku) Jak składam sprawozdanie o odpadach ? Ze względu na miejsce prowadzenia działalności czyli jak prowadzę działalność w Rzeszowie to do Marszałka podkarpackiego ? Czy ze względu na siedzibę główną firmy - Marszałek województwa Pomorskiego  ? 

F4odpowiedz

Gość

06 luty 2020 o 13:16

Gość napisał:

Witam,
Mam kilkanaście miejsc prowadzenia działalności rozsianych po kilku województwach ( Siedziba firmy w innym np. w Gdańsku) Jak składam sprawozdanie o odpadach ? Ze względu na miejsce prowadzenia działalności czyli jak prowadzę działalność w Rzeszowie to do Marszałka podkarpackiego ? Czy ze względu na siedzibę główną firmy - Marszałek województwa Pomorskiego ?

Sprawozdania o wytwarzanych odpadach i gospodarowaniu odpadami, zgodnie z art. 76 ustawy o odpadach, składa się do marszałka właściwego ze względu na
miejsce wytwarzania, zbierania lub przetwarzania odpadów.


F4odpowiedz

Gość

06 luty 2020 o 14:34

Gość napisał:

Witam, 
Mam kilkanaście miejsc prowadzenia działalności rozsianych po kilku województwach ( Siedziba firmy w innym np. w Gdańsku) Jak składam sprawozdanie o odpadach ? Ze względu na miejsce prowadzenia działalności czyli jak prowadzę działalność w Rzeszowie to do Marszałka podkarpackiego ? Czy ze względu na siedzibę główną firmy - Marszałek województwa Pomorskiego  ? 


Sprawozdania powinny być złożone ze względu na miejsca prowadzenia działalności.
F4odpowiedz

Gość

26 luty 2020 o 12:18

Witam serdecznie, potrzebuje Waszej pomocy. Robię sprawozdanie podmiotu odbierającego odpady od właścicieli nieruchomości. Nie wiem co należy wpisać w następujących tabelach. Może ktoś robi też takie sprawozdanie i się orientuje w temacie.
VI tab. A: należy podać ilości odpadów, które przekazaliśmy do instalacji np. plastik i ile z tego zostało przekazane do recyklingu? czy surowce wtórne, które powstały po segregacji zmieszanych ( patrząc na wzór sprawozdania za I półrocze 2019 r) ?
VI tab B i D: czy my musimy wpisywać poziom recyklingu jeśli jest tam odwołanie do ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach art. 9n ust. 4. "(...) w ostatnim sprawozdaniu składanym za dany rok." czy te poziom recyklingu nie powinna obliczać gmina w sprawozdaniu rocznym do Marszałka?
VI tab E. tutaj podobnie, nie należy to do obowiązku gminy a nie zakładu, który tylko zbiera odpady na podstawie umowy z gminą?
Na sam koniec dział VII i tab A, jaki wykaz właścicieli nieruchomości należy wczytać?

Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję :)

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter