Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

DanielP

11 marzec 2022 o 12:56

Dzień dobry.

Potrzebuję informacji jeżeli w poprzednim roku nie eksportowałem żadnych opakowań czy składam sprawozdanie
Dział II Tabela 3. Informacja o wywiezionych za granicę opakowaniach
Przy zaznaczeniu rodzaju materiału - wszędzie wpisane nie, system nie chce zapisać(wymagane zaznaczenie) Czy w takim przypadku zaznaczyć to co standardowo zaznaczałem i zostawić z masą 0 i złożyć takie sprawozdanie czy nie składać sprawozdania wcale.

Dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam

F4odpowiedz

Gość

11 marzec 2022 o 13:07

napisał:



Dzień dobry.



Potrzebuję informacji jeżeli w poprzednim roku nie eksportowałem żadnych opakowań czy składam sprawozdanie

Dział II Tabela 3. Informacja o wywiezionych za granicę opakowaniach

Przy zaznaczeniu rodzaju materiału - wszędzie wpisane nie, system nie chce zapisać(wymagane zaznaczenie) Czy w takim przypadku zaznaczyć to co standardowo zaznaczałem i zostawić z masą 0 i złożyć takie sprawozdanie czy nie składać sprawozdania wcale.



Dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam






Ja bym zalecała złożenia sprawozdania zerowego,Urzędy Marszałkowskie patrzą na to w różny sposób, a tak przynajmniej będzie jasność, że nie było wywiezionych opakowań, a nie że przedsiębiorca nie spełnił obowiązku sprawozdawczego.
F4odpowiedz

Gość

11 marzec 2022 o 13:37

napisał:


napisał:




Witam ! Robię sprawozdanie dotyczące oczyszczalni ścieków  za 2021 rok. Produkujemy skratki, piach z sitopiaskownika oraz osad ściekowy który jest higieniozowany oraz odwadniany jest on również zużywany na cele rolnicze ( pkr 3 z BDO). Wypełniłam kolejne działy : I odnośnie identyfikacji podmiotu , VII dot informacji o komunalnych osadach ściekowych, XI o wytworzynych odpadach w instalacji (skratki itd. i poza nią ( żelazo i stal), dział XIII tab 3 inf odpadach poddanym innym niż recykling procesom odzysku w instalacji - myślę że dotyczy to właśnie tego osadu ściekowego i procesu odzysku R- 10 obróbka na powiechni ziemi przynosząca korzyści dla rolnictwa lub poprawę środowiska ( rolnicy biorą od nas ten osad na pola) I tu zaczyna się mój problem.... ten dział wymaga wypełnienia III ,IV  o składowiskach czego nie mamy bo dotyczy to azbestu i tym podobnych artykułów. natomiast dział III mówi o instalacji myślęże moją instalacją jest oczyszczalnia ścieków, nie jest instalacją komunalną, rodzaj instalacji : inne odwadnianie i higienizacja , typ prcesu przetwarzania odpadów - myślę że chemiczne ( higienizacja wapnem) i mechaniczne ( odwadnianie) . I jeszcze   mam problem z tabelką na samym końcu. mam decyzje która zezwala na prowadzenie działalności w zakresie odzysku ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych w ilości 2700 ton rocznie. I teraz  gdziezto wpisać: Czy Roczna ilość odpadów  dopuszczona do przetwarzania określona w decycjiw tonach na rok ( myśłę ze tu) CZy projektowana moc przerobowa określona w decyzji w tonach na rok bo takiej wartości nie posiadam (może 2 razy to samo?), Może nie powinnam w ogóle wypełniać tego działu??? Proszę rozwiejcie moje wątpilowścii dajcie mi jakieś mądre odpowiedzi. a i jeszce jedno jak jest z tym pełnomocnictwem jest ono potrzebne do zlożenia sprawozdania słyszałam ze podczas kontroli dokumentów to tak. jeżeli tak to jak to się załatwia.  






 nikt nie wie co w tym temacie zrobić???








My mamy małą oczyszczalnię, gdzie wytwarzamy osad 19 08 05, skratki (zastosowanie w rolnictwie), 19 08 01 i inne 19 08 99. W sprawozdaniu wypełniam działy I, VIII (dla osadu) i XI (tu wymieniam wszystkie odpady).




F4odpowiedz

Gość

11 marzec 2022 o 14:10

napisał:


napisał:






Dzień dobry.





Potrzebuję informacji jeżeli w poprzednim roku nie eksportowałem żadnych opakowań czy składam sprawozdanie


Dział II Tabela 3. Informacja o wywiezionych za granicę opakowaniach


Przy zaznaczeniu rodzaju materiału - wszędzie wpisane nie, system nie chce zapisać(wymagane zaznaczenie) Czy w takim przypadku zaznaczyć to co standardowo zaznaczałem i zostawić z masą 0 i złożyć takie sprawozdanie czy nie składać sprawozdania wcale.





Dziękuję za odpowiedź


Pozdrawiam













Ja bym zalecała złożenia sprawozdania zerowego,Urzędy Marszałkowskie patrzą na to w różny sposób, a tak przynajmniej będzie jasność, że nie było wywiezionych opakowań, a nie że przedsiębiorca nie spełnił obowiązku sprawozdawczego.





F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 716

Od: 19.03.2017

11 marzec 2022 o 14:10

napisał:


napisał:






Dzień dobry.





Potrzebuję informacji jeżeli w poprzednim roku nie eksportowałem żadnych opakowań czy składam sprawozdanie


Dział II Tabela 3. Informacja o wywiezionych za granicę opakowaniach


Przy zaznaczeniu rodzaju materiału - wszędzie wpisane nie, system nie chce zapisać(wymagane zaznaczenie) Czy w takim przypadku zaznaczyć to co standardowo zaznaczałem i zostawić z masą 0 i złożyć takie sprawozdanie czy nie składać sprawozdania wcale.





Dziękuję za odpowiedź


Pozdrawiam













Ja bym zalecała złożenia sprawozdania zerowego,Urzędy Marszałkowskie patrzą na to w różny sposób, a tak przynajmniej będzie jasność, że nie było wywiezionych opakowań, a nie że przedsiębiorca nie spełnił obowiązku sprawozdawczego.

W żadnym województwie nie trzeba zerowych składać https://bdo.mos.gov.pl/news/przypomnienie-o-zblizajacym-sie-terminie-skladania-sprawozdan-w-systemie...




F4odpowiedz

wytworcaodpadow

Liczba postów: 1

Od: 30.10.2021

11 marzec 2022 o 14:25

napisał:


napisał:




napisał:









Dzień dobry.







Potrzebuję informacji jeżeli w poprzednim roku nie eksportowałem żadnych opakowań czy składam sprawozdanie



Dział II Tabela 3. Informacja o wywiezionych za granicę opakowaniach



Przy zaznaczeniu rodzaju materiału - wszędzie wpisane nie, system nie chce zapisać(wymagane zaznaczenie) Czy w takim przypadku zaznaczyć to co standardowo zaznaczałem i zostawić z masą 0 i złożyć takie sprawozdanie czy nie składać sprawozdania wcale.







Dziękuję za odpowiedź



Pozdrawiam






















Ja bym zalecała złożenia sprawozdania zerowego,Urzędy Marszałkowskie patrzą na to w różny sposób, a tak przynajmniej będzie jasność, że nie było wywiezionych opakowań, a nie że przedsiębiorca nie spełnił obowiązku sprawozdawczego.



W żadnym województwie nie trzeba zerowych składać https://bdo.mos.gov.pl/news/przypomnienie-o-zblizajacym-sie-terminie-skladania-sprawozdan-w-systemie...







W teorii nie trzeba, praktyka niestety  pokazuje, że nie każdy Urząd Marszałkowski się tego trzyma.

F4odpowiedz

Gość

11 marzec 2022 o 14:26

Jesteśmy wytwórcą odpadów. W związku z tym wypełniam Dział XI sprawozdania, podaję odpady wytworzone w instalacji (ujęte w decyzji) i poza instalacją (bez decyzji). Mam kilka kodów, które mają wartość 0, bo nie zostały wytworzone i tak chcę też wpisać w sprawozdaniu, ale pojawia się błąd, że wartość musi być dodatnia. W zeszłym roku dało się wpisywać wartości 0 przy danych kodach. Czy ktoś ma podobny problem? 

F4odpowiedz

DanielP

11 marzec 2022 o 14:38

Mam jeszcze jedno pytanie.

Sprzedawca internetowy AGD posiadający serwis. posiadający umowy z organizacją odzysku.

Rozumiem, że te zwroty klientów nienadające się do niczego  są traktowane jako odpady a firma jako wytwórca odpadu?(nie zbierającego)-trzeba
prowadzić kartę ewidencji odpadów.(oczywiście jak przekraczają
dopuszczalne limity) ,ale tę zwykłą nie kartę ewidencji zużytego sprzętu
elektrycznego bo to się tyczy zakładów przetwarzania. Czy jest to poprawne działanie?


Co ze sprawozdawczością. Jak powinna wyglądać. Czy ma to być


a)Sprawozdanie o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami z nich powstającymi
czy

b)Sprawozdawczość o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami


Dziękuje za pomoc





F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 716

Od: 19.03.2017

11 marzec 2022 o 14:43

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:












Dzień dobry.









Potrzebuję informacji jeżeli w poprzednim roku nie eksportowałem żadnych opakowań czy składam sprawozdanie




Dział II Tabela 3. Informacja o wywiezionych za granicę opakowaniach




Przy zaznaczeniu rodzaju materiału - wszędzie wpisane nie, system nie chce zapisać(wymagane zaznaczenie) Czy w takim przypadku zaznaczyć to co standardowo zaznaczałem i zostawić z masą 0 i złożyć takie sprawozdanie czy nie składać sprawozdania wcale.









Dziękuję za odpowiedź




Pozdrawiam

































Ja bym zalecała złożenia sprawozdania zerowego,Urzędy Marszałkowskie patrzą na to w różny sposób, a tak przynajmniej będzie jasność, że nie było wywiezionych opakowań, a nie że przedsiębiorca nie spełnił obowiązku sprawozdawczego.






W żadnym województwie nie trzeba zerowych składać https://bdo.mos.gov.pl/news/przypomnienie-o-zblizajacym-sie-terminie-skladania-sprawozdan-w-systemie...











W teorii nie trzeba, praktyka niestety  pokazuje, że nie każdy Urząd Marszałkowski się tego trzyma.



Info sprawdzone-  w żadnym woj. nie nie trzeba zerowego . Na  webinerze również potwierdzili ,że nie trzeba.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 716

Od: 19.03.2017

11 marzec 2022 o 14:44

napisał:

Jesteśmy wytwórcą odpadów. W związku z tym wypełniam Dział XI sprawozdania, podaję odpady wytworzone w instalacji (ujęte w decyzji) i poza instalacją (bez decyzji). Mam kilka kodów, które mają wartość 0, bo nie zostały wytworzone i tak chcę też wpisać w sprawozdaniu, ale pojawia się błąd, że wartość musi być dodatnia. W zeszłym roku dało się wpisywać wartości 0 przy danych kodach. Czy ktoś ma podobny problem? 


Jeżeli czegoś nie wytwarzamy nie wpisujemy wartości zero. Nie robimy zerowych sprawozdań .

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter