Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

12 marzec 2022 o 13:29

cześć,

uzupełniam tabelę 7 dział XIII odnośnie magazynowania odpadów, jestem wytwarzającym i zbierającym (wg nowego przypisu do tej tabeli muszę ją uzupełnić), pytanie mam takie, ska mam wiedzieć czy dany odpad ulegnie procesowi odzysku czy unieszkodliwiania? czy dla większości odpadów dawać unieszkodliwianie a dla typowych surowców odzysk? 

F4odpowiedz

Gość

12 marzec 2022 o 19:43

napisał:

Czy ktoś próbował złożyć sprawozdanie zerowe? zdaje się ze BDO nie przyjmuje 0... jakaś rada?



W sprawozdaniu zerowym wypełniamy tylko dział I i wysyłamy. 👍
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 716

Od: 19.03.2017

12 marzec 2022 o 22:26

napisał:


napisał:


Czy ktoś próbował złożyć sprawozdanie zerowe? zdaje się ze BDO nie przyjmuje 0... jakaś rada?





W sprawozdaniu zerowym wypełniamy tylko dział I i wysyłamy. 👍

Nie wysyłamy zerowych sprawozdań. W żadnym urzędzie tego nie wymagają. 

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 716

Od: 19.03.2017

12 marzec 2022 o 22:27

napisał:

cześć,

uzupełniam tabelę 7 dział XIII odnośnie magazynowania odpadów, jestem wytwarzającym i zbierającym (wg nowego przypisu do tej tabeli muszę ją uzupełnić), pytanie mam takie, ska mam wiedzieć czy dany odpad ulegnie procesowi odzysku czy unieszkodliwiania? czy dla większości odpadów dawać unieszkodliwianie a dla typowych surowców odzysk? 



Ten dział i tabelę wypełniają przetwarzający. Info było na webinerze . 
F4odpowiedz

Gość

14 marzec 2022 o 07:22

napisał:


napisał:


cześć,

uzupełniam tabelę 7 dział XIII odnośnie magazynowania odpadów, jestem wytwarzającym i zbierającym (wg nowego przypisu do tej tabeli muszę ją uzupełnić), pytanie mam takie, ska mam wiedzieć czy dany odpad ulegnie procesowi odzysku czy unieszkodliwiania? czy dla większości odpadów dawać unieszkodliwianie a dla typowych surowców odzysk? 





Ten dział i tabelę wypełniają przetwarzający. Info było na webinerze . 


A jak rozumieć przypis do tej tabeli: "Dotyczy tymczasowego magazynowania odpadów przez prowadzącego zbieranie odpadów lub magazynowanie odpadów przez prowadzącego przetwarzanie odpadów"? 
F4odpowiedz

DanielP

14 marzec 2022 o 08:30

Ponawiam pytanie.

Sprzedawca internetowy AGD posiadający serwis. posiadający umowy z organizacją odzysku.

Rozumiem, że te zwroty klientów nienadające się do niczego
są traktowane jako odpady a firma jako wytwórca odpadu?(nie
zbierającego)-trzeba
prowadzić kartę ewidencji odpadów.(oczywiście jak przekraczają
dopuszczalne limity) ,ale tę zwykłą nie kartę ewidencji zużytego sprzętu
elektrycznego bo to się tyczy zakładów przetwarzania. Czy jest to poprawne działanie?

Co ze sprawozdawczością. Jak powinna wyglądać. Czy ma to być

a)Sprawozdanie o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami z nich powstającymi
czy

b)Sprawozdawczość o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami

Dziękuje za pomoc
F4odpowiedz

Gość

14 marzec 2022 o 09:45

Czy w SPRAWOZDAWCZOŚĆ O WYTWARZANYCH ODPADACH I O GOSPODAROWANIU ODPADAMI w Dział XII - Informacja o zebranych odpadach uwzględniamy odpady z grupy 20 i 15 które wpisywaliśmy w Sprawozdaniu komunalnym . I czy przy wyłącznym zbieraniu odpadów wypełniamy Dział XIII tabela 7 dotycząca stanu magazynowego na koniec roku ?

F4odpowiedz

Gość

14 marzec 2022 o 10:18

Czy ktoś tez ma problem ze stroną jap-bdo.mos.gov.pl?

Zmieniana przeglądarki oraz  usuwane pliki cookie nic nie daje. Strona cały czas się ładuję- jest dostępny tylko panel menu ale dalej nic więcej się nie wyświetla.


F4odpowiedz

Gość

14 marzec 2022 o 11:01

Czy wytwórca odpadów, posiadający pozwolenie na wytwarzanie odpadów, zobowiązany jest do uzupełniania Działu XIII sprawozdania, tabela 5 - jeśli przekazał np. odpady z drewna pracownikom oraz tabela 7- odnośnie stanu magazynowego na koniec roku? Na kilku webinarach padały różne odpowiedzi, jedni twierdzili, że ten dział w całości dotyczy przetwarzającego, inni twierdzili, że trzeba go wypełnić. Jak to w końcu powinno wyglądać?  

F4odpowiedz

Gość

14 marzec 2022 o 11:33

napisał:


napisał:




napisał:



cześć,

uzupełniam tabelę 7 dział XIII odnośnie magazynowania odpadów, jestem wytwarzającym i zbierającym (wg nowego przypisu do tej tabeli muszę ją uzupełnić), pytanie mam takie, ska mam wiedzieć czy dany odpad ulegnie procesowi odzysku czy unieszkodliwiania? czy dla większości odpadów dawać unieszkodliwianie a dla typowych surowców odzysk? 







Ten dział i tabelę wypełniają przetwarzający. Info było na webinerze . 




A jak rozumieć przypis do tej tabeli: "Dotyczy tymczasowego magazynowania odpadów przez prowadzącego zbieranie odpadów lub magazynowanie odpadów przez prowadzącego przetwarzanie odpadów"? 

Polecam dopytać w swoim urzędzie . Jasno powiedziano ,że dotyczy przetwarzających.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter