Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

agnieszka

Liczba postów: 716

Od: 19.03.2017

14 marzec 2022 o 11:43

napisał:

Czy wytwórca odpadów, posiadający pozwolenie na wytwarzanie odpadów, zobowiązany jest do uzupełniania Działu XIII sprawozdania, tabela 5 - jeśli przekazał np. odpady z drewna pracownikom oraz tabela 7- odnośnie stanu magazynowego na koniec roku? Na kilku webinarach padały różne odpowiedzi, jedni twierdzili, że ten dział w całości dotyczy przetwarzającego, inni twierdzili, że trzeba go wypełnić. Jak to w końcu powinno wyglądać?  



Jeżeli przekazaliśmy os.fiz.- wypełniamy. Co do tab7. na webinarze powiedziano ,że tylko przetwarzający. Dzwoniąc do UM we Wrocławiu również potwierdzono ,że tylko przetwarzający.
F4odpowiedz

Gość

14 marzec 2022 o 11:52

napisał:


napisał:


Czy wytwórca odpadów, posiadający pozwolenie na wytwarzanie odpadów, zobowiązany jest do uzupełniania Działu XIII sprawozdania, tabela 5 - jeśli przekazał np. odpady z drewna pracownikom oraz tabela 7- odnośnie stanu magazynowego na koniec roku? Na kilku webinarach padały różne odpowiedzi, jedni twierdzili, że ten dział w całości dotyczy przetwarzającego, inni twierdzili, że trzeba go wypełnić. Jak to w końcu powinno wyglądać?  





Jeżeli przekazaliśmy os.fiz.- wypełniamy. Co do tab7. na webinarze powiedziano ,że tylko przetwarzający. Dzwoniąc do UM we Wrocławiu również potwierdzono ,że tylko przetwarzający.


 ja też dzisiaj dzwoniłam do UM we Wrocławiu i dostałam info, że jako zbierający mam uzupełnić tę tabelę....

Na szkoleniu z Odpady-Help też była informacja, że wypełnia zbierający lub przetwarzający. 

F4odpowiedz

Gość

14 marzec 2022 o 11:59

Czy ktoś może powiedzieć jak wypełniał sprawozdanie odnośnie stacji demontażu pojazdów?

F4odpowiedz

Gość

14 marzec 2022 o 13:56

Czy kod 16 01 03  R13-przekazano do odzysku można zakwalifikować jako recykling i wziąć do obliczeń?

F4odpowiedz

Gość

14 marzec 2022 o 14:27

napisał:

Czy kod 16 01 03  R13-przekazano do odzysku można zakwalifikować jako recykling i wziąć do obliczeń?



Nie można. R13 to jest zbieranie
F4odpowiedz

Bałagan

14 marzec 2022 o 16:12

Jesteśmy wytwórcą odpadów, konkretnie kod 170405 żelazo i stal. Produkujemy elementy stalowe z zakupionej stali. Kawałki stali zostają. Przykładowo w ciągu roku mamy 300kg takiego złomu, 200 kg odsprzedaliśmy złomiarzowi na fa a 100kg sobie leży (może się przyda i kiedyś coś sie z tego pospawa)


Jak mam to ująć w sprawozdaniu? 200kg wpisuje w dział XI - informacja o wytworzonych odpadach? Czy całe 300kg?

A może 200kg w dziale XI a 100kg w dziale XIII pkt 7 informacja o magazynie? Do unieszkodliwienia? Czy do odzysku?

 Co w następnym roku, jesli jednak ten magazynowy złom sprzedałam a nie wykorzystałam? Te 100kg + wytworzone w danym roku ujmuję w dziale XI?


..........

F4odpowiedz

Gość

14 marzec 2022 o 18:05

Skoro "może się przyda" to nie chcesz sie tego pozbyć = nie jest to odpadem. ja bym wpisała wytworzone 200 kg, stanu magazynu nie trzeba wpisywac - ta tabela dotyczy zbierających i przetwarzających odpady. Jeśli nie wykorzytasz w przyszłym roku tych 100 kg to wpiszesz je w nastepnym sprawozdaniu jako wytworzone. 

napisał:



Jesteśmy wytwórcą odpadów, konkretnie kod 170405 żelazo i stal. Produkujemy elementy stalowe z zakupionej stali. Kawałki stali zostają. Przykładowo w ciągu roku mamy 300kg takiego złomu, 200 kg odsprzedaliśmy złomiarzowi na fa a 100kg sobie leży (może się przyda i kiedyś coś sie z tego pospawa)






Jak mam to ująć w sprawozdaniu? 200kg wpisuje w dział XI - informacja o wytworzonych odpadach? Czy całe 300kg?




A może 200kg w dziale XI a 100kg w dziale XIII pkt 7 informacja o magazynie? Do unieszkodliwienia? Czy do odzysku?




 Co w następnym roku, jesli jednak ten magazynowy złom sprzedałam a nie wykorzystałam? Te 100kg + wytworzone w danym roku ujmuję w dziale XI?






..........







F4odpowiedz

Gość

14 marzec 2022 o 18:14

napisał:


napisał:




napisał:



cześć,

uzupełniam tabelę 7 dział XIII odnośnie magazynowania odpadów, jestem wytwarzającym i zbierającym (wg nowego przypisu do tej tabeli muszę ją uzupełnić), pytanie mam takie, ska mam wiedzieć czy dany odpad ulegnie procesowi odzysku czy unieszkodliwiania? czy dla większości odpadów dawać unieszkodliwianie a dla typowych surowców odzysk? 







Ten dział i tabelę wypełniają przetwarzający. Info było na webinerze . 




A jak rozumieć przypis do tej tabeli: "Dotyczy tymczasowego magazynowania odpadów przez prowadzącego zbieranie odpadów lub magazynowanie odpadów przez prowadzącego przetwarzanie odpadów"? 

Nie pierwszy  przypis wprowadzający w błąd.

F4odpowiedz

Gość

14 marzec 2022 o 18:16

napisał:

Czy w SPRAWOZDAWCZOŚĆ O WYTWARZANYCH ODPADACH I O GOSPODAROWANIU ODPADAMI w Dział XII - Informacja o zebranych odpadach uwzględniamy odpady z grupy 20 i 15 które wpisywaliśmy w Sprawozdaniu komunalnym . I czy przy wyłącznym zbieraniu odpadów wypełniamy Dział XIII tabela 7 dotycząca stanu magazynowego na koniec roku ?


W dziale XII  sprawozdania wszystkie zbierane. Dział XIII  nie dotyczy  zbierania.

F4odpowiedz

Gość

14 marzec 2022 o 18:24

napisał:

Czy wytwórca odpadów, posiadający pozwolenie na wytwarzanie odpadów, zobowiązany jest do uzupełniania Działu XIII sprawozdania, tabela 5 - jeśli przekazał np. odpady z drewna pracownikom oraz tabela 7- odnośnie stanu magazynowego na koniec roku? Na kilku webinarach padały różne odpowiedzi, jedni twierdzili, że ten dział w całości dotyczy przetwarzającego, inni twierdzili, że trzeba go wypełnić. Jak to w końcu powinno wyglądać?  


Tab. 5 tak- jeśli przekazano os. fizycznym,  Tab. 7 nie - wypełnia tylko  przetwarzający 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter