Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

09 marzec 2022 o 13:35

napisał:


napisał:




napisał:






Próbował ktoś uzupełniać w SPRAWOZDANIU O WYTWARZANYCH ODPADACH I GOSPODAROWANIU ODPADAMI - dział IV tabela 1 - współrzędne geograficzne składowiska ? Co bym nie wpisał to wyskakuje komunikat nieprawidłowy format.






















Tak jak w podpowiedzi do współrzędnych, tylko z przecinkiem a nie kropką :)



Niby ok, nie zaznacza mi już tych checkboxów ale teraz wyskakują mi takie komunikaty na czerwono:



- Podany identyfikator raportu nie istnieje lub nie należy do sprawozdania wytwórczego


- Nie można modyfikować raportu









Takie coś się pojawia jak masz otwarte np. poprzednie sprawozdanie w innej karcie lub oknie. Jeśli kopiujesz część danych z poprzedniego sprawozdania, to otwórz je sobie w innej przeglądarce.

F4odpowiedz

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

09 marzec 2022 o 13:39

napisał:

Czy podczas obliczania poziomu składowania (D5) = Ms/Mw x 100 %, bierzemy odpady komunlane (WSZYSTKIE Z GR 15 I Z GR 20?). Bez odpadów z gr 17.



Nie ma jeszcze rozporządzenia w tej sprawie, ale na stronie BDO jest aktualność na ten temat:

Ale nie piszą jakie kody brać pod uwagę. Moim zdaniem te same co do poziomów recyklingu.

F4odpowiedz

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

09 marzec 2022 o 13:42

napisał:


napisał:




napisał:



Witam. Czy jest jakaś możliwośc wygenerowania wszystkich  kart przekazania odpadów wraz z widoczna ilością (wagą) aby np. nie trzeba było każdej karty podglądać (system bardzo wolno otwiera KPO).Mam ich około 400 i jest to męczące, myli mi sie którą otwierałam a, której nie....Czy w ogóle system sam  nie powinien łączyć danych i zaciagać ich do sprawozdania...?Jak przychodzi mi zliczyć wszystkie ilości z KPO do sprawozdania to dostaję szału.....







Wystarczy prowadzić ewidencję i nie trzeba osobno otwierać kart.


Czyli każdą kartę która pojawi sie w systemie "przepisać "ponownie do zakładki :karty ewidencji"??Czy mozna to jakoś z automatu przekopiowywać?



Jeśli nie podlegasz pod ewidencję uproszczoną, to karty ewidencji odpadów musisz uzupełniać. Tylko KPO mogą mieć podmioty, które wytwarzają stosunkowo niewielkie ilości odpadów - do 5 Mg innych niż niebezpieczne.

F4odpowiedz

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

09 marzec 2022 o 13:44

napisał:

Których odpadów dotyczy dział III ? Wszystkich odpadów przyjętych do instalcji? Czy tylko tych włożonych do instalacji ( w gardło maszyny)? Czym jest to zagospodarowanie odpadów? Gdzie o tym doczytać ? 



Dział III dotyczy odpadów przetworzonych w instalacjach oraz tych, które w wyniku przetwarzania odpadów zostały wytworzone. Zagospodarowanie odpadów, to Twój proces zgodnie z decyzją, ewentualnie tego komu przekazałeś wytworzone odpady.
F4odpowiedz

Gość

09 marzec 2022 o 13:46

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:




Witam. Czy jest jakaś możliwośc wygenerowania wszystkich  kart przekazania odpadów wraz z widoczna ilością (wagą) aby np. nie trzeba było każdej karty podglądać (system bardzo wolno otwiera KPO).Mam ich około 400 i jest to męczące, myli mi sie którą otwierałam a, której nie....Czy w ogóle system sam  nie powinien łączyć danych i zaciagać ich do sprawozdania...?Jak przychodzi mi zliczyć wszystkie ilości z KPO do sprawozdania to dostaję szału.....









Wystarczy prowadzić ewidencję i nie trzeba osobno otwierać kart.



Czyli każdą kartę która pojawi sie w systemie "przepisać "ponownie do zakładki :karty ewidencji"??Czy mozna to jakoś z automatu przekopiowywać?






Jeśli nie podlegasz pod ewidencję uproszczoną, to karty ewidencji odpadów musisz uzupełniać. Tylko KPO mogą mieć podmioty, które wytwarzają stosunkowo niewielkie ilości odpadów - do 5 Mg innych niż niebezpieczne.




Skoro masz 400KPO to raczej nie podlegasz w ewidencję uproszczoną czyli tak, musisz zaciągnąć każdą kartę. Nic nie robi się automatycznie.
F4odpowiedz

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

09 marzec 2022 o 13:46

napisał:

Czy frakcja podsitowa kodu 19 12 12 z którego wytworzono 19 05 99 stabilizat i poddano procesowi D5- unieszkodliwianie poprzez składowanie bierzemy do obliczeń odpadów BIO ?



Nie, stabilizatu nie ma we wzorze na poziom ograniczenia składowania BIO. Jeśli podsito by szło do składowania to tak.
F4odpowiedz

alaalicja

Liczba postów: 13

Od: 23.02.2022

09 marzec 2022 o 13:54

Może ktoś umiałby mi udzielić odpowiedzi na jedno pytanie.

Przedsiębiorca sprzedaje za granicę produkt w opakowaniach (wewnątrzwspólnotowa dostawa) - na paletach używanych i ostretchowanych (+dodatkowo sprzedaje nowe palety również za granicę, ale na terenie Unii Europejskiej).

Składam sprawozdanie do systemu BDO o produktach, odpadach i o gospodarowaniu odpadami.
W
dziale II Tabeli 3 (Informacje o wywiezionych za granicę opakowaniach)
wprowadziłam informacje na temat mas tworzyw sztucznych, natomiast mam
problem z drewnem, czy powinnam podać masy zarówno tych palet, które
wprowadzam po raz pierwszy do obrotu (palety nowe) jak i palet
używanych, które już zostały kiedyś wprowadzone do obrotu, czy podaję
tylko masę tych nowych palet?
F4odpowiedz

Gość

09 marzec 2022 o 13:54

napisał:


napisał:


Czy podczas obliczania poziomu składowania (D5) = Ms/Mw x 100 %, bierzemy odpady komunlane (WSZYSTKIE Z GR 15 I Z GR 20?). Bez odpadów z gr 17.





Nie ma jeszcze rozporządzenia w tej sprawie, ale na stronie BDO jest aktualność na ten temat:





Ale nie piszą jakie kody brać pod uwagę. Moim zdaniem te same co do poziomów recyklingu.





Dokładnie i znowu jakieś niedomówienia i każdy zrobi po swojemu i trzeba bedzie korygować.

F4odpowiedz

Gość

09 marzec 2022 o 14:05

napisał:


napisał:


Których odpadów dotyczy dział III ? Wszystkich odpadów przyjętych do instalcji? Czy tylko tych włożonych do instalacji ( w gardło maszyny)? Czym jest to zagospodarowanie odpadów? Gdzie o tym doczytać ? 





Dział III dotyczy odpadów przetworzonych w instalacjach oraz tych, które w wyniku przetwarzania odpadów zostały wytworzone. Zagospodarowanie odpadów, to Twój proces zgodnie z decyzją, ewentualnie tego komu przekazałeś wytworzone odpady.



Proces nie kończy się przecież na jednym R czy D. Zaczyna się na przykład od R13 i trwa do R 5 czy tam R1. Ale wtedy w to gospodarowanie odpadami wchodziłoby także magazynowanie odpadów przed włożeniem ich do gardła instalacji. Więc chyba nie do końca chodzi w tym Dziale III tylko o odpady wytworzone w wyniku przetworzenia. A w ogóle skąd wiadomo że zagospodarowanie (gospodarowanie odpadami ) to procesy R lub D ? Skoro definicja gospodarowania odpadami zalicza też transport i zbieranie odpadów do gospodarowania odpadami.  Gdzie o tym czytacie?

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 716

Od: 19.03.2017

09 marzec 2022 o 14:14

napisał:

Których odpadów dotyczy dział III ? Wszystkich odpadów przyjętych do instalcji? Czy tylko tych włożonych do instalacji ( w gardło maszyny)? Czym jest to zagospodarowanie odpadów? Gdzie o tym doczytać ?


Odpady przetworzone. Nie przyjęte na inst tylko już przetworzone. Nazwa instalacji, co było przetworzone ewentualnie co powstało z przetwarzania.



F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter