Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

10 marzec 2022 o 14:10

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:








napisał:




Z tego co wiem to przez login i hasło może logować się tylko użytkownik podrzędny, ale wiele funkcji może obsługiwać użytkownik podrzędny, więc może warto utworzyć sobie login i hasło i tym sposobem - chociaż częściowo omijać logowanie przez bank.





Witam,
Jak rozwiązujecie sprawe logowania się do BDO ponieważ główny użytkownik powinien zalogować sie pzez profil zaufany (w moim przypadku potwierdzenie tożsamości odbywa się za pomocą kodu autoryzacyjnego SMS). Niestety za te sms są pobierane opłaty. Czasami nawet loguje się w jednym dniu kilka razy. Jak rozwiązaliście ta sprawę?












(dopowiem, że pani w banku twierdziła że nie ma innej opcji i że bede płacic nawet jeśli przejde na blik).


























Nie chce płacić za to.. wiem że to są grosze ale jednak od 2 miesięcy loguję sie kilka razy podczas jednego dnia w pracy i sie "uskłada" tej opłaty.











Może ma ktoś jaki pomysł jak to rozwiązać?









































,



















rozumiem, że chodzi o potwierdzenie profilu zaufanego przez bank ? Jeśli tak, można się logować do profilu zaufanego przez login i hasło zamiast przez bank



Główny użytkownik może się logować przez login hasło?












Logowanie do profilu zaufanego odbywa się albo przez login i hasło albo przez uwierzytelnienie przez bank. Jeżeli profil zaufany był zakładany z poziomu konta bankowego i nie ma danych logowania można je uzyskać poprzez infolinię profilu zaufanego.
F4odpowiedz

Gość

10 marzec 2022 o 16:36

W sprawozdaniu w tabeli XI dla wytwarzających odpady, dane z keo należy wybrać wytworzone czy przekazane ? 

F4odpowiedz

Gość

10 marzec 2022 o 17:19

napisał:

W sprawozdaniu w tabeli XI dla wytwarzających odpady, dane z keo należy wybrać wytworzone czy przekazane ? 



Dział XI to tylko to co jest wpisane jako wytworzone na ewidencji.
F4odpowiedz

Gość

10 marzec 2022 o 20:30

napisał:


Witam ! Robię sprawozdanie dotyczące oczyszczalni ścieków  za 2021 rok. Produkujemy skratki, piach z sitopiaskownika oraz osad ściekowy który jest higieniozowany oraz odwadniany jest on również zużywany na cele rolnicze ( pkr 3 z BDO). Wypełniłam kolejne działy : I odnośnie identyfikacji podmiotu , VII dot informacji o komunalnych osadach ściekowych, XI o wytworzynych odpadach w instalacji (skratki itd. i poza nią ( żelazo i stal), dział XIII tab 3 inf odpadach poddanym innym niż recykling procesom odzysku w instalacji - myślę że dotyczy to właśnie tego osadu ściekowego i procesu odzysku R- 10 obróbka na powiechni ziemi przynosząca korzyści dla rolnictwa lub poprawę środowiska ( rolnicy biorą od nas ten osad na pola) I tu zaczyna się mój problem.... ten dział wymaga wypełnienia III ,IV  o składowiskach czego nie mamy bo dotyczy to azbestu i tym podobnych artykułów. natomiast dział III mówi o instalacji myślęże moją instalacją jest oczyszczalnia ścieków, nie jest instalacją komunalną, rodzaj instalacji : inne odwadnianie i higienizacja , typ prcesu przetwarzania odpadów - myślę że chemiczne ( higienizacja wapnem) i mechaniczne ( odwadnianie) . I jeszcze   mam problem z tabelką na samym końcu. mam decyzje która zezwala na prowadzenie działalności w zakresie odzysku ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych w ilości 2700 ton rocznie. I teraz  gdziezto wpisać: Czy Roczna ilość odpadów  dopuszczona do przetwarzania określona w decycjiw tonach na rok ( myśłę ze tu) CZy projektowana moc przerobowa określona w decyzji w tonach na rok bo takiej wartości nie posiadam (może 2 razy to samo?), Może nie powinnam w ogóle wypełniać tego działu??? Proszę rozwiejcie moje wątpilowścii dajcie mi jakieś mądre odpowiedzi. a i jeszce jedno jak jest z tym pełnomocnictwem jest ono potrzebne do zlożenia sprawozdania słyszałam ze podczas kontroli dokumentów to tak. jeżeli tak to jak to się załatwia.  




 nikt nie wie co w tym temacie zrobić???





F4odpowiedz

Gość

11 marzec 2022 o 07:28

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:








napisał:










napisał:





Z tego co wiem to przez login i hasło może logować się tylko użytkownik podrzędny, ale wiele funkcji może obsługiwać użytkownik podrzędny, więc może warto utworzyć sobie login i hasło i tym sposobem - chociaż częściowo omijać logowanie przez bank.






Witam,
Jak rozwiązujecie sprawe logowania się do BDO ponieważ główny użytkownik powinien zalogować sie pzez profil zaufany (w moim przypadku potwierdzenie tożsamości odbywa się za pomocą kodu autoryzacyjnego SMS). Niestety za te sms są pobierane opłaty. Czasami nawet loguje się w jednym dniu kilka razy. Jak rozwiązaliście ta sprawę?














(dopowiem, że pani w banku twierdziła że nie ma innej opcji i że bede płacic nawet jeśli przejde na blik).


































Nie chce płacić za to.. wiem że to są grosze ale jednak od 2 miesięcy loguję sie kilka razy podczas jednego dnia w pracy i sie "uskłada" tej opłaty.













Może ma ktoś jaki pomysł jak to rozwiązać?























































,


























rozumiem, że chodzi o potwierdzenie profilu zaufanego przez bank ? Jeśli tak, można się logować do profilu zaufanego przez login i hasło zamiast przez bank




Główny użytkownik może się logować przez login hasło?





















Logowanie do profilu zaufanego odbywa się albo przez login i hasło albo przez uwierzytelnienie przez bank. Jeżeli profil zaufany był zakładany z poziomu konta bankowego i nie ma danych logowania można je uzyskać poprzez infolinię profilu zaufanego.


loguje sie przez login i hasło ale woła uwierzytelnienie przez kod który przychodzi SMS.
F4odpowiedz

Gość

11 marzec 2022 o 07:32

Podpowie ktoś czy KPO lub KEO można podpiąć pod jakiś numer sprawy z JRWA czy nie nadaje się nr? Wiem, że teraz wszystko odbywa się elektronicznie ale z racji że dostęp ma tylko jedna osoba do tego systemu chcemy miec również wersję papierową do której wszyscy będą mieli dostęp.




F4odpowiedz

Gość

11 marzec 2022 o 09:00

napisał:

Podpowie ktoś czy KPO lub KEO można podpiąć pod jakiś numer sprawy z JRWA czy nie nadaje się nr? Wiem, że teraz wszystko odbywa się elektronicznie ale z racji że dostęp ma tylko jedna osoba do tego systemu chcemy miec również wersję papierową do której wszyscy będą mieli dostęp.






Nadajcie dostępy użytkownikom podrzędnym 
F4odpowiedz

Gość

11 marzec 2022 o 10:30

napisał:



Może ktoś umiałby mi udzielić odpowiedzi na jedno pytanie.




Przedsiębiorca sprzedaje za granicę produkt w opakowaniach (wewnątrzwspólnotowa dostawa) - na paletach używanych i ostretchowanych (+dodatkowo sprzedaje nowe palety również za granicę, ale na terenie Unii Europejskiej).



Składam sprawozdanie do systemu BDO o produktach, odpadach i o gospodarowaniu odpadami.
W

dziale II Tabeli 3 (Informacje o wywiezionych za granicę opakowaniach)

wprowadziłam informacje na temat mas tworzyw sztucznych, natomiast mam

problem z drewnem, czy powinnam podać masy zarówno tych palet, które

wprowadzam po raz pierwszy do obrotu (palety nowe) jak i palet

używanych, które już zostały kiedyś wprowadzone do obrotu, czy podaję

tylko masę tych nowych palet?



Witam Panią, proszę o podpowiedź ponieważ dopiero wdrażam się w BDO:) czy do sprawozdania o wywiezionych opakowaniach za granicę podajemy także opakowania wywiezionego towaru czy tylko zakupione opakowania w Polsce i wysłane za granicę? Bardzo proszę o  informację. Pozdrawiam
F4odpowiedz

Gość

11 marzec 2022 o 11:29

napisał:


napisał:






Może ktoś umiałby mi udzielić odpowiedzi na jedno pytanie.









Przedsiębiorca sprzedaje za granicę produkt w opakowaniach (wewnątrzwspólnotowa dostawa) - na paletach używanych i ostretchowanych (+dodatkowo sprzedaje nowe palety również za granicę, ale na terenie Unii Europejskiej).







Składam sprawozdanie do systemu BDO o produktach, odpadach i o gospodarowaniu odpadami.
W


dziale II Tabeli 3 (Informacje o wywiezionych za granicę opakowaniach)


wprowadziłam informacje na temat mas tworzyw sztucznych, natomiast mam


problem z drewnem, czy powinnam podać masy zarówno tych palet, które


wprowadzam po raz pierwszy do obrotu (palety nowe) jak i palet


używanych, które już zostały kiedyś wprowadzone do obrotu, czy podaję


tylko masę tych nowych palet?







Witam Panią, proszę o podpowiedź ponieważ dopiero wdrażam się w BDO:) czy do sprawozdania o wywiezionych opakowaniach za granicę podajemy także opakowania wywiezionego towaru czy tylko zakupione opakowania w Polsce i wysłane za granicę? Bardzo proszę o  informację. Pozdrawiam

Nie jestem pewna czy dobrze rozumiem pytanie. Wykazać należy opakowania, w których wysyłamy wyprodukowane przez nas produkty (np. folie strech + palety ) oraz opakowania, których jesteśmy wytwórcą i które wywozimy za granicę (np. produkujemy palety drewniane i wykazujemy ilość jaką wywieźliśmy za granicę). Podsumowując w tym miejscu informację wprowadza każdy kto wywozi puste opakowania lub opakowania z produktem poza terytorium naszego kraju.



F4odpowiedz

Gość

11 marzec 2022 o 11:30

otrzymaliśmy z RIPOK informację, że odpad 20 02 01 został w całości poddany procesowi R3, czy to oznacza, że spełniają któryś z tych warunków?


  1. musi z nich powstać produkt, który można wprowadzić na rynek,
    spełniając przepisy szczegółowe: mogą być wprowadzane do obrotu jako
    nawóz lub środek poprawiający właściwości gleby na podstawie pozwolenia
    ministra właściwego do spraw rolnictwa[2] lub gdy stanowi produkt nawozowy[3], lub

  2. jeżeli powstanie z nich odpad, to też można zaliczyć do odpadów
    poddanych recyklingowi pod warunkiem, że to co powstało w wyniku
    kompostowania lub fermentacji  będzie wykorzystywane na powierzchni
    ziemi i to wykorzystanie przynosi korzyści rolnictwu lub prowadzi do
    poprawy stanu środowiska[4] .


F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter