Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

09 marzec 2022 o 14:29

napisał:


napisał:


Czy podczas obliczania poziomu składowania (D5) = Ms/Mw x 100 %, bierzemy odpady komunlane (WSZYSTKIE Z GR 15 I Z GR 20?). Bez odpadów z gr 17.





Nie ma jeszcze rozporządzenia w tej sprawie, ale na stronie BDO jest aktualność na ten temat:





Ale nie piszą jakie kody brać pod uwagę. Moim zdaniem te same co do poziomów recyklingu.






Jeśli chodzi o Mw to łącznie z odpadami budowlanymi.
F4odpowiedz

Gość

09 marzec 2022 o 14:48

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:




Witam. Czy jest jakaś możliwośc wygenerowania wszystkich  kart przekazania odpadów wraz z widoczna ilością (wagą) aby np. nie trzeba było każdej karty podglądać (system bardzo wolno otwiera KPO).Mam ich około 400 i jest to męczące, myli mi sie którą otwierałam a, której nie....Czy w ogóle system sam  nie powinien łączyć danych i zaciagać ich do sprawozdania...?Jak przychodzi mi zliczyć wszystkie ilości z KPO do sprawozdania to dostaję szału.....









Wystarczy prowadzić ewidencję i nie trzeba osobno otwierać kart.



Czyli każdą kartę która pojawi sie w systemie "przepisać "ponownie do zakładki :karty ewidencji"??Czy mozna to jakoś z automatu przekopiowywać?






Jeżeli prowadzi się ewidencję czy KEO ,to zaciąga się każdą KPO z osobna(każdy kod osobno) .Wtedy wchodząc na ewidencję widzimy zsumowane wagi jako przyjęcie/przetworzenie/przekazanie.



Dziękuję, czyli BDO jest do bani, to każda karta zatwierdzona przez obie strony powinna być widoczna w systemie , czyli np. dla kazdej budowy powinnam miec podglad na  kody i sumy wytworzonych odpadów,skoro już te dane są w systemie...Podwójna robota
F4odpowiedz

Gość

09 marzec 2022 o 15:35

napisał:


napisał:


Których odpadów dotyczy dział III ? Wszystkich odpadów przyjętych do instalcji? Czy tylko tych włożonych do instalacji ( w gardło maszyny)? Czym jest to zagospodarowanie odpadów? Gdzie o tym doczytać ?




Odpady przetworzone. Nie przyjęte na inst tylko już przetworzone. Nazwa instalacji, co było przetworzone ewentualnie co powstało z przetwarzania.










Podany link dotyczy wdrożenia ustawy z 2012 roku. Bez jej kolejnych zmian innymi ustawami. Pytam czym aktualnie jest gospodarka odpadami w instalacji lub  urządzeniu? Skoro zarówno zbierający odpady lub przetwarzający odpady to gospodarujący odpadami (art. 3 pkt. 2 uo). To raczej nie chodzi o samo wytwarzanie odpadów w urządzeniu, instalacji. Z nieba się nie biorą i w niebo nie lecą z maszyny. Mam liczyć odpady wewnątrz maszyny czy także te magazynowane przed maszyna i za maszyna jak w tym poradniku?
F4odpowiedz

Gość

09 marzec 2022 o 22:17

Witam ! Robię sprawozdanie dotyczące oczyszczalni ścieków  za 2021 rok. Produkujemy skratki, piach z sitopiaskownika oraz osad ściekowy który jest higieniozowany oraz odwadniany jest on również zużywany na cele rolnicze ( pkr 3 z BDO). Wypełniłam kolejne działy : I odnośnie identyfikacji podmiotu , VII dot informacji o komunalnych osadach ściekowych, XI o wytworzynych odpadach w instalacji (skratki itd. i poza nią ( żelazo i stal), dział XIII tab 3 inf odpadach poddanym innym niż recykling procesom odzysku w instalacji - myślę że dotyczy to właśnie tego osadu ściekowego i procesu odzysku R- 10 obróbka na powiechni ziemi przynosząca korzyści dla rolnictwa lub poprawę środowiska ( rolnicy biorą od nas ten osad na pola) I tu zaczyna się mój problem.... ten dział wymaga wypełnienia III ,IV  o składowiskach czego nie mamy bo dotyczy to azbestu i tym podobnych artykułów. natomiast dział III mówi o instalacji myślęże moją instalacją jest oczyszczalnia ścieków, nie jest instalacją komunalną, rodzaj instalacji : inne odwadnianie i higienizacja , typ prcesu przetwarzania odpadów - myślę że chemiczne ( higienizacja wapnem) i mechaniczne ( odwadnianie) . I jeszcze   mam problem z tabelką na samym końcu. mam decyzje która zezwala na prowadzenie działalności w zakresie odzysku ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych w ilości 2700 ton rocznie. I teraz  gdziezto wpisać: Czy Roczna ilość odpadów  dopuszczona do przetwarzania określona w decycjiw tonach na rok ( myśłę ze tu) CZy projektowana moc przerobowa określona w decyzji w tonach na rok bo takiej wartości nie posiadam (może 2 razy to samo?), Może nie powinnam w ogóle wypełniać tego działu??? Proszę rozwiejcie moje wątpilowścii dajcie mi jakieś mądre odpowiedzi. a i jeszce jedno jak jest z tym pełnomocnictwem jest ono potrzebne do zlożenia sprawozdania słyszałam ze podczas kontroli dokumentów to tak. jeżeli tak to jak to się załatwia.  

F4odpowiedz

Gość

10 marzec 2022 o 01:30

napisał:


napisał:




napisał:



Których odpadów dotyczy dział III ? Wszystkich odpadów przyjętych do instalcji? Czy tylko tych włożonych do instalacji ( w gardło maszyny)? Czym jest to zagospodarowanie odpadów? Gdzie o tym doczytać ?






Odpady przetworzone. Nie przyjęte na inst tylko już przetworzone. Nazwa instalacji, co było przetworzone ewentualnie co powstało z przetwarzania.



















Podany link dotyczy wdrożenia ustawy z 2012 roku. Bez jej kolejnych zmian innymi ustawami. Pytam czym aktualnie jest gospodarka odpadami w instalacji lub  urządzeniu? Skoro zarówno zbierający odpady lub przetwarzający odpady to gospodarujący odpadami (art. 3 pkt. 2 uo). To raczej nie chodzi o samo wytwarzanie odpadów w urządzeniu, instalacji. Z nieba się nie biorą i w niebo nie lecą z maszyny. Mam liczyć odpady wewnątrz maszyny czy także te magazynowane przed maszyna i za maszyna jak w tym poradniku?


Szesc godzin czytania przepisów, instrukcji BDO ...  i dalej nie wiem czym jest to "gospodarowanie odpadami w instalacji lub urządzeniu". Na pewno nie jest wytwarzaniem odpadów. To ma swoją definicję.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 716

Od: 19.03.2017

10 marzec 2022 o 07:59

napisał:


napisał:




napisał:



Których odpadów dotyczy dział III ? Wszystkich odpadów przyjętych do instalcji? Czy tylko tych włożonych do instalacji ( w gardło maszyny)? Czym jest to zagospodarowanie odpadów? Gdzie o tym doczytać ?






Odpady przetworzone. Nie przyjęte na inst tylko już przetworzone. Nazwa instalacji, co było przetworzone ewentualnie co powstało z przetwarzania.



















Podany link dotyczy wdrożenia ustawy z 2012 roku. Bez jej kolejnych zmian innymi ustawami. Pytam czym aktualnie jest gospodarka odpadami w instalacji lub  urządzeniu? Skoro zarówno zbierający odpady lub przetwarzający odpady to gospodarujący odpadami (art. 3 pkt. 2 uo). To raczej nie chodzi o samo wytwarzanie odpadów w urządzeniu, instalacji. Z nieba się nie biorą i w niebo nie lecą z maszyny. Mam liczyć odpady wewnątrz maszyny czy także te magazynowane przed maszyna i za maszyna jak w tym poradniku?


Proszę nie szukać logiki w czymś czego urzędnicy sami nie rozumieją- a co dopiero szary zwykły człowieczek,który musi się borykać z tym. Dział 3 dotyczy przetwarzania odpadów w instalacji i co z nich powstaje ,a że pytanie brzmi -"Gospodarka odpadami w instalacji lub urządzeniu" ,to można by było się nad tym zastanowić. Ale nie zmienia to faktu ,że odpad ,który sobie leży przed maszyną ,to nie jest odpad przetworzony. Odpad musi być w instalacji (jeżeli dotyczy przetwarzania w inst.) A potem jeżeli coś z tego procesu "wyszło" ,to jest odpad wytworzony z przetworzenia.
F4odpowiedz

Gość

10 marzec 2022 o 08:42

Dlaczego w dziale "Odzysk poza instalacjami lub urządzeniami" bdo generuje mi daną ilość odpadów automatycznie skoro nic tam nie wpisywałam?

F4odpowiedz

Gość

10 marzec 2022 o 08:46

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:




Których odpadów dotyczy dział III ? Wszystkich odpadów przyjętych do instalcji? Czy tylko tych włożonych do instalacji ( w gardło maszyny)? Czym jest to zagospodarowanie odpadów? Gdzie o tym doczytać ?








Odpady przetworzone. Nie przyjęte na inst tylko już przetworzone. Nazwa instalacji, co było przetworzone ewentualnie co powstało z przetwarzania.






























Podany link dotyczy wdrożenia ustawy z 2012 roku. Bez jej kolejnych zmian innymi ustawami. Pytam czym aktualnie jest gospodarka odpadami w instalacji lub  urządzeniu? Skoro zarówno zbierający odpady lub przetwarzający odpady to gospodarujący odpadami (art. 3 pkt. 2 uo). To raczej nie chodzi o samo wytwarzanie odpadów w urządzeniu, instalacji. Z nieba się nie biorą i w niebo nie lecą z maszyny. Mam liczyć odpady wewnątrz maszyny czy także te magazynowane przed maszyna i za maszyna jak w tym poradniku?





Szesc godzin czytania przepisów, instrukcji BDO ...  i dalej nie wiem czym jest to "gospodarowanie odpadami w instalacji lub urządzeniu". Na pewno nie jest wytwarzaniem odpadów. To ma swoją definicję.



Poprostu  - w dziale III podajesz ilość i kody odpadów które przetworzyłeś - ile maszyna przemieliła. To że coś przyjąłeś z celem przetworzenia ale leży na placu dalej i czeka to się nie liczy. Czyli np. wsadziłeś 10kg palety do instalacji a jak wiadomo paleta ma gwoździe to w instalacji przetworzyłeś 9kg palety i powstało 1 kg złomu.

F4odpowiedz

Gość

10 marzec 2022 o 09:42

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:



Z tego co wiem to przez login i hasło może logować się tylko użytkownik podrzędny, ale wiele funkcji może obsługiwać użytkownik podrzędny, więc może warto utworzyć sobie login i hasło i tym sposobem - chociaż częściowo omijać logowanie przez bank.




Witam,
Jak rozwiązujecie sprawe logowania się do BDO ponieważ główny użytkownik powinien zalogować sie pzez profil zaufany (w moim przypadku potwierdzenie tożsamości odbywa się za pomocą kodu autoryzacyjnego SMS). Niestety za te sms są pobierane opłaty. Czasami nawet loguje się w jednym dniu kilka razy. Jak rozwiązaliście ta sprawę?










(dopowiem, że pani w banku twierdziła że nie ma innej opcji i że bede płacic nawet jeśli przejde na blik).



















Nie chce płacić za to.. wiem że to są grosze ale jednak od 2 miesięcy loguję sie kilka razy podczas jednego dnia w pracy i sie "uskłada" tej opłaty.









Może ma ktoś jaki pomysł jak to rozwiązać?





























,













rozumiem, że chodzi o potwierdzenie profilu zaufanego przez bank ? Jeśli tak, można się logować do profilu zaufanego przez login i hasło zamiast przez bank


Główny użytkownik może się logować przez login hasło?





F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 716

Od: 19.03.2017

10 marzec 2022 o 12:12

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:








napisał:




Z tego co wiem to przez login i hasło może logować się tylko użytkownik podrzędny, ale wiele funkcji może obsługiwać użytkownik podrzędny, więc może warto utworzyć sobie login i hasło i tym sposobem - chociaż częściowo omijać logowanie przez bank.





Witam,
Jak rozwiązujecie sprawe logowania się do BDO ponieważ główny użytkownik powinien zalogować sie pzez profil zaufany (w moim przypadku potwierdzenie tożsamości odbywa się za pomocą kodu autoryzacyjnego SMS). Niestety za te sms są pobierane opłaty. Czasami nawet loguje się w jednym dniu kilka razy. Jak rozwiązaliście ta sprawę?












(dopowiem, że pani w banku twierdziła że nie ma innej opcji i że bede płacic nawet jeśli przejde na blik).


























Nie chce płacić za to.. wiem że to są grosze ale jednak od 2 miesięcy loguję sie kilka razy podczas jednego dnia w pracy i sie "uskłada" tej opłaty.











Może ma ktoś jaki pomysł jak to rozwiązać?









































,



















rozumiem, że chodzi o potwierdzenie profilu zaufanego przez bank ? Jeśli tak, można się logować do profilu zaufanego przez login i hasło zamiast przez bank



Główny użytkownik może się logować przez login hasło?






Główny Użytkownik może wpisać siebie jako podrzędny. Założyć konto na użytkownika podrzędnego -wtedy bez banku będzie logowanie.
https://bdo.mos.gov.pl/wp-content/uploads/2020/01/instrukcja-tworzenia-kont-dla-u%C5%BCytkownik%C3%B...






F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter