Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

DAg

28 październik 2020 o 11:20

Urząd
Miasta na początku tego roku uzyskała na wniosek do BDO jako wytwórca odpadów
bo firma odbierające od nas odpady 16 02 14 wymagała numeru rejestrowego BDO.
Pytanie moje jest takie czy zobowiązani jesteśmy do złożenia sprawozdania z wytworzonych
odpadów za rok 2019. W 2019 wytworzyliśmy 0,1078 MG odpadów o kodzie 16 02 14.  W Rozporządzeniu Ministra Klimatu z dnia 23
grudnia 2019 r. w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma
obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów i tym samy składania sprawozdania, jest
informacja że ewidencji nie ma obowiązku prowadzić w przypadku kodu 16 02 14 do
masy 0,1 Mg tylko że rozporządzenie to obowiązuje od 1 stycznia 2020 r. W poprzednim
rozporządzeniu  z 2014 kod 16 02 14 nie
był ujęty. No mam zrobić? Składać sprawozdanie z wytworzonych odpadów za 2019
czy nie. Ktoś pomoże.




F4odpowiedz

Gość

28 październik 2020 o 11:34

Gość napisał:



Pytanie:



jestem jednoosobową działalnością gospodarczą - warsztat samochodowy.  Muszę złożyć roczne sprawozdanie odpadowe. Jestem w tym zupełnie zielony. W zeszłym roku oddawałem do utylizacji tylko  filtry olejowe i czyściwo w małych ilościach. Mam na to papier. Nie mam tego zarejestrowanego w systemie BDO. Jest mi ktoś w stanie pomóc - w którym dziale -  w systemie BDO - w sprawozdawczości - mam zaznaczyć oddane filtry i czyściwo???




11 lub 12 sama próbuje to rozgryźć 

F4odpowiedz

Agnieszka1310

Liczba postów: 8

Od: 21.10.2020

28 październik 2020 o 11:58

Gość napisał:


Gość napisał:






Pytanie:





jestem jednoosobową działalnością gospodarczą - warsztat samochodowy.  Muszę złożyć roczne sprawozdanie odpadowe. Jestem w tym zupełnie zielony. W zeszłym roku oddawałem do utylizacji tylko  filtry olejowe i czyściwo w małych ilościach. Mam na to papier. Nie mam tego zarejestrowanego w systemie BDO. Jest mi ktoś w stanie pomóc - w którym dziale -  w systemie BDO - w sprawozdawczości - mam zaznaczyć oddane filtry i czyściwo???









11 lub 12 sama próbuje to rozgryźć 


WY wytworzyliście odpady więc dział XI. Dział XII uzupełniają osoby które mają decyzje na zbieranie odpadów

F4odpowiedz

Gość

28 październik 2020 o 12:12

Gość napisał:

Jakie kody odpadów należą do strumienia odpadów komunalnych(inne niż 20) ?


np. gruz 170107, opony 160103 itp.
F4odpowiedz

Gość

28 październik 2020 o 12:14

Gość napisał:


dz1michal napisał:




Gość napisał:






dz1michal napisał:


Odpady zbierane w PSZOK nie wpisujemy do sprawozdania wytwórcy i zbierającego. Mam taką informacje z Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.





Gość napisał:





Mamy zezwolenie na zbieranie odpadów w ramach PSZOKu, zbieramy na tym PSZOKu sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych, są to odpady komunalne. W związku z tym, które działy sprawozdania mamy wypełnić? Błagam, niech ktoś pomoże, bo czasu coraz mniej :(

My tez zbieramy w PSZOKU i odbieramy zużyty sprzęt  z rejonu gminy jako odpady komunalne, wypełniliśmy dział IX tabelę pierwsza, ale do końca też nie jesteśmy pewni
Skoro Państwo wypełnili tabelę 1, to prosiłabym o pomoc, jakie kody pod jaką grupę przypisać, bo nie mam pojęcia. Jestem bardzo świeża w temacie i rzucili mnie na głęboka wodę i chyba prędzej się utopię niż to poprawnie zrobię :(



Zadzwoniliśmy do firmy  której oddajemy ten odpad i dostaliśmy listę kodów wraz z podziałem na grupy od zakładu przetwarzania któremu przekazujemy zużyty sprzęt. Ich wydruk z sytemu jaki posiadają


Dziękuję za radę, też już mam taką listę od zakładu przetwarzania. A mogę się jeszcze dopytać jakie inne Działy tego sprawozdania Państwo wypełniali? 


F4odpowiedz

Gość

28 październik 2020 o 12:22

Na PSZOKu zebraliśmy od mieszkańców oszałamiającą ilość 0,002 Mg baterii o kodzie 20 01 33* i przekazaliśmy je do przetwarzającego. Czyli mamy uzupełnić tabelę 1 Działu X? Wpisuję nasze MPD, a później co mam wybrać: masa przenośnych baterii i akumulatorów przenośnych zebranych dla wprowadzającego czy dla podmiotów pośredniczących? I kogo dodać w danych wprowadzających baterie przenośne lub akumulatory? Ja już nic nie wiem :( 

F4odpowiedz

Gość

28 październik 2020 o 12:33

Gość napisał:


Gość napisał:




dz1michal napisał:






Gość napisał:








dz1michal napisał:



Odpady zbierane w PSZOK nie wpisujemy do sprawozdania wytwórcy i zbierającego. Mam taką informacje z Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.






Gość napisał:






Mamy zezwolenie na zbieranie odpadów w ramach PSZOKu, zbieramy na tym PSZOKu sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych, są to odpady komunalne. W związku z tym, które działy sprawozdania mamy wypełnić? Błagam, niech ktoś pomoże, bo czasu coraz mniej :(

My tez zbieramy w PSZOKU i odbieramy zużyty sprzęt  z rejonu gminy jako odpady komunalne, wypełniliśmy dział IX tabelę pierwsza, ale do końca też nie jesteśmy pewni
Skoro Państwo wypełnili tabelę 1, to prosiłabym o pomoc, jakie kody pod jaką grupę przypisać, bo nie mam pojęcia. Jestem bardzo świeża w temacie i rzucili mnie na głęboka wodę i chyba prędzej się utopię niż to poprawnie zrobię :(




Zadzwoniliśmy do firmy  której oddajemy ten odpad i dostaliśmy listę kodów wraz z podziałem na grupy od zakładu przetwarzania któremu przekazujemy zużyty sprzęt. Ich wydruk z sytemu jaki posiadają



Dziękuję za radę, też już mam taką listę od zakładu przetwarzania. A mogę się jeszcze dopytać jakie inne Działy tego sprawozdania Państwo wypełniali? 




No to co mają wpisywać PSZOKi? Na czacie BDO mówili, że PSZOKi wypełniają Dział XII i IX jeśli zbierają elektroodpady, myślałam, że się znają trochę...

F4odpowiedz

Gość

28 październik 2020 o 12:35

To które działy w końcu musi uzupełnić Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które tak ogólnie odbiera odpady od mieszkańców, ale prowadzi też PSZOK? 

F4odpowiedz

Gość

28 październik 2020 o 12:52

Witam, jestem kompletnie zielona jeśli chodzi o BDO.. warsztat samochodowy...Czy Tonery, chłodnice, odlewy, żelazo, aluminium i stal z odpadów są w instalacji czy poza instalacją?? o co w tym chodzi?

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

28 październik 2020 o 13:42

Gość napisał:


agnieszka napisał:




Gość napisał:






Gość napisał:




dzień dobry, czy w sprawozdaniu o wytworzonych odpadach i gospodarowaniu nimi w dziale XIII Tabela 7 - informacje o magazynowanych odpadach - dotyczy to ilości wszystkich odpadów magazynowanych z końcem 2019 roku (razem z odpadami, które są zbierane i do przekazania dalej) czy tylko dotyczy odpadów, na które mamy decyzje na przetwarzanie?





tego nikt nie wie. jedni wpisują tylko te ,które zostaną później przetworzone , inni wpisują wszystkie które zostały z 2018 roku 



W tym dziale nie wpisujemy wszystkich odpadów. Tylko te do zagospodarowania R/D. Skoro mamy w decyzji kod ,którego nie przetwarzamy ,to jak można wpisać coś co nie jest zgodne z decyzją. A dlaczego stan z 2018 r ?



wczoraj na czacie  BDO pracownik powiedział mi że w tym dziale wpisuje się wszystkie odpady magazynowane - i te do przetworzenia wg naszej decyzji i te, które przekazujemy dalej 


Bardzo mnie ciekawi w takim razie, jaki wybrać sposób zagospodarowania skoro ja tego odpadu nie mam do przetworzenia. Może ten Pan podał jakieś szczegóły ? W tej tabeli chodzi o cel magazynowania u mnie tak ?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter