Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

PROSBA

28 październik 2020 o 19:49

Jak data winna być wpisana  ,jak data rozpoczęcia działalności w zakresie  gospodarki odpadami:
1/  data rozpoczęcia działalności z CEIDG,
2/data zgłoszenia  wniosku do BDO,
3/ inna, ale jak ?

F4odpowiedz

Gość

28 październik 2020 o 20:42

Gość napisał:


Gość napisał:


Od kilku dni próbuję dokończyć rozpoczęte sprawozdanie w BDO i nie udaje mi się otworzyć zakładki "Sprawozdawczość"/ Cały czas widok "wczytywanie". Czekam po kilkadziesiąt minut, wylogowuję się, restartuję komputer i nic nie pomaga. KPO mogę wystawiać bez problemu. Jakieś rady?



Zmień przeglądarkę
Działa!

F4odpowiedz

Gość

28 październik 2020 o 21:11

Czy ktoś wytwarza odpady jako firma produkcyjna w instalacji? Jakie urządzenia stacjonarne można do nich zaliczyć? Czy trzeba je gdzieś zgłaszać jako emisyjne? Proszę o pomoc 

F4odpowiedz

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

28 październik 2020 o 23:05

Gość napisał:



Witam serdecznie,

Jeśli regeneruje alternatory samochodowe i jedyny odpad jaki powstał to 200 kilo miedzi, które sprzedałem na złom.

Mam pytanie jak dział ewentualnie tabele należy wypełnić odnośnie tego typu odpadu?



Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie,



z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam







Jeżeli masz kartę przekazania odpadu na tą miedź, to ujmujesz ją w sprawozdaniu - Dział XI o wytwarzanych odpadach.
F4odpowiedz

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

28 październik 2020 o 23:07

Gość napisał:

Hej, prosze o pomoc, jeżeli jestem wytwórcą odpadów budowlanych, to czy mogę ewidencjonować odpady komunalne ? Często firmy tylko pod tym kodem (20....) chcą przyjąć odpady zmieszane


Odpady budowlane powinny być raczej z grupy 17, np. 17 09 04. Wytwórcy odpadów komunalnych nie podlegają ewidencji, więc w tym momencie omijałbyś system.
F4odpowiedz

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

28 październik 2020 o 23:09

Gość napisał:



Witam



bardzo proszę o pomoc. Wytwórnia Napojów w butelkach szklanych. Czy odpady takie jak szkło, papier, tworzywa sztuczne to wytworzone w instalacji czy poza instalacją?





Jeśli odpady szklane powstają np. z linii rozlewniczej to ująłbym je jako wytwarzane w instalacji. Jeśli są np. z magazynu - to poza. Pytanie czy macie decyzję na wytwarzanie odpadów - tam często jest opisane co wchodzi w skład instalacji (urządzenia, ale też kody odpadów) i tego bym się wtedy trzymał.
F4odpowiedz

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

28 październik 2020 o 23:12

Gość napisał:

Czy ktoś wytwarza odpady jako firma produkcyjna w instalacji? Jakie urządzenia stacjonarne można do nich zaliczyć? Czy trzeba je gdzieś zgłaszać jako emisyjne? Proszę o pomoc 


Instalacje to różne urządzenia stacjonarne- np. wtryskarka, linia produkcyjna, młyny itp W jej skład może wchodzić kilka różnych urządzeń. Jeżeli nie przekraczasz 1 t odpadów niebezpiecznych lub 5000 t odpadów innych niż niebezpieczne, to na wytwarzanie odpadów w instalacji nie wymagasz pozwolenia na wytwarzanie.
F4odpowiedz

Gość

28 październik 2020 o 23:19

Eugeniusz BDO napisał:


Gość napisał:


Czy ktoś wytwarza odpady jako firma produkcyjna w instalacji? Jakie urządzenia stacjonarne można do nich zaliczyć? Czy trzeba je gdzieś zgłaszać jako emisyjne? Proszę o pomoc 



Instalacje to różne urządzenia stacjonarne- np. wtryskarka, linia produkcyjna, młyny itp W jej skład może wchodzić kilka różnych urządzeń. Jeżeli nie przekraczasz 1 t odpadów niebezpiecznych lub 5000 t odpadów innych niż niebezpieczne, to na wytwarzanie odpadów w instalacji nie wymagasz pozwolenia na wytwarzanie.


A co wpisać w miejscu nazwa instalacji w tym przypadku w dziale nr XI? Nazwę maszyny? Czy dane urządzenie musi być zgłoszone jako instalacja do urzędu? Wytwarzamy mniej niż 5000 mg odpadów innych niż niebezpieczne i mniej niż 1 mg odpadów niebezpiecznych.



F4odpowiedz

Gość

29 październik 2020 o 06:48

AnnaK. napisał:

A jeśli w 2019 roku nie wytworzyłam żadnych odpadów-przeterminowane leki, to mam wysłać puste sprawozdanie?


Nie składa się sprawozdania zerowego 
F4odpowiedz

Gość

29 październik 2020 o 07:37

Witam,

Czy wszystkie instalacje z których powstają odpady produkcyjne powodują emisje i trzeba je zgłosić?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter