Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

28 październik 2020 o 07:15

Gość napisał:


Gość napisał:


dzień dobry, czy w sprawozdaniu o wytworzonych odpadach i gospodarowaniu nimi w dziale XIII Tabela 7 - informacje o magazynowanych odpadach - dotyczy to ilości wszystkich odpadów magazynowanych z końcem 2019 roku (razem z odpadami, które są zbierane i do przekazania dalej) czy tylko dotyczy odpadów, na które mamy decyzje na przetwarzanie?



tego nikt nie wie. jedni wpisują tylko te ,które zostaną później przetworzone , inni wpisują wszystkie które zostały z 2018 roku 

W tym dziale nie wpisujemy wszystkich odpadów. Tylko te do zagospodarowania R/D. Skoro mamy w decyzji kod ,którego nie przetwarzamy ,to jak można wpisać coś co nie jest zgodne z decyzją. A dlaczego stan z 2018 r ?
F4odpowiedz

Gość

28 październik 2020 o 07:33

dz1michal napisał:


Gość napisał:




dz1michal napisał:






Gość napisał:




Mamy zezwolenie na zbieranie odpadów w ramach PSZOKu, zbieramy na tym PSZOKu sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych, są to odpady komunalne. W związku z tym, które działy sprawozdania mamy wypełnić? Błagam, niech ktoś pomoże, bo czasu coraz mniej :(

My tez zbieramy w PSZOKU i odbieramy zużyty sprzęt  z rejonu gminy jako odpady komunalne, wypełniliśmy dział IX tabelę pierwsza, ale do końca też nie jesteśmy pewni
Skoro Państwo wypełnili tabelę 1, to prosiłabym o pomoc, jakie kody pod jaką grupę przypisać, bo nie mam pojęcia. Jestem bardzo świeża w temacie i rzucili mnie na głęboka wodę i chyba prędzej się utopię niż to poprawnie zrobię :(


Zadzwoniliśmy do firmy  której oddajemy ten odpad i dostaliśmy listę kodów wraz z podziałem na grupy od zakładu przetwarzania któremu przekazujemy zużyty sprzęt. Ich wydruk z sytemu jaki posiadają

Dziękuję za radę, też już mam taką listę od zakładu przetwarzania. A mogę się jeszcze dopytać jakie inne Działy tego sprawozdania Państwo wypełniali? 
F4odpowiedz

Agnieszka1310

Liczba postów: 8

Od: 21.10.2020

28 październik 2020 o 07:36

Gość napisał:


Gość napisał:


Czy do sprawozdania o odebranych odpadach można wprowadzić też te zebrane, żeby nie "tracić" poziomów recyklingu ?



Jeśli w 2019 roku punkty nie zebrały żadnych odpadów, też muszą złożyć takie sprawozdanie - nazywane wówczas ,,zerowym” (także za pośrednictwem systemu BDO).

Gdzieś czytałam że sprawozdania zerowego się nie składa...

F4odpowiedz

Gość

28 październik 2020 o 08:16

Dodaję grupy w dziale IX w sprawozdaniu o wytwarzanych odpadach i gospodarowaniu i na górze wyskakuje, że wpis dodany pomyślnie. Dodałam już wszystkie, ale widać tylko ostatnią dodaną grupę. Czy to jakiś błąd czy tak ma być?

F4odpowiedz

Zbyszek

28 październik 2020 o 09:21

Gość napisał:


Gość napisał:


Czy ktoś próbował złożyć sprawozdanie zerowe? zdaje się ze BDO nie przyjmuje 0... jakaś rada?



Przy wypełnianiu sprawozdania jest checkbox nad sprawozdaniem zerowym klikasz na niego i pojawia się zaznaczenie potem zapisujesz i wysyłasz tak jak przy innych sprawozdaniach, w liście sprawozdań komunalnych w kolumnie sprawozdanie zerowe przy tym sprawozdaniu powinno pisać tak




F4odpowiedz

Gość

28 październik 2020 o 09:26

Witam, czy w dziale VIII tabela a "skopiowały" mi się odpady o kodzie 20 03 07 wielkogabarytowe należy zostawić czy usunąć?


W dziale VIII tabela B wiersz 1-  Łączna masa odpadów komunalnych przygotowanych do ponownego użycia i poddanych recyklingowi w tonach zlicza mi odpady o kodzie 16 01 03 zużyte opony? Czy zostawić czy też pomniejszyć o te opony?



F4odpowiedz

Gość

28 październik 2020 o 09:28

Witam, firma zajmuje się zbieraniem i częściowym odzyskiem proces R12. Moje pytanie jest takie, jeżeli wpisuje odpad w odzysk dział XIII tabela 4 , to gdzie wpisuje nowo powstały odpad? W wytworzonych w dziale XI?? Dodam, że wszystko dzieje się poza instalacją.

F4odpowiedz

Gość

28 październik 2020 o 09:32

agnieszka napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:



dzień dobry, czy w sprawozdaniu o wytworzonych odpadach i gospodarowaniu nimi w dziale XIII Tabela 7 - informacje o magazynowanych odpadach - dotyczy to ilości wszystkich odpadów magazynowanych z końcem 2019 roku (razem z odpadami, które są zbierane i do przekazania dalej) czy tylko dotyczy odpadów, na które mamy decyzje na przetwarzanie?




tego nikt nie wie. jedni wpisują tylko te ,które zostaną później przetworzone , inni wpisują wszystkie które zostały z 2018 roku 


W tym dziale nie wpisujemy wszystkich odpadów. Tylko te do zagospodarowania R/D. Skoro mamy w decyzji kod ,którego nie przetwarzamy ,to jak można wpisać coś co nie jest zgodne z decyzją. A dlaczego stan z 2018 r ?

przepraszam, pomyłka :) z tym 2018r. stan jest na koniec 2019r. a ja miałam odpady do polowy 2019 z2018 i faktycznie nie muszę ich wpisywać w tej tabeli . 




F4odpowiedz

Gość

28 październik 2020 o 09:37

CZeść Mam pytanie, wpisałam masę odpadów, wszystko zapisałam i powinnam przejść do opcji "wyślij sprawozdanie", schodząc na sam dól nie mam w ogóle takiego przycisku tylko jest jeden "cofnij"
Prosze o pomoc co powinnam poprawić lub zrobić
Dziękuję 

F4odpowiedz

Gość

28 październik 2020 o 09:37

Szybkie pytanie - jestem pracownikiem urzędu - czy w jednym województwie dla siedziby głównej i delegatury (każde w innym mieście) należy sporządzić jedno czy dwa sprawozdania?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter