Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

27 październik 2020 o 13:08

Gość napisał:

Witam,Jesteśmy firmą produkcyjną, generujemy odpady z makulatury (w wyniku cięcia arkuszy, które kupujemy, na urządzeniu typu boxmat), złom (cięcie blachy), aluminium (odpady po przycinaniu na mniejsze formaty), odpady z tworzywa sztucznego (folia ze streczowania). Czy są to odpady generowane w wyniku eksploatacji instalacji czy traktować je jako odpady poza instalacyjne? Proszę o pomoc w interpretacji.


Podpinam się do pytania. Czy te instalacje, czyli  maszyny stacjonarne potrzebują zgłoszenia? 
F4odpowiedz

Gość

27 październik 2020 o 13:16

Witam

Jesteśmy
sklepem detalicznym i sprzedającym towary na allegro. Sporadycznie kupujemy i
sprzedajemy towary za granicą. Czy mamy sporządzić tylko :Sprawozdawczość z
realizacji zadań z zakresu produktów, opakowań i gospodarowania odpadami za
2019 rok”  w zakresie sprzedaży towarów w
opakowaniach na eksport
.


A co z import - wychodzi mi ze tego nigdzie nie ujmuję (bo tam są same opakowania a nie produkty
w opakowaniach). Czy ja to dobrze rozumiem.

Czy mam
jeszcze coś wypełnić. Proszę o pomoc.










F4odpowiedz

Gość

27 październik 2020 o 14:33

Gość napisał:

dzień dobry, czy w sprawozdaniu o wytworzonych odpadach i gospodarowaniu nimi w dziale XIII Tabela 7 - informacje o magazynowanych odpadach - dotyczy to ilości wszystkich odpadów magazynowanych z końcem 2019 roku (razem z odpadami, które są zbierane i do przekazania dalej) czy tylko dotyczy odpadów, na które mamy decyzje na przetwarzanie?


tego nikt nie wie. jedni wpisują tylko te ,które zostaną później przetworzone , inni wpisują wszystkie które zostały z 2018 roku 
F4odpowiedz

Gość

27 październik 2020 o 14:56

Gość napisał:

Czy do sprawozdania o odebranych odpadach można wprowadzić też te zebrane, żeby nie "tracić" poziomów recyklingu ?


Jeśli w 2019 roku punkty nie zebrały żadnych odpadów, też muszą złożyć takie sprawozdanie - nazywane wówczas ,,zerowym” (także za pośrednictwem systemu BDO).
F4odpowiedz

iiwona

27 październik 2020 o 15:06

witam. W sprawozdaniu o wytworzonych odpadach i gospodarowaniu odpadami w dziale XI tabela 1 "lista miejsc" wszystko wpisuję po kolei jak należy ale nie chce mi się odznaczać "pozycja uzupełniona" - też tak macie?

F4odpowiedz

Dominika11

Liczba postów: 14

Od: 26.10.2020

27 październik 2020 o 15:13

Dzień dobry, jako urząd i użytkownik główny nie widzę żadnych sprawozdań podmiotów logując się na jap-bdo, co zrobić?

F4odpowiedz

Dumdum

27 październik 2020 o 15:33

Dominika11 napisał:

Dzień dobry, jako urząd i użytkownik główny nie widzę żadnych sprawozdań podmiotów logując się na jap-bdo, co zrobić?

Dominika, Jeśli rzeczywiscie jesteś na jap-bdo.mos.gov.pl i po lewej stronie po wejściu w: -> Sprawozdawczość -> Sprawozdawczość komunalna -> weryfikacja sprawozdań podmiotów, na ekranie głównym nie masz wyboru okresu sprawozdawczego i widzisz liczby złożonych sprawozdań to:
1. Zobacz czy na górze masz wybrany swój urząd.
2. Osoba która wcześniej miała do nich dostęp musi przekazać Ci je w systemie: Czyli jeśli wszystkie zaakceptowała i mają status zatwierdzone, to musi wznowić sprawę i przypisać do obsługujacego wybierajac Ciebie.


F4odpowiedz

Gość

27 październik 2020 o 16:38

Gość napisał:

Czy ktoś próbował złożyć sprawozdanie zerowe? zdaje się ze BDO nie przyjmuje 0... jakaś rada?



F4odpowiedz

Miki

27 październik 2020 o 21:13

Sposób gospodarowania odpadami ? W sprawozdaniu za 2019  co zaznaczyć w przypadku mechaniki samochodowej? 

F4odpowiedz

Asiajasia

Liczba postów: 5

Od: 02.07.2020

28 październik 2020 o 01:31

Zgodnie z art.76 ust. 5 ustawy o odpadach "5. Do terminu złożenia sprawozdań, o którym mowa w art. 76 ust. 1, stosuje się art. 57 § 4 i 5 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego." - czyli termin przypadający na sobotę 31.10.2020 przesuwa się na poniedziałek 02.11.2020. Tak uważam. Jednak... MOJE PYTANIE, tak na wszelki wypadek... - Czy nie znalazł ktoś z Was przypadkiem jakiegoś przepisu, który by to zmieniał? Pytam nie bez powodu... Miałam ze 3 lata temu sytuację, że 31. lipca był w sobotę a ja sprawozdania komunalne półroczne do kilku gmin zaniosłam 02. sierpnia w poniedziałek... I jedna z gmin wszczęła postępowanie o ukaranie za złożenie sprawozdania 2 dni po terminie... Po moim piśmie, z przypomnieniem, że jest coś takiego jak KPA :) oczywiście wycofali się z ukarania. Jednak teraz w dobie BDO, dostępnego przez całą dobę każdego dnia aż kusi żeby narzucić traktowanie terminów jako nieprzekraczalne.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter