Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

29 październik 2020 o 10:00

Gość napisał:

Ci wpisujecie w dacie rozpoczęcia działalności   gospodarowania odpadami - datę rozpoczęcia działalności w CEIDG i czy data wysyłki wniosku do BDo


Data wpisu do CEIDG
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

29 październik 2020 o 10:06

Kinga napisał:

Witam. Próbuję złożyć sprawozdanie za 2019 rok. Kompletnie sie na tym nie znam . I już na początku problem... Chodzi o warsztat samochodowy. Oddawałam w zeszłym roku tylko raz olej i filtry. Jak mam to zaklasyfikować , tzn. którą grupę sprawozdań mam wybrać? Czy jest to ''Sprawozdawczość o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami?

Tak ,to jest to sprawozdanie. Dział 1 i 11.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

29 październik 2020 o 10:07

JAN napisał:

Prowadze mały zakład wulkanizacyjny. Nie mam w 2019r żadnych  kart przekazywania, czy muszę wysyłać  sprawozdanie zerowe. 


Jeśli nie były wytwarzane odpady ,to nie robi się sprawozdania.
F4odpowiedz

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

29 październik 2020 o 10:17

Gość napisał:


Eugeniusz BDO napisał:




Gość napisał:



Czy ktoś wytwarza odpady jako firma produkcyjna w instalacji? Jakie urządzenia stacjonarne można do nich zaliczyć? Czy trzeba je gdzieś zgłaszać jako emisyjne? Proszę o pomoc 




Instalacje to różne urządzenia stacjonarne- np. wtryskarka, linia produkcyjna, młyny itp W jej skład może wchodzić kilka różnych urządzeń. Jeżeli nie przekraczasz 1 t odpadów niebezpiecznych lub 5000 t odpadów innych niż niebezpieczne, to na wytwarzanie odpadów w instalacji nie wymagasz pozwolenia na wytwarzanie.





trzeba urządzenie ująć w raporcie KOBIZE oraz do wniosku do UM i do nich uiścić opłaty za emisje 
Sorry, uznałem że skoro pytanie jest w temacie Sprawozdania za rok 2019 to dotyczy odpadów. jeżeli chodzi o emisje - to proponuję takie pytania zadawać w innych działach (np. emisje do powietrza). Tu i tak jest już wystarczająco dużo wpisów...

F4odpowiedz

Gość

29 październik 2020 o 11:34

Witam!
Prowadzimy warsztat samochodowy. Mam pytanie, czy jeśli w ramach działalności oddajemy zużyte akumulatory i inne zużyte np. filtry, olej itp., to wypełniamy tylko dział I i XI, czy również dział X? Jaką mam wpisać datę rozpoczęcia działalności w zakresie gospodarki odpadami? Datę rozpoczęcia działalności z CEIDG, czy inną?

F4odpowiedz

Gość

29 październik 2020 o 11:53

Gość napisał:

Hej, prosze o pomoc, jeżeli jestem wytwórcą odpadów budowlanych, to czy mogę ewidencjonować odpady komunalne ? Często firmy tylko pod tym kodem (20....) chcą przyjąć odpady zmieszane


Hej, nie ewidencjonuje się takich odpadów. Żeby wszystko było w porządku to trzeba szukać kogoś kto odbierze odpady pod odpowiednim kodem, najlepiej 17... 
Jeśli trafi się raz, to może nie być problemów, ale zbyt dużo komunalnych może kogoś w końcu zainteresować - szczególnie jak powiążą BDO z fakturami.
Znam 1 przypadek, że nie mająca zgody na przyjmowanie zmieszanych firma przyjęła odpady zmieszane bud. jako komunalne - ale to incydentalna sytuacja. Ceny też były wyższe niż za odpady budowlane. To śmieszne, że w promieniu 100 km nikt nie miał odpowiednich zezwoleń. 

F4odpowiedz

Gość

29 październik 2020 o 12:03

JAN napisał:

Prowadze mały zakład wulkanizacyjny. Nie mam w 2019r żadnych  kart przekazywania, czy muszę wysyłać  sprawozdanie zerowe. 


Nie składa się tzw.zerówek
F4odpowiedz

asia

29 październik 2020 o 12:26

witam kto  powinien uzupełnić

Dział XII Tabela 1. Informacja o zebranych odpadach

oddaje tylko złom 170405 uzupełniłąm dział I i XI i nie wiem czy XII też muszę?




F4odpowiedz

Gość

29 październik 2020 o 13:02

Czy jeśli pozostały nam odpady wytworzone z 2019 roku (nie zostały przekazane, przeszły jako stan na 01.01.2020), to czy w sprawozdaniu gdzieś wykazujemy te ilości ? Czy uzupełniamy tylko jako wytwórca dział I i XI i to wszystko?

F4odpowiedz

Agnieszka1310

Liczba postów: 8

Od: 21.10.2020

29 październik 2020 o 13:09

asia napisał:


witam kto  powinien uzupełnić


Dział XII Tabela 1. Informacja o zebranych odpadach


oddaje tylko złom 170405 uzupełniłąm dział I i XI i nie wiem czy XII też muszę?










Tu uzupełniają tylko Ci którzy mają decyzję na zbieranie odpadów

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter