Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

28 październik 2020 o 14:02

Gość napisał:

Witam, jestem kompletnie zielona jeśli chodzi o BDO.. warsztat samochodowy...Czy Tonery, chłodnice, odlewy, żelazo, aluminium i stal z odpadów są w instalacji czy poza instalacją?? o co w tym chodzi?


Jako instalację w serwisie samochodowym, można rozumieć np. lakiernie, wysysarki oleju i obrabiarki. Info ze strony gov.pl

"

Instalacja są to:


  • stacjonarne urządzenie techniczne (np. agregat spawalniczy, komora
    lakiernicza, szlifiernia kamienia, urządzenie do odsysania oleju lub
    innych płynów eksploatacyjnych) lub

  • zespół stacjonarnych urządzeń technicznych powiązanych
    technologicznie (np. linia produkcyjna do opakowań z tworzyw sztucznych,
    sortownia odpadów, zakład produkcji konstrukcji metalowych) na terenie
    jednego zakładu mający tego samego właściciela lub

  • budowle niebędące urządzeniami technicznymi ani ich zespołami (np.
    lotnisko, droga, linia kolejowa, zapora, tunel, budowle ziemne
    hydrotechniczne)

których eksploatacja może spowodować emisję."




F4odpowiedz

Gość

28 październik 2020 o 14:13

Witam,
pracuję w firmie, która przetwarza odpady - przyjmujemy je i przetwarzamy, nie zbieramy. Czy powinnam wypełnić dział XII - Informacja o zebranych odpadach??


F4odpowiedz

Gość

28 październik 2020 o 14:34

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:






dz1michal napisał:








Gość napisał:










dz1michal napisał:




Odpady zbierane w PSZOK nie wpisujemy do sprawozdania wytwórcy i zbierającego. Mam taką informacje z Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.







Gość napisał:







Mamy zezwolenie na zbieranie odpadów w ramach PSZOKu, zbieramy na tym PSZOKu sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych, są to odpady komunalne. W związku z tym, które działy sprawozdania mamy wypełnić? Błagam, niech ktoś pomoże, bo czasu coraz mniej :(

My tez zbieramy w PSZOKU i odbieramy zużyty sprzęt  z rejonu gminy jako odpady komunalne, wypełniliśmy dział IX tabelę pierwsza, ale do końca też nie jesteśmy pewni
Skoro Państwo wypełnili tabelę 1, to prosiłabym o pomoc, jakie kody pod jaką grupę przypisać, bo nie mam pojęcia. Jestem bardzo świeża w temacie i rzucili mnie na głęboka wodę i chyba prędzej się utopię niż to poprawnie zrobię :(





Zadzwoniliśmy do firmy  której oddajemy ten odpad i dostaliśmy listę kodów wraz z podziałem na grupy od zakładu przetwarzania któremu przekazujemy zużyty sprzęt. Ich wydruk z sytemu jaki posiadają




Dziękuję za radę, też już mam taką listę od zakładu przetwarzania. A mogę się jeszcze dopytać jakie inne Działy tego sprawozdania Państwo wypełniali? 







No to co mają wpisywać PSZOKi? Na czacie BDO mówili, że PSZOKi wypełniają Dział XII i IX jeśli zbierają elektroodpady, myślałam, że się znają trochę...


Pszoki wypełniają sprawozdanie Pszokowe.

F4odpowiedz

AnnaK.

28 październik 2020 o 14:36

A jeśli w 2019 roku nie wytworzyłam żadnych odpadów-przeterminowane leki, to mam wysłać puste sprawozdanie?

F4odpowiedz

Gość

28 październik 2020 o 14:44

Gość napisał:

To które działy w końcu musi uzupełnić Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które tak ogólnie odbiera odpady od mieszkańców, ale prowadzi też PSZOK? 


Ja również pracuje w przedsiębiorstwie komunlanym. Odbieramy odpady i prowadzimy Pszok. W sprawozdaniu wytwarzającego i zbierającego wpisywałam tylko te odpady, które wytworzyliśmy w ramach własnej działalności (głównie w ramach swiadczonych usłóg) i te które zebraliśmy poza pszokiem ( mamy decyzje na zbieranie odpadów poza pszok). Zarówno na infolini BDO jak i w Urzędzie Marszałkowskim dostałam informacje, że odpadów odebranych i zebranych w Pszoku nie wpisuje do tego sprawozdania. Z drugiej strony czytam komentarze osób, które twierdzą że wpisują odpady pszokowe do tego sprawozdania, bo tak im powiedzieli na infolini. Prawdy dowiemy się chyba kiedy będą weryfikować sprawozdania.
F4odpowiedz

Gość

28 październik 2020 o 15:10

Witam serdecznie,
Jeśli regeneruje alternatory samochodowe i jedyny odpad jaki powstał to 200 kilo miedzi, które sprzedałem na złom.
Mam pytanie jak dział ewentualnie tabele należy wypełnić odnośnie tego typu odpadu?

Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie,

z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam


F4odpowiedz

Gość

28 październik 2020 o 16:18

Hej, prosze o pomoc, jeżeli jestem wytwórcą odpadów budowlanych, to czy mogę ewidencjonować odpady komunalne ? Często firmy tylko pod tym kodem (20....) chcą przyjąć odpady zmieszane

F4odpowiedz

Gość

28 październik 2020 o 16:43

Witam

bardzo proszę o pomoc. Wytwórnia Napojów w butelkach szklanych. Czy odpady takie jak szkło, papier, tworzywa sztuczne to wytworzone w instalacji czy poza instalacją?

F4odpowiedz

Gość

28 październik 2020 o 18:28

DAg napisał:

Urząd

Miasta na początku tego roku uzyskała na wniosek do BDO jako wytwórca odpadów

bo firma odbierające od nas odpady 16 02 14 wymagała numeru rejestrowego BDO.

Pytanie moje jest takie czy zobowiązani jesteśmy do złożenia sprawozdania z wytworzonych

odpadów za rok 2019. W 2019 wytworzyliśmy 0,1078 MG odpadów o kodzie 16 02 14.  W Rozporządzeniu Ministra Klimatu z dnia 23

grudnia 2019 r. w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma

obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów i tym samy składania sprawozdania, jest

informacja że ewidencji nie ma obowiązku prowadzić w przypadku kodu 16 02 14 do

masy 0,1 Mg tylko że rozporządzenie to obowiązuje od 1 stycznia 2020 r. W poprzednim

rozporządzeniu  z 2014 kod 16 02 14 nie

był ujęty. No mam zrobić? Składać sprawozdanie z wytworzonych odpadów za 2019

czy nie. Ktoś pomoże.





Za 2019 należy  się  sprawozdać - nie byliście zwolnieni  z ewidencji  no to sprawozdanie wymagane.
F4odpowiedz

Gość

28 październik 2020 o 18:40

Gość napisał:



Witam,

pracuję w firmie, która przetwarza odpady - przyjmujemy je i przetwarzamy, nie zbieramy. Czy powinnam wypełnić dział XII - Informacja o zebranych odpadach??







Jak nie zbiracie to nie
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter