Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

21 październik 2020 o 11:15

Gość napisał:

sprawozdanie w wersji roboczej ma u mnie tylko dwie opcje: edytuj i usuń. Gdzie opcja złóż ;-o ?? Z pozycji listy działów pod możliwością dołączenia dokumentów innych typu pełnomocnictwo też nie mam opcji ZŁÓŻ. Błąd programu? Ktoś miał taką sytuację?


nie jesteś użytkownikiem  głównym 
F4odpowiedz

Gonia0078

Liczba postów: 37

Od: 06.11.2018

21 październik 2020 o 11:28

Witam, Wytworzyliśmy 160 kg oleju samochodowego w roku 2019, jednak przekazaliśmy go na KPO dopiero w roku 2020. czy w dziale XI sprawozdania - odpady wytworzone za 2019 rok powinnam ując te 160 kg ?

F4odpowiedz

Gość

21 październik 2020 o 11:37

Gość napisał:

sprawozdanie w wersji roboczej ma u mnie tylko dwie opcje: edytuj i usuń. Gdzie opcja złóż ;-o ?? Z pozycji listy działów pod możliwością dołączenia dokumentów innych typu pełnomocnictwo też nie mam opcji ZŁÓŻ. Błąd programu? Ktoś miał taką sytuację?


Trzeba zalogować się przez profil zaufany
F4odpowiedz

Gość

21 październik 2020 o 11:42

Gonia0078 napisał:

Witam, Wytworzyliśmy 160 kg oleju samochodowego w roku 2019, jednak przekazaliśmy go na KPO dopiero w roku 2020. czy w dziale XI sprawozdania - odpady wytworzone za 2019 rok powinnam ując te 160 kg ?


Tak, liczy się data wytworzenia. Dodatkowo trzeba podać uzupełnić stan magazynowy na koniec roku w dziale 13. tab 7. (choć w tym temacie jest wiele dyskusji, i kontrowersji to takie jest stanowisko BDO po konsultacji z ministerstwem)
F4odpowiedz

Gość

21 październik 2020 o 11:45

Gość napisał:


Gość napisał:



tak samo twierdzi Instytut Ochrony Środowiska
– Państwowy Instytut Badawczy, który we współpracy z Ministerstwem Klimatu
prowadzi bazę BDO, , że nie ma obowiązku składania zerowych
sprawozdań.

agnieszka napisał:






Gość napisał:












Dzień dobry,




















Czy ktoś z Państwa




składał "0" sprawozdanie o wytworzonych odpadach i gospodarowaniu




odpadami za 2019. Czy system BDO przyjmie sprawozdanie zerowe?














Nie chce wprowadzić w błąd, ale ktoś podpowiedział,że wpisując - 0,0001 zapisze się "0"






Dziękuję za odpowiedź. Jeśli ktoś z Państwa już takie składał prosiłabym o informację.




Witam,

miałam podobne pytanie dot. produktów w opakowaniach wysyłanych za granicę, których w 2019 nie wysyłaliśmy (w poprzednich latach był eksport). Otrzymałam odpowiedź (z działu wsparcia BDO), że system NIE PRZEWIDUJE sprawozdań zerowych. Podobnie odpowiedziała osoba z organizacji odzysku, z którą współpracujemy: że nie składa się sprawozdań zerowych. Zresztą wartość 0,0001 zawsze będzie większa od 0 - sugeruje, że coś jednak było.







F4odpowiedz

Gość

21 październik 2020 o 12:00

Gość napisał:


O co chodzi z tą suchą masą, którą trzeba uwzględnić w niektórych działach sprawozdania do marszałka ?




Jeżeli wypełniam dział XI, bo wytworzyliśmy np. olej z samochodu lub czyściwa (150202) to co wpisywać w pola sucha masa ?






tu jest katalog odpadów do których trzeba podać suchą masę

F4odpowiedz

Gość

21 październik 2020 o 12:10

Dzień dobry, 
po wypełnieniu tabeli XI tab.1 zawierającej dane o odpadach w ramach instalacji lub poza nią (uzupelniłam dwie tabele) jednak po wypełnieniu danych nie odznacza się pole "pozycja uzupełniona" mimo, że uzupełniłam wszystkie dane. 
Czy ktoś miał ten sam problem? 

F4odpowiedz

Gość

21 październik 2020 o 12:18

Gość napisał:


oj , chyba nie. firma (wytwórca )  oddająca odpad osobom fizycznym musi uzupełnić dział XIII
















Gość napisał :

Uczestniczyłem dzisiaj w szkoleniu BDO i nadal nie wiem czy jako wytwórca odpadów ma uzupełnić w dziale XIII tabelę 7?. Na szkoleniu nie można zadawać pytań, funkcja czatu niby jest ale i tak nikt nie odpowiada na te pytania.







Dział 13 tab 7 uzupełnia się jeśli na rok 2020 pozostały odpady do przetworzenia/unieszkodliwienia. Nie stan magazynowy odpadów wszystkich ,tylko te ,które musimy przetworzyć. Jeśli jesteś tylko wytwórcą ,to nie wypełniasz ,bo przecież nie przetwarzasz odpadów.











nawet jeśli jesteś wytwórcą a nie przekazałeś odpadów ( zostały na 2020) to tę tab. trzeba uzupełnić








Jedni piszą uzupełnić, inni nie.... Może jest tu na forum jakiś specjalista, który udzieli konkretnej odp.
Specjaliści są, ale tutaj tylko odpowiedź ministerstwa/BDO może coś wnieść.
Argument o tym, że cały dział 13, w tym magazynowanie, wypełnia tylko przetwarzający odpady nie jest wystarczający.
Przecież dział 13 tabela 5. wypełnia też wytwórca odpadu, który przekazał go osobie fizycznej, np. palety.










Dział XIII dotyczy odpadów poddawanych odzyskowi lub unieszkodliwianiu - niekoniecznie znaczy to, że musimy być przetwarzającym te odpady. Tak jak zauważyłeś tabela 5 może dotyczyć wytwórców, więc równie dobrze 7 też. W przypisie jest napisane, że dotyczy odpadów, które nie zostały przetworzone lub przekazane innemu podmiotowi. Czyli dotyczy zbieraczy, wytwórców, przetwarzających. Na czacie z BDO powiedzieli mi, że dotyczy to wszystkich. Co prawda oni podają odpowiedzi różnej (często wątpliwej) jakości, ale tu niestety chyba się z nimi zgodzę. Jedyne co bardzo nie pasuje to ten cel magazynowania... Skąd my mamy to wiedzieć na 100%?












Specjalista ds. ochrony środowiska w tym webinarium https://www.youtube.com/watch?v=wEItQg2NtQ8 w 52 min. objaśnia dział 13 tabele 7. Mam rozumieć ,że nie wie co mówi ?









Wygląda na to, że nie wie, albo konsultant na chacie BDO nie wie. Ja dostałam odpowiedź, że mam wpisać WSZYSTKIE odpady, które zostały na koniec roku.

















Dział XIII (dane ze szkolenia) wypełnia tylko przetwarzający odpady, nie zbierający, czy wytwarzający odpady poza przetwarzaniem.



F4odpowiedz

Gość

21 październik 2020 o 12:39

Złożyłam sprawozdania komunalne w styczniu.  Nie było w nich działu VIII dokumenty , pełnomocnictwo.

Teraz Gminy dzwonią do mnie o uzupełnienie tego pełnomocnictwa.
Nigdzie nie mogę się dowiedzieć czy jest to konieczne.

wiąże się to przecież z opłata skarbowa , która w tym wypadku muszę zapłacić do każdego urzędu do którego składałam sprawozdanie ( nawet do tych zerowych) .
Czy ktoś zna podstawę prawną do tego działu .

Pan u którego byłam na szkoleniu powiedział ,że Gmina może jedynie poprosić o złożenie tego pełnomocnictwa , ale nie ma podstawy prawnej aby od nas żądać tej opłaty i pełnomocnictwa.

Urzad Marszałkowski też nie wie . odesłali mnie własnie do  pana który przeprowadza szkolenia :)


F4odpowiedz

Gość

21 październik 2020 o 12:41

Ze sprawozdania roboczego nie da się usunąć jednego miejsca prowadzenia działalności. Wyskakuje błąd. Ktoś tak miał?
I nieustanne "wczytywanie" na ekranie...k****cy można dostać

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter