Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

21 październik 2020 o 07:38

Gość napisał:


Gość napisał:


Dzień dobry. Czy osady ściekowe wytworzone w oczyszczalni ścieków nie wykorzystywane przez nas tylko przekazywane innej firmie wykazujemy w dziale VII czy tylko w dziale XI???



W XI
A nie w dziale XII?

F4odpowiedz

Gość

21 październik 2020 o 07:46

Gość napisał:



witam,




wpisując dane w Sprawozdaniu wójta, burmistrza lub prezydenta miasta z realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi w dziale III po kliknięciu opcji "zapisz" pojawia się komunikat że wpis został dodany ale w tabeli żadnych danych nie ma. Czy ktoś również taki problem ma? Proszę o pomoc




Proszę spróbować otworzyć to sprawozdanie w innej przeglądarce. Miałam ten sam problem, że zapisywałam i nic nic nie zapisywało się. Jak otworzyłam w innej przeglądarce okazało się że mam wprowadzony jeden kod kilka razy. Czyli wszystko się ładnie zapisywało. 
F4odpowiedz

Gość

21 październik 2020 o 09:44

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:



Dzień dobry. Czy osady ściekowe wytworzone w oczyszczalni ścieków nie wykorzystywane przez nas tylko przekazywane innej firmie wykazujemy w dziale VII czy tylko w dziale XI???




W XI
A nie w dziale XII?

nie, dział XII jest dla zbierających odpady



F4odpowiedz

Gość

21 październik 2020 o 09:56

Alex napisał:

a termin nie minął 11 września ? 


a na co ?
F4odpowiedz

Gość

21 październik 2020 o 09:59

czy stosujecie jakieś własne protokoły wewnętrzne , w których napisane są ilości odpadów wykorzystanych przez was na dane zleceniu/ umowę ( budowa drogi- uzupełnienie dziur czy nierówności- odpadem 17 01 01 czy  17 01 81) . ?  wiadomo ,że na to karty się nie wystawi, ale może dla WIOś-iu to wystarczy? 

F4odpowiedz

Gość

21 październik 2020 o 10:00









Gość napisał :

Uczestniczyłem dzisiaj w szkoleniu BDO i nadal nie wiem czy jako wytwórca odpadów ma uzupełnić w dziale XIII tabelę 7?. Na szkoleniu nie można zadawać pytań, funkcja czatu niby jest ale i tak nikt nie odpowiada na te pytania.






Dział 13 tab 7 uzupełnia się jeśli na rok 2020 pozostały odpady do przetworzenia/unieszkodliwienia. Nie stan magazynowy odpadów wszystkich ,tylko te ,które musimy przetworzyć. Jeśli jesteś tylko wytwórcą ,to nie wypełniasz ,bo przecież nie przetwarzasz odpadów.







nawet jeśli jesteś wytwórcą a nie przekazałeś odpadów ( zostały na 2020) to tę tab. trzeba uzupełnić





Jedni piszą uzupełnić, inni nie.... Może jest tu na forum jakiś specjalista, który udzieli konkretnej odp.
Specjaliści są, ale tutaj tylko odpowiedź ministerstwa/BDO może coś wnieść.
Argument o tym, że cały dział 13, w tym magazynowanie, wypełnia tylko przetwarzający odpady nie jest wystarczający.
Przecież dział 13 tabela 5. wypełnia też wytwórca odpadu, który przekazał go osobie fizycznej, np. palety.






Dział XIII dotyczy odpadów poddawanych odzyskowi lub unieszkodliwianiu - niekoniecznie znaczy to, że musimy być przetwarzającym te odpady. Tak jak zauważyłeś tabela 5 może dotyczyć wytwórców, więc równie dobrze 7 też. W przypisie jest napisane, że dotyczy odpadów, które nie zostały przetworzone lub przekazane innemu podmiotowi. Czyli dotyczy zbieraczy, wytwórców, przetwarzających. Na czacie z BDO powiedzieli mi, że dotyczy to wszystkich. Co prawda oni podają odpowiedzi różnej (często wątpliwej) jakości, ale tu niestety chyba się z nimi zgodzę. Jedyne co bardzo nie pasuje to ten cel magazynowania... Skąd my mamy to wiedzieć na 100%?








Specjalista ds. ochrony środowiska w tym webinarium https://www.youtube.com/watch?v=wEItQg2NtQ8 w 52 min. objaśnia dział 13 tabele 7. Mam rozumieć ,że nie wie co mówi ?





Wygląda na to, że nie wie, albo konsultant na chacie BDO nie wie. Ja dostałam odpowiedź, że mam wpisać WSZYSTKIE odpady, które zostały na koniec roku.









Dział XIII (dane ze szkolenia) wypełnia tylko przetwarzający odpady, nie zbierający, czy wytwarzający odpady poza przetwarzaniem.
F4odpowiedz

Gość

21 październik 2020 o 10:05

O co chodzi z tą suchą masą, którą trzeba uwzględnić w niektórych działach sprawozdania do marszałka ?

Jeżeli wypełniam dział XI, bo wytworzyliśmy np. olej z samochodu lub czyściwa (150202) to co wpisywać w pola sucha masa ?

F4odpowiedz

Gość

21 październik 2020 o 10:50

Gość napisał:


Gość napisał:



Też mam problem. "Dział VII Tabela 1. Informacja o komunalnych osadach ściekowych: Masa zastosowanych komunalnych osadów ściekowych" Jaką ilość tu podajemy? Ilość zastosowanych osadów rolniczo, czy ilość osadów wywiezionych na kompostownię?

Marcin88 napisał:









Dzień dobry,



Wytwarzamy na oczyszczalni ścieków odpady skratki, piasek z piaskownika oraz komunalne osady ściekowe. Czy ktoś z Państwa wie, czy dział XIII (Informację o odpadach poddanych odzyskowi, w tym recykling lub unieszkodliwianie) muszę wypełni? Osad ściekowy wytworzony na oczyszczalni zagospodarowujemy rolniczo i nie poddajemy go procesowi recyklingu.



Dziękuję za informację.



Pozdrawiam
















Jeżeli skratki i piasek są odbierane przez firmę to tylko w dziale o odpadach wytworzonych. Gdyby skratki lub piasek były mieszane z osadami lub przekształcane w jakiś sposób to faktycznie trzeba by pomyśleć jakiemu procesowi ulegają oraz czy w ogóle jest decyzja w tym zakresie przetwarzania. Informacje o osadach tylko w dziale VII. Na czacie z konsultantem powiedziano mi że nawet osadów nie podawać w odpadach wytworzonych a jedynie w dziale VII.






To trochę dziwne jeżeli konsultant BDO podaje inne informacje niż są w systemie... W przypisach w Dziale VII (KOŚ) jest podane, że ilość wytworzonych osadów należy wpisać do działu XI, a ilość stosowanych odpadów podać w dziale XIII tabela 3 (co nomen omen jest i tak błędne chyba).




F4odpowiedz

Gość

21 październik 2020 o 10:55

sprawozdanie w wersji roboczej ma u mnie tylko dwie opcje: edytuj i usuń. Gdzie opcja złóż ;-o ?? Z pozycji listy działów pod możliwością dołączenia dokumentów innych typu pełnomocnictwo też nie mam opcji ZŁÓŻ. Błąd programu? Ktoś miał taką sytuację?

F4odpowiedz

Gość

21 październik 2020 o 11:14

Opcję złożenia sprawozdania ma tylko uzytkownik główny.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter