Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

24 styczeń 2020 o 07:54

Jak zaznaczyć sprawozdanie zerowe? Zaznaczam "nie dotyczy" ponieważ nie mam umowy ani z Gminą a ni z właścicielem nieruchomości i wyskakuje błąd.

F4odpowiedz

Gość

24 styczeń 2020 o 08:14

Gość napisał:

Jak zaznaczyć sprawozdanie zerowe? Zaznaczam "nie dotyczy" ponieważ nie mam umowy ani z Gminą a ni z właścicielem nieruchomości i wyskakuje błąd.

Też się nad tym zastanawiam. Jedyna opcja to zaznaczenie umowy z gminą lub właścicielem nieruchomości, co jest oczywistą bzdurą. Ponadto w informacji przy tabeli I napisane jest, że aby złożyć sprawozdanie zerowe należy wpisać "0" w dziale II Masa odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości. To oczywiście tez nie działa, bo jak się wpisze 0, to system nie puszcza dalej i pojawia się informacja, że wartość musi być większa od 0. Zaznaczenie kratki "Sprawozdanie zerowe" nie powoduje zmiany statusu na "Tak" w kolumnie "Sprawozdanie zerowe" na liście złożonych sprawozdań. 

F4odpowiedz

Gość

24 styczeń 2020 o 08:15

W jakim formacie trzeba załączyć plik z wykazem nowo zawartych umów z nieruchomości, bo w wordzie mi nie przyjmuje  do sprawozdania ?

F4odpowiedz

Gość

24 styczeń 2020 o 08:21

Gość napisał:

U mnie to samo, skończy się tym że zamiast ułatwić to będziemy robić dwa sprawozdania i papierową i później elektroniczną. 

Dlaczego dwie? czy odroczenie terminu w sporządzeniu sprawozdania do końca czerwca nie będzie oznaczać, że robimy sprawozdania tylko elektronicznie do końca czerwca właśnie? czy w takim razie mamy robić teraz papierowo?

F4odpowiedz

Gość

24 styczeń 2020 o 08:30

Gość napisał:

Jak zaznaczyć sprawozdanie zerowe? Zaznaczam "nie dotyczy" ponieważ nie mam umowy ani z Gminą a ni z właścicielem nieruchomości i wyskakuje błąd.


Na szkoleniu prowadząca stwierdziła, że należy zaznaczyć opcję "umowy z właścicielem nieruchomości"
F4odpowiedz

Gość

24 styczeń 2020 o 09:11

Gość napisał:

Jak zaznaczyć sprawozdanie zerowe? Zaznaczam "nie dotyczy" ponieważ nie mam umowy ani z Gminą a ni z właścicielem nieruchomości i wyskakuje błąd.


Dołączam do pytania. Mnie również nie puszcza dalej.
F4odpowiedz

Gość

24 styczeń 2020 o 09:11

Gość napisał:

Jak zaznaczyć sprawozdanie zerowe? Zaznaczam "nie dotyczy" ponieważ nie mam umowy ani z Gminą a ni z właścicielem nieruchomości i wyskakuje błąd.


Mam ten sam problem
F4odpowiedz

Gość

24 styczeń 2020 o 09:13

Gość napisał:


Głosowanie w Sejmie -poprawki przyjęte. Teraz Prezydent i publikacja. Ps. Powtórka z września z zezwoleniami


U mnie to samo, skończy się tym że zamiast ułatwić to będziemy robić dwa sprawozdania i papierową i później elektroniczną.



Tak, ale KPO lub KPOK i tak trzeba będzie robić na nowym wzorze, który ma aż 3 strony A4 i papierową wersje i tak transportujący będzie musiał mieć przy sobie w trakcie transportu więc dokumenty trzeba będzie sporządzać bezpośrednio przed warzeniem i przed rozpoczęciem transportu (a takich obowiązków do końca zeszłego roku nie było). Papierowe KPO lub KPOK i tak trzeba będzie wprowadzać do BDO do 30 lipca więc dla wytwarzającego odpady, który generuje karty to żadne ułatwienie tylko generowanie dodatkowej roboty. Dlatego my jako firma wytwarzająca odpady robimy od razu wszystko przez BDO. Papierowa wersja nic nie ułatwia.


F4odpowiedz

Gość

24 styczeń 2020 o 09:16

Gość napisał:


Mln napisał:


Witam, chcę złożyć sprawozdanie dla podmiotu odbierającego odpady komunalne, zaznaczam "sprawozdanie zerowe". Nie mam umowy ani z urzędem, ani z mieszkańcem, tylko wpis do działalności regulowanej, więc na logikę zaznaczam - "nie dotyczy" , ale wtedy wyskakuje mi błąd, że albo zapis nie powiódł się, albo, że dla raportu typu OOKW lub OOKG nie można zapisać (?), czy ktoś miał podobną sytuacje?



U mnie jest taka sama sytuacja, cały czas śledzę forum czy może ktoś coś wie na ten temat. Pozostałe sprawozdania gdzie mamy umowy tez nie dadzą się sporządzić gdyż cały czas kręci się kółeczko lub wyskakuie informacja o błędzie. Mam nadziej że faktycznie przesuną termin składania tych sprawozdań.

Co ciekawe w jednej z Gmin Pani oczekuje ode mnie sprawozdania w formie papierowej na dotychczasowym formularzu.


Sprawozdania w wersji papierowej nie obowiązują - Dz.U. 2018 poz. 1627 - w sprawie sprawozdań o odebranych i zebranych odpadach komunalnych.....   w całości uchylony!!!







F4odpowiedz

Gość

24 styczeń 2020 o 09:37

Gość napisał:


Gość napisał:


U mnie to samo, skończy się tym że zamiast ułatwić to będziemy robić dwa sprawozdania i papierową i później elektroniczną. 

Dlaczego dwie? czy odroczenie terminu w sporządzeniu sprawozdania do końca czerwca nie będzie oznaczać, że robimy sprawozdania tylko elektronicznie do końca czerwca właśnie? czy w takim razie mamy robić teraz papierowo?



Przepisy mówią wyraźnie: sprawozdania mają być składane wyłącznie w BDO, za cały rok (nie II półrocze) w terminie do 31 stycznia (po podpisaniu przez Prezydenta noweli z poprawkami termin zostanie wydłużony do 30 czerwca). Dopuszczenie formy papierowej dotyczy jedynie kart przekazania i ewidencji odpadów. 
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter