Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

27 styczeń 2020 o 06:51

Gość napisał:

W nowelizacji, która czeka na podpis prezydęta jest:
- papierowa ewidencja opdadów w przypadku awarii BDO
- papierowa ewidencja odpadów do końca cerwca 2020 z obowiązkiem wpisania do BDO do końca lipca 2020
- obowiąek złożenia sprawozdania rocznego później, niż 15 marca, jeśli uniemożliwi to awaria.
Nie ma nic o papierowych sprawozzdaniach rocznych, ani sprawodaniach rocvzznych do cerwca.


Proszę nie wprowadzać w błąd. W nowelizacji wprowadzone zostały poprawki senatu, w których m.in. zostały przesunięte terminy składania sprawozdań. 
F4odpowiedz

Gość

27 styczeń 2020 o 07:47

Gość napisał:

Witam, czy od tego roku zmienił się sposób obliczenia osiągniętego poziomu recyklingu? Wypełniając sprawozdanie w BDO widzę, że nie ma już wyróżnionych odpadów z podziałem na frakcję i z tego co rozumiem, obliczam poziom recyklingu wliczając wszystkie odpady komunalne, również budowlane? Przez to poziom recyklingu jest znacznie wyższy niż jak to było w poprzednich latach. 


Podpinam się pod pytanie
F4odpowiedz

Gość

27 styczeń 2020 o 08:29

Gość napisał:


Gość napisał:


Witam, czy od tego roku zmienił się sposób obliczenia osiągniętego poziomu recyklingu? Wypełniając sprawozdanie w BDO widzę, że nie ma już wyróżnionych odpadów z podziałem na frakcję i z tego co rozumiem, obliczam poziom recyklingu wliczając wszystkie odpady komunalne, również budowlane? Przez to poziom recyklingu jest znacznie wyższy niż jak to było w poprzednich latach.



Podpinam się pod pytanie


Mi wygląda na to, że twórcy BDO wprowadzili w dziale VI tabeli B poziomy recyklingu, o których mowa w art 3b ust. 1 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, które będą obowiązywać dopiero w 2020 roku, ale geniusze z IOŚ wprowadzili to już do sprawozdań za 2019 rok, a w ogóle nie przewidzieli miejsca na podanie poziomu recyklingu surowców wtórnych...

Art. 3b. 1. Gminy są obowiązane osiągnąć poziom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia odpadów komunalnych, z wyłączeniem innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych stanowiących odpady komunalne, w wysokości co najmniej:
1) 50% wagowo – za każdy rok w latach 2020–2024;
2) 55% wagowo – za każdy rok w latach 2025–2029;
3) 60% wagowo – za każdy rok w latach 2030–2034;
4) 65% wagowo – za 2035 r. i za każdy kolejny rok.
F4odpowiedz

Gość

27 styczeń 2020 o 08:35

Gość napisał:

Czy w sprawozdaniu rocznym o zebranych odpadach trzeba ująć tylko te, które ktoś przywiózł na zakład, czy też te, które są odebrane (i trafiają na sprawozdanie o odebranych) i zbierane na stacji przeładunkowej/bazie ?


Podpinam się pod pytanie, ponieważ w zeszłym roku gmina kazała mi ujmować w tym sprawozdaniu tylko te odpady, które były zebrane bezpośrednio na zakładzie. A co z tymi odebranymi, które trafiają na zakład a potem jadą po uzbieraniu dalej ? Czy to nie byłoby dublowanie ilości, jeżeli one trafiają na sprawozdanie o odebranych ?
F4odpowiedz

Gość

27 styczeń 2020 o 08:42

Witam

Bardzo proszę o jednoznaczną odwiedź:

Czy sprawozdanie z wytworzonych odpadów za rok 2019 będzie można złożyć w wersji papierowej?
F4odpowiedz

Gość

27 styczeń 2020 o 08:47

Witam,
czy wypełniacie w SPRAWOZDANIU PODMIOTU ODBIERAJĄCEGO ODPADY KOMUNALNE OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI DZIAŁ VI TABELA E: INFORMACJA O OSIĄGNIĘTYM POZIOMIE OGRANICZENIA MASY ODPADÓW KOMUNALNYCH ULEGAJĄCYCH BIODEGRADACJI PRZEKAZYWANYCH DO SKŁADOWANIA?
System podpowiada, że wypełnia podmiot o którym mowa w art. 9n ust. 4 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
Zapis tego art. brzmi: "Podmiot odbierający odpady komunalne na podstawie umowy z właścicielem
nieruchomości jest obowiązany zamieścić w sprawozdaniu także informacje o
osiągniętych poziomach recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku
innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających
biodegradacji przekazywanych do składowania w ostatnim sprawozdaniu składanym
za dany rok."
Czy dobrze myślę, że należy to wypełnić w przypadku obsługi firm, z którymi mamy zawarte umowy?

F4odpowiedz

Gość

27 styczeń 2020 o 09:41

Witam,
czy obecne wzory sprawozdań składanych do gmin dopuszczając sposób zagospodarowania odebranych odpadów komunalnych jako "zbieranie" tylko w BDO nie ma takiej możliwości czy sposób zagospodarowania jako zbieranie został usunięty?

F4odpowiedz

Gość

27 styczeń 2020 o 11:48

Gość napisał:

Witam,
czy obecne wzory sprawozdań składanych do gmin dopuszczając sposób zagospodarowania odebranych odpadów komunalnych jako "zbieranie" tylko w BDO nie ma takiej możliwości czy sposób zagospodarowania jako zbieranie został usunięty?


Dokładnie.. mam taką samą sytuację 
F4odpowiedz

Asz

27 styczeń 2020 o 11:54

Gość napisał:

jaką zaznaczacie formę umowy w sprawozdaniach zerowych, bo jest wymagana? opcja "nie dotyczy" jest nieprawidłowa.  zaznaczając, że jest to sprawozdanie zerowe, zmienia, że nie jest, Jak wy składacie to sprawozdanie, żeby było złożone zerowe?


Witam, Mam ten sam problem, myślałam, ze zacznę od zerowych a tu utknęłam na samym początku. Czy komuś już się udało wysłać zerówkę?
F4odpowiedz

Asz

27 styczeń 2020 o 12:12

Witam, czy w punkcie II. INFORMACJA O ODEBRANYCH ODPADACH KOMUNALNYCH wpisuje się też popiół jako 19 01 12?



F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter