Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

24 styczeń 2020 o 10:21

Gość napisał:


Gość napisał:




Głosowanie w Sejmie -poprawki przyjęte. Teraz Prezydent i publikacja. Ps. Powtórka z września z zezwoleniami



U mnie to samo, skończy się tym że zamiast ułatwić to będziemy robić dwa sprawozdania i papierową i później elektroniczną.






Tak, ale KPO lub KPOK i tak trzeba będzie robić na nowym wzorze, który ma aż 3 strony A4 i papierową wersje i tak transportujący będzie musiał mieć przy sobie w trakcie transportu więc dokumenty trzeba będzie sporządzać bezpośrednio przed warzeniem i przed rozpoczęciem transportu (a takich obowiązków do końca zeszłego roku nie było). Papierowe KPO lub KPOK i tak trzeba będzie wprowadzać do BDO do 30 lipca więc dla wytwarzającego odpady, który generuje karty to żadne ułatwienie tylko generowanie dodatkowej roboty. Dlatego my jako firma wytwarzająca odpady robimy od razu wszystko przez BDO. Papierowa wersja nic nie ułatwia.




Sprawozdania w wersji papierowej nie obowiązują - Dz.U. 2018 poz. 1627 -
w sprawie sprawozdań o odebranych i zebranych odpadach
komunalnych.....   w całości uchylony!!!
F4odpowiedz

Gość

24 styczeń 2020 o 10:23

Gość napisał:

W jakim formacie trzeba załączyć plik z wykazem nowo zawartych umów z nieruchomości, bo w wordzie mi nie przyjmuje  do sprawozdania ?


Trzeba zapisać w pdf.
F4odpowiedz

Gość

24 styczeń 2020 o 11:32

Czy w sprawozdaniu rocznym o zebranych odpadach trzeba ująć tylko te, które ktoś przywiózł na zakład, czy też te, które są odebrane (i trafiają na sprawozdanie o odebranych) i zbierane na stacji przeładunkowej/bazie ?

F4odpowiedz

Gość

24 styczeń 2020 o 11:41

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:






Głosowanie w Sejmie -poprawki przyjęte. Teraz Prezydent i publikacja. Ps. Powtórka z września z zezwoleniami




U mnie to samo, skończy się tym że zamiast ułatwić to będziemy robić dwa sprawozdania i papierową i później elektroniczną.










Tak, ale KPO lub KPOK i tak trzeba będzie robić na nowym wzorze, który ma aż 3 strony A4 i papierową wersje i tak transportujący będzie musiał mieć przy sobie w trakcie transportu więc dokumenty trzeba będzie sporządzać bezpośrednio przed warzeniem i przed rozpoczęciem transportu (a takich obowiązków do końca zeszłego roku nie było). Papierowe KPO lub KPOK i tak trzeba będzie wprowadzać do BDO do 30 lipca więc dla wytwarzającego odpady, który generuje karty to żadne ułatwienie tylko generowanie dodatkowej roboty. Dlatego my jako firma wytwarzająca odpady robimy od razu wszystko przez BDO. Papierowa wersja nic nie ułatwia.







Sprawozdania w wersji papierowej nie obowiązują - Dz.U. 2018 poz. 1627 -

w sprawie sprawozdań o odebranych i zebranych odpadach

komunalnych.....   w całości uchylony!!!




TAK WIEM!!!! Ale w sytuacji gdy przepisy o terminie przesunięcia złożenia sprawozdań do 30 czerwca nie wejdą w życie a BDO nie działa to jedynym rozwiązaniem w konsultacji z Urzędami Gmin było tworzenie wersji papierowej. Bo lepsze to niż nie wysłać nic i z tego NIC sie pozniej tłumaczyć. 

Druga kwestia która mnie ciekawi. Co ze sprawozdaniami półrocznymi składanymi do 31 lipca za I półrocze? Skoro teraz mamy robić roczne? A instalacje dalej przekazują nam raporty półroczne bo tak u nich wynika to  z przepisów. PARANOJA! 




F4odpowiedz

Gość

24 styczeń 2020 o 11:56

Gość napisał:

morze ktos pomorze jesli chodzi oskop  jesli kowalski pszywiezie 200 kg wysegrowanej foli  za folie place 20,gr. czy moge  zapisac to dowodem wewnetrznym i czy morze to  byc noim kosztem prosze o podpowiec.


MORZE KTOS WIE??????
F4odpowiedz

Gość

24 styczeń 2020 o 12:00

CZY SPRAWOZDANIA ROCZNE DO 15 MARCA SA  PSZESUNIENTE DO KONCA CZERWCA?

F4odpowiedz

Gość

24 styczeń 2020 o 12:29

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:



U mnie to samo, skończy się tym że zamiast ułatwić to będziemy robić dwa sprawozdania i papierową i później elektroniczną. 

Dlaczego dwie? czy odroczenie terminu w sporządzeniu sprawozdania do końca czerwca nie będzie oznaczać, że robimy sprawozdania tylko elektronicznie do końca czerwca właśnie? czy w takim razie mamy robić teraz papierowo?

To ja już nie wiem.
Sprawozdania do Gmin robimy teraz do końca styczna w bdo za cały rok?
Przecież teraz powinno byc za II półrocze.
Za pierwsze juz wysłane w lipcu.

Za cały rok 2019 robimy w marcu do Marszałka .

Poprawcie mnie jak się mylę, bo już jestem całkowicie pogubiona .
Chyba czas zmienić pracę :( 






Przepisy mówią wyraźnie: sprawozdania mają być składane wyłącznie w BDO, za cały rok (nie II półrocze) w terminie do 31 stycznia (po podpisaniu przez Prezydenta noweli z poprawkami termin zostanie wydłużony do 30 czerwca). Dopuszczenie formy papierowej dotyczy jedynie kart przekazania i ewidencji odpadów. 


F4odpowiedz

Seba

24 styczeń 2020 o 12:32

Gość napisał:


Gość napisał:




Mln napisał:



Witam, chcę złożyć sprawozdanie dla podmiotu odbierającego odpady komunalne, zaznaczam "sprawozdanie zerowe". Nie mam umowy ani z urzędem, ani z mieszkańcem, tylko wpis do działalności regulowanej, więc na logikę zaznaczam - "nie dotyczy" , ale wtedy wyskakuje mi błąd, że albo zapis nie powiódł się, albo, że dla raportu typu OOKW lub OOKG nie można zapisać (?), czy ktoś miał podobną sytuacje?




U mnie jest taka sama sytuacja, cały czas śledzę forum czy może ktoś coś wie na ten temat. Pozostałe sprawozdania gdzie mamy umowy tez nie dadzą się sporządzić gdyż cały czas kręci się kółeczko lub wyskakuie informacja o błędzie. Mam nadziej że faktycznie przesuną termin składania tych sprawozdań.


Co ciekawe w jednej z Gmin Pani oczekuje ode mnie sprawozdania w formie papierowej na dotychczasowym formularzu.





Sprawozdania w wersji papierowej nie obowiązują - Dz.U. 2018 poz. 1627 - w sprawie sprawozdań o odebranych i zebranych odpadach komunalnych.....   w całości uchylony!!!





U wszystkich występuje ten problem. Dwa dni temu dzwoniłem w tej sprawie na infolinię BDO, oczywiście dopiero po ok 50 min. oczekiwania na linii zgłosił się pan, któremu przedstawiłem ten problem, powiedział mi, że na ich programie nie ma tego problemu, jednakże obiecał sprawdzić i oddzwonić do mnie. Powiedział jeszcze, że oni prawdopodobnie pracują na nowszej wersji oprogramowania niż ta na której my musimy pracować. Przed chwilą do mnie oddzwonił z informacją, że faktycznie w programie jest błąd nad którym pracują i w najbliższych dniach (prawdopodobnie do poniedziałku) będzie on usunięty i wtedy będzie można zaznaczać opcję "nie dotyczy".

P.S.
Sposób wprowadzenia systemu BDO to jest po prostu wielka tragedia, porażka totalna.
Pozdrawiam wszystkich sfrustrowanych jak ja tym systemem.












F4odpowiedz

Gość

24 styczeń 2020 o 13:19

Czy jeżeli ustawa zostanie przez prezydenta podpisana, to sprawozdania podmiotu prowadzącego działalność ew zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych za IV kwartał również składamy do 30 czerwca ? Czy jeżeli nieczystości ciekłych nie dotyczy BDO, to tak naprawdę te sprawozdania robimy po staremu w formie papierowej do końca stycznia?

F4odpowiedz

Gość

24 styczeń 2020 o 14:09

Gość napisał:

Czy jeżeli ustawa zostanie przez prezydenta podpisana, to sprawozdania podmiotu prowadzącego działalność ew zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych za IV kwartał również składamy do 30 czerwca ? Czy jeżeli nieczystości ciekłych nie dotyczy BDO, to tak naprawdę te sprawozdania robimy po staremu w formie papierowej do końca stycznia?


Sprawozdanie z nieczystości ciekłych w formie papierowej. Minimalnie zmienił się wzór: https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/obowiazki-przedsiebiorcy/chce-wypelniac-obowiazki-srodowiskowe/proc_371-sprawozdanie-z-odebranych-sciekow
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter