Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

24 styczeń 2020 o 14:34

Czyli mam rozumieć, że jeśli Prezydent podpisze tą ustawę to termin na złożenie tych sprawozdań (Podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości i Podmiotu prowadzącego Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych) za 2019 rok będzie do 30 czerwca 2010 roku? Czy ten termin pozostanie nawet wtedy gdy BDO zacznie działać poprawnie? Chodzi o to, że część osób twierdzi, że w dalszym ciągu pozostaje obowiązek złożenia sprawozdań w wersji papierowej do 31 stycznia, a gdy BDO zacznie działać trzeba je będzie wprowadzić do systemu. Bo ja już się zapętliłam w tych ustawach i sama się pogubiłam. Niech się ktoś wypowie i wytłumaczy jak krowie na miedzy. Pomocy!!! Dziękuję.

F4odpowiedz

Gość

24 styczeń 2020 o 14:55

Gość napisał:

Czy jeżeli ustawa zostanie przez prezydenta podpisana, to sprawozdania podmiotu prowadzącego działalność ew zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych za IV kwartał również składamy do 30 czerwca ? Czy jeżeli nieczystości ciekłych nie dotyczy BDO, to tak naprawdę te sprawozdania robimy po staremu w formie papierowej do końca stycznia?

Nowelizacja ustawy nie zmienia nic w sprawozdaniach dotyczących opróżniania zbiorników bezodpływowych. Sprawozdanie za IV kw. 2019 w formie papierowej do 31.01.2020.

F4odpowiedz

Gość

24 styczeń 2020 o 17:41


Czy dobrze rozumiem, że jeżeli prezydent podpisze ustawę, to termin składania sprawozdania przesunie się do 30 czerwca? 
W BDO nadal w zakładce sprawozdawczość jest tylko zakładka dla odpadów komunalnych. 
Jeżeli chcielibyśmy szybciej złożyć sprawozdanie, to mamy to uczynić w wersji papierowej? 

F4odpowiedz

Nep

Liczba postów: 10

Od: 08.01.2020

25 styczeń 2020 o 09:18

Sprawozdanie podmiotu zbierającego odpady komunalne - dział III - jak wypełnić jeżeli instalacja jest poza granicami kraju - przecież nie ma nadanego numeru MPD, a system go wymaga i nie chce zapisać nic w tym dziale bez niego?

F4odpowiedz

Gość

25 styczeń 2020 o 17:16

Witam. Wysłał już ktoś może zerówki??bo mam problem zaznaczyłem sprawozdanie zerowe i samo się o dznaczylo...ktoś też tak ma?

F4odpowiedz

Gość

25 styczeń 2020 o 17:20

Jak wysylacie te zerówki??

F4odpowiedz

Gość

25 styczeń 2020 o 21:31

Witam, czy od tego roku zmienił się sposób obliczenia osiągniętego poziomu recyklingu? Wypełniając sprawozdanie w BDO widzę, że nie ma już wyróżnionych odpadów z podziałem na frakcję i z tego co rozumiem, obliczam poziom recyklingu wliczając wszystkie odpady komunalne, również budowlane? Przez to poziom recyklingu jest znacznie wyższy niż jak to było w poprzednich latach. 

F4odpowiedz

Gość

26 styczeń 2020 o 02:39

W nowelizacji, która czeka na podpis prezydęta jest:
- papierowa ewidencja opdadów w przypadku awarii BDO
- papierowa ewidencja odpadów do końca cerwca 2020 z obowiązkiem wpisania do BDO do końca lipca 2020
- obowiąek złożenia sprawozdania rocznego później, niż 15 marca, jeśli uniemożliwi to awaria.
Nie ma nic o papierowych sprawozzdaniach rocznych, ani sprawodaniach rocvzznych do cerwca.

F4odpowiedz

Gość

26 styczeń 2020 o 07:39

jaką zaznaczacie formę umowy w sprawozdaniach zerowych, bo jest wymagana? opcja "nie dotyczy" jest nieprawidłowa.  zaznaczając, że jest to sprawozdanie zerowe, zmienia, że nie jest, Jak wy składacie to sprawozdanie, żeby było złożone zerowe?

F4odpowiedz

Gość

26 styczeń 2020 o 14:08

Też mam taki sam problem co by się nie zaznaczylo to i tak później pisze ze nie jest to sprawozdanie zerowe...tak samo pisze żeby uzupełnić dział II w masie należy wpisać 0 a się nie da...masakra ten program chyba trzeba tak wyslac

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter