Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

14 październik 2020 o 17:56

agnieszka napisał:


agnieszkaN napisał:




agnieszka napisał:






agnieszkaN napisał:



Idiotyczny system nie pozwala usuwać błednych wpisów. Ma ZOSTAĆ W ARCHIWUM, MOŻE COS KTOŚ KOMBINOWAŁ  a jest problem techniczny to przeszkadza. 

czy można usunąć MPD w dziale I , tab 1 ? niby usuwam a ona dalej tam jest 

Ja też próbuje i nie da się.







usunęłam cale sprawozdanie i wprowadziłam od nowa :)




Tak mozna ,ale ja prawie skończyłam wprowadzać dane więc usunięcie całego nie wchodzi w grę :-)




F4odpowiedz

Gość

14 październik 2020 o 17:59

Gość napisał:

Jak zrobić sprawozdanie jeśli w tym roku złożyło się wniosek aktualizacyjny w zakresie zmiany na działalność usługową na terenie całego kraju (czyli jedno MPD - siedziba). W roku 2019 było tych miejsc kilka - wprowadzonych jako odrębne MPD. Czy w takim przypadku w sprawozdaniu wprowadzam wszystkie kody odpadów na siedzibę czy na poszczególne MPD? Ktoś wie?


Idiotyzm z prowadzeniem prac na terenie kraju. BDO tłumaczy że KPO ma być na siedzibę. Wiozę odpady ze Szczecina do Katowić, a siedzbę mam w suwałkach zatrzymują słuzby kontrolne i pytają gdzie jest karta na trasę Szczecin - Katowice. Chyba to BDO popusciło wodze fantazji a MKlimatu nie panuje nad tym bo nie ma doświadczonych kadr.... 
F4odpowiedz

Gość

14 październik 2020 o 18:00

Gość napisał:



Gość18 wrzesień 2020 o 12:39


Gość napisał:


Witam.

Czy wytwórca odpadów poza działem XI w sprawozdaniu rocznym ,wypełnia

też dział XIII, Podpunkt 7 o stanie magazynowym na 31.12. ?


podłączam się do pytania



Ktoś coś odpowie?


Kolejny bubel z wielu w BDO. Dział XIII to odzysk odpadów i magazyn odpadów w tym procesie. Dla zbierania tez mógłby być magazyn ale go nie ma. 



F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

15 październik 2020 o 07:09

Gość napisał:


Gość napisał:






Gość18 wrzesień 2020 o 12:39



Gość napisał:



Witam.


Czy wytwórca odpadów poza działem XI w sprawozdaniu rocznym ,wypełnia


też dział XIII, Podpunkt 7 o stanie magazynowym na 31.12. ?



podłączam się do pytania





Ktoś coś odpowie?



Kolejny bubel z wielu w BDO. Dział XIII to odzysk odpadów i magazyn odpadów w tym procesie. Dla zbierania tez mógłby być magazyn ale go nie ma.







Dział XIII tabela 7. dotyczy odpadów ,które pozostały do przetworzenia. Czyli odpady ,które musimy w 2020 r. przetworzyć/unieszkodliwić dlatego są procesy R,D. Nie dotyczy wszystkich odpadów ,które pozostają na stanie. Ponieważ ten dział XIII dotyczy "Informacja o odpadach poddanych odzyskowi, w tym recyklingowi, lub unieszkodliwieniu" , a nie magazynowanych odpadów. Polecam posłuchać , jest opisany ten dział https://www.youtube.com/watch?v=wEItQg2NtQ8




F4odpowiedz

Gość

15 październik 2020 o 09:07

Witam, firma jest wytwórcą odpadów więc musi składać sprawozdanie za wytworzone odpady. Posiada również wpis do działalności regulowanej i odbiera odpady komunalne z terenów zielonych ( z koszy w parkach) a co za tym idzie, składa sprawozdanie komunalne. Odpady te są bezpośrednio zawożone na wysypisko. Moje pytanie jest takie, czy w sprawozdaniu za wytworzone odpady  należy wypełnić również wypełnić  dział XII o te odpady komunalne, bądź tabele 1 w dziale XIII, czy tylko i wyłącznie uzupełnić dział XI o wytworzone odpady? Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

F4odpowiedz

Gość

15 październik 2020 o 09:53

Czy po wypełnieniu działu XI tab. 1 (po wprowadzeniu MPD i uzupełnieniu ilości wytworzonych odpadów) w kolumnie "pozycja uzupełniona" powinien być ptaszek? Wypełniłam wszystko, ale niestety go tam nie ma - czy to błąd? 
Nie jestem upoważniona do składania sprawozdań. Czy gdy kliknę "złóż sprawozdanie" to system jakoś zweryfikuje czy wszystkie konieczne punkty sprawozdania są uzupełnione i pokaże raport błędów, czy od razu przejdę do składania sprawozdań?? Chciałabym jakoś sprawdzić czy nie będzie jakichś błędów gdy już dam znać szefowi, że może zatwierdzić wysyłkę.

F4odpowiedz

msm23

Liczba postów: 2

Od: 16.03.2018

15 październik 2020 o 10:37

Witam,
Proszę o informację na jakiej podstawie mam wybrać strumień odpadów? Chodzi mi kiedy dopisać odpady do "pochodzące ze strumienia odpadów komunalnych (inne niż grupa 20)" czy są jakieś jasne reguły?  Z góry dziękuję za pomoc.

F4odpowiedz

Gość

15 październik 2020 o 10:56

Od kilku dni próbuję dokończyć rozpoczęte sprawozdanie w BDO i nie udaje mi się otworzyć zakładki "Sprawozdawczość"/ Cały czas widok "wczytywanie". Czekam po kilkadziesiąt minut, wylogowuję się, restartuję komputer i nic nie pomaga. KPO mogę wystawiać bez problemu. Jakieś rady?

F4odpowiedz

Gość

15 październik 2020 o 11:17

Uczestniczyłem dzisiaj w szkoleniu BDO i nadal nie wiem czy jako wytwórca odpadów ma uzupełnić w dziale XIII tabelę 7?. Na szkoleniu nie można zadawać pytań, funkcja czatu niby jest ale i tak nikt nie odpowiada na te pytania.

F4odpowiedz

msm23

Liczba postów: 2

Od: 16.03.2018

15 październik 2020 o 11:25

Gość napisał:

Uczestniczyłem dzisiaj w szkoleniu BDO i nadal nie wiem czy jako wytwórca odpadów ma uzupełnić w dziale XIII tabelę 7?. Na szkoleniu nie można zadawać pytań, funkcja czatu niby jest ale i tak nikt nie odpowiada na te pytania.

A czy w dziale XIII należy wypełnić Tabelę nr 4 jako wytwórca odpadów oraz czy w dziale XI trzeba zaznaczyć kratkę "Prowadzę działalność w zakresie obiektu liniowego, o którym mowa w art. 3
pkt 3a ustawy z dnia 7 lipca 1994r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2017r.
poz. 1332, z późn. zm.), działalność w zakresie usług, o którym mowa w
art. 3 ust. 1 pkt 32 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach." i podać gminę?
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter